1 (edytowany przez aksnet 2017-09-07 18:25:54)

Temat: Gargoyle TP-Link WR842N v3.1 problem z USB

Witam

Używam:
Gargoyle 1.9.2.4 (r49484) by obsy
Model:TP-Link TL-WR842N v3.1

Zauważyłem problem podczas zapisu na pendrive podłączony do USB.
Odczyt plików (dużych i małych) z użyciem samby przebiega bez problemów, zapis małych plików też (kilkadziesiąt MB).

Problem  pojawia się kiedy zapisuję plik o rozmiarze kilkaset MB lub wiekszy (np. 500MB):

Po jakimś czasie, po próbie zapisu pojawia się komunikat:
"Wystąpił problem z dostępem do lokalizacji \\192.168.1.1\samba
Upewnij się, że masz połączenie z siecią i spróbuj ponownie"

Na kilku różnych penvdrive (Kingston, Goodram z odpowiednią ilością miejsca) efekt jest ten sam.
Połączenie z ruterem przez skrętkę.

Czy problem jest znany?

2

Odp: Gargoyle TP-Link WR842N v3.1 problem z USB

Nie, nie jest. Patrz w logi, bo może okazać się że odmontował się dysk na usb lub wysypała się samba.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez aksnet 2017-09-07 18:33:31)

Odp: Gargoyle TP-Link WR842N v3.1 problem z USB

W logach nic nie ma.
Samba się nie wysypała.
Po zamknięciu okna z komunikatem o błędzie odczyt wszystkich i zapis małych plików dalej działa.
Restart nic nie zmienia.

wersja sprzętu to 3.1

4

Odp: Gargoyle TP-Link WR842N v3.1 problem z USB

Ponieważ to jest wersja na CC - to o jakichkolwiek poprawkach zapomnij. Testuj lede, jeżeli problem się powtórzy to zgłaszaj buga do lede.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.