1 (edytowany przez 9tysiecy 2018-11-02 12:52:57)

Temat: dodanie repozytorium

Witam

Chciałbym dodać repozytorium eko1 do obrazu z openwrt.org, jednakże tego trochę jest i chyba repo ar71xx nie pasuje do lantiq? Więc powinienem je pominąć? Wolę się zapytać zanim popsuje smile

src/gz eko1_core http://dl.eko.one.pl/openwrt-18.06/targets/ar71xx/nand/packages
src/gz eko1_base http://dl.eko.one.pl/openwrt-18.06/packages/mips_24kc/base
src/gz eko1_luci http://dl.eko.one.pl/openwrt-18.06/packages/mips_24kc/luci
src/gz eko1_packages http://dl.eko.one.pl/openwrt-18.06/packages/mips_24kc/packages
src/gz eko1_routing http://dl.eko.one.pl/openwrt-18.06/packages/mips_24kc/routing
src/gz eko1_telephony http://dl.eko.one.pl/openwrt-18.06/packages/mips_24kc/telephony
src/gz eko1_kmods http://dl.eko.one.pl/openwrt-18.06/targets/ar71xx/nand/kmods-4.9.125

2

Odp: dodanie repozytorium

Pasuje. lantiq to też mips_24kc. Więc poza ostatnim repo w którym są moduły dla konkretnej wersji kernela to resztę możesz dodać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez 9tysiecy 2018-11-03 14:08:11)

Odp: dodanie repozytorium

Wyskakuje błąd podpisu. W sumie to chciałem pobrać sms_tool ale dla ułatwienia chciałem repo dodać. W ogóle jest jakiś program do SMSów i USSD który ma jakieś gui? Nie udało mi się doinstalować gnokii z repo CC i ussd519 z repo BB big_smile

4

Odp: dodanie repozytorium

9tysiecy napisał/a:

Wyskakuje błąd podpisu. W sumie to chciałem pobrać sms_tool ale dla ułatwienia chciałem repo dodać. W ogóle jest jakiś program do SMSów i USSD który ma jakieś gui? Nie udało mi się doinstalować gnokii z repo CC i ussd519 z repo BB big_smile

Możesz spróbować sobie pobrać pakiety do kompilacji z https://www.ofmodemsandmen.com/other.html kiedyś dawno dawno temu jak używałem tego FW to tam był ładnie dodany już pakiet do Luci obsługujący sms-y, pobrałem i może później zobaczę czy się doda bez problemu przy kompilacji SNAPSHOT-a.

Pobierasz te "8meg ROOter Script Downloads" i tam do kompilacji "ext-sms"...

albo instalacja..

mifi Cezarego smile

Używasz moich pakietów/obrazów z github?
Chcesz abym dalej je rozwijał i tworzył nowe?
Postaw kawę

5 (edytowany przez 9tysiecy 2018-11-03 14:38:48)

Odp: dodanie repozytorium

Dobra, to jednak poradzę sobie z tym sms-tool. W sumie aż tak nie potrzebuje. O istnieniu mifi wiem ale nie odpowiada mi ono. Poza tym Cezary nie kompiluje obrazów na lantiq, więc musiałbym ręcznie doinstalować easyconfig. I tak ten router ma być kamerką i dostępem do internetu w domku letniskowym i w sumie z nudów sobie z nim kombinuje zanim trafi na miejsce.

6

Odp: dodanie repozytorium

O podpisie masz tu: http://eko.one.pl/?p=openwrt-18.06#architektury

albo wyłącz sobie sprawdzanie sygnatur.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7 (edytowany przez ad2014 2018-11-03 20:23:18)

Odp: dodanie repozytorium

jest  w repo  smile  sprawdzone na lantiq Zyxel P2812 F3

root@OpenWrt:/etc# cat /etc/banner
  _______                     ________        __
 |       |.-----.-----.-----.|  |  |  |.----.|  |_
 |   -   ||  _  |  -__|     ||  |  |  ||   _||   _|
 |_______||   __|_____|__|__||________||__|  |____|
          |__| W I R E L E S S   F R E E D O M
 -----------------------------------------------------
 OpenWrt 18.06.1, r7258-5eb055306f
 -----------------------------------------------------
root@OpenWrt:/etc# opkg list | grep smstools3
smstools3 - 3.1.21-2 - The SMS Server Tools 3 is a SMS Gateway software which can send and receive short messages through GSM modems and mobile phones.
root@OpenWrt:/etc# 

8

Odp: dodanie repozytorium

Nie mam na myśli smstools3 tylko sms-tool od Cezarego i repo Openwrt, oraz gnokii i ussd519.

9

Odp: dodanie repozytorium

sms-tool możesz dodać/zainstalować. gnokii w ogóle się nie kompilowało ostatnio jak sprawdzałem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.