1

Temat: Orange Pi Zero H2+ 512MB polecane dystrybucje

Jakie obrazy polecacie do tego minikomputera? A może macie jakieś własnej roboty i chcecie się podzielić? Próbowałem już różnych armbianów, openwrt, dietpi itd. ale niestety ciężko ze stabilnością. Chcę zainstalować tam środowisko graficzne i Reverse SSH tunnel. A co dalej? Jeszcze nie wiem. Narazie bawie się, ale trochę kiepsko jeśli chodzi o wsparcie, w porównaniu do raspberry pi.  Chętnie zapoznam się też z Waszymi pomysłami na zastosowanie tego malucha.

2

Odp: Orange Pi Zero H2+ 512MB polecane dystrybucje

To własnie jest problem z OrangePi - bardzo kiepskie wsparcie producenta, mała społeczność skupiona wokół OrangePi.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Orange Pi Zero H2+ 512MB polecane dystrybucje

Zajrzyj na https://www.armbian.com nie wiem jak z tym konkretnym modelem to działa ale gościu bardzo fajnie rozwija ten projekt.

Archer C7 v.2 + LEDE by Cezary http://beta.speedtest.net/pl/result/6621599402

4

Odp: Orange Pi Zero H2+ 512MB polecane dystrybucje

Nie masz opcji, tylko Armbian. Ale wsparcie jest bardzo różne dla różnych modeli. H2+ oraz H5 są raczej słabiej wspierane, wiec najlepszym wyborem jest SBC oparty o H3 - tam działa praktycznie wszystko, zarówno w legacy jak i mainline kernelu.

5 (edytowany przez KevinG 2017-10-12 11:55:59)

Odp: Orange Pi Zero H2+ 512MB polecane dystrybucje

A który model polecacie? Zastanawiam się nad zakupem jakiejś mocniejszej pomarańczy, tylko nie wiem czy to opłacalne, szczególnie że Raspberry Pi 3 B można kupić u chińczyków za około 140zł. Tylko, że mam już jedną, a lubie nowości wink

6

Odp: Orange Pi Zero H2+ 512MB polecane dystrybucje

To dokup jeszcze ten nas kit i pochwal się jak całość działa na orangepi smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Orange Pi Zero H2+ 512MB polecane dystrybucje

Też o tym myślałem i chyba tak zrobie smile. Widziałem, że ktoś na forum w opisie miał taki bajer, może się pochwali jak się sprawuje?