326

Odp: D-Link DWR 118

Masz szczęście  w nieszczęściu. 8. pin to Vcc. Podłącz go do zasilania 3V3.

Mam i używam: Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50.

327

No własnie nie, VCC jest pod 2, jakby to był pin od zasilania to już bym to ogarnął.

8 to DO (io1) czyli Data Output (data input output 1), w sumie najważniejsza rzecz w tym chipie.

https://i.imgur.com/AID1lMl.png

328

decjar napisał/a:

No własnie nie, VCC jest pod 2, jakby to był pin od zasilania to już bym to ogarnął.

8 to DO (io1) czyli Data Output (data input output 1), w sumie najważniejsza rzecz w tym chipie.

https://i.imgur.com/AID1lMl.png

Zapomniałem, że tam duży flash, wybacz zamieszanie.

Nota od mt7620 jest do znalezienia w internecie. Także może nie wszystko stracone.

Mam i używam: Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50.

329

Zuzia napisał/a:

@stw
Jak nie przyjmuje żadnego softu to obawiam się, że to podobny przypadek: http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?p … 86#p210586

Informacyjnie - mam pełny zrzut flash wersji A1 i mogę udostępnić jeśli ktoś chce sam reanimować. Jeśli nie masz sprzętu to rozważ prezent dla Królika lub Cezarego. Chyba, że jest na gwarancji, wtedy zgłoszenie do D-Linka, powinni wymienić.

Witam na forum.
Wgrałem ostatnio na mój DWR 118 A1 openwrt i coś poszło nie tak przy próbie powrotu do softu producenta. Obecnie mam tylko tryb recovery i po wgraniu dowolnego softu wyrzuca błąd tak jak wcześniej opisany (podłączyłem się do konsoli routera)  - próbowałem z Chrome, IE, z command line ....

@Zuzia próbowałem pobrać Twój dump softu wg linku ale utknąłem na hasełku....To chyba jedyna szansa jak nie mam drugiej sztuki?

330 (edytowany przez Zuzia 2019-12-22 18:14:55)

marmuc napisał/a:

@Zuzia próbowałem pobrać Twój dump softu wg linku ale utknąłem na hasełku....To chyba jedyna szansa jak nie mam drugiej sztuki?

Spróbuj teraz: http://chomikuj.pl/ZuzannaCK/ROUTERY/D- … mware/DUMP

Podejrzewam, że A1 padają, może to przez przegrzewanie się, router potrafi naprawdę się grzać, pomaga zmiana pozycji pracy na pionową. Ciekawe, że model A1 został wycofany w 2018 roku, a A2 nie, ten drugi grzeje się znacznie mniej. To tylko moje spekulacje, tak sobie myślę na głos. Oczywiście mam nadzieję. że to tylko coś z softem i uda Ci się go przywrócić do życia.

331

@Zuzia Bardzo dziękuję za pomoc. na razie nie posunąłem się naprzód - próba podgrania pełnego obrazu 16 MB nie idzie , zatem pewnie konieczny programator za co się jeszcze nie zabrałem... Tymczasowo kolega poratował innym sprzętem.

332

Witam,

Ktora wersja FW Cezarego powinna dac najbardziej stabilne WiFi ?

W 19.07 mam problemy z drukowaniem na drukarce po WiFi (Brother DCP-J105).
Przy strony z duza iloscia grafiki (duzo danych do przeslania?) dopiero 2 lub 3 proba wydruku jest udana...
tzn. pierwsza proba czesto konczy sie informacja na drukarce ze oczekuje na dane i po chwili przerywa druk
(wyrzuca strone czesciowo zadrukowana, bez znaczenia czy drukuje z androida czy z windowsa).
Podejrzewam problemy z DWR-118 poniewaz gdy zamiast routera uzywalem komorki (tryb hot spot) nigdy takie problemy nie wystepowaly...

Aktualnie wylaczylem "Allow legacy 802.11b rates" i obserwuje smile

WAN: e3372, hilink
LAN: 2.4GHz (6 urzadzen) + 5GHz (1 urzadzenie)

Pozdrawiam

333 (edytowany przez Zuzia 2020-08-06 14:01:18)

OpenWrt 19.07 dla D-Link DWR-118 A1/A2

_______                     ________        __
 |       |.-----.-----.-----.|  |  |  |.----.|  |_
 |   -   ||  _  |  -__|     ||  |  |  ||   _||   _|
 |_______||   __|_____|__|__||________||__|  |____|
          |__| W I R E L E S S   F R E E D O M
 ----------------------------------------------------------------------------------------------
 OpenWrt 19.07 / Kernel 4.14.187 / D-Link DWR-118 / UPC Wi-Free, Eduroam, 3G-LTE modem support
 ----------------------------------------------------------------------------------------------
 | Machine: D-Link DWR-118 A2                                                                 |
 | Uptime: 0d, 00:35:31                                                                       |
 | Load: 0.08 0.14 0.17                                                                       |
 | Flash: total: 9.1MB, free: 5.0MB, used: 45%                                                |
 | Memory: total: 121.5MB, free: 94.3MB, used: 22%                                            |
 | Leases: 2                                                                                  |
 | lan: static, 192.168.1.1                                                                   |
 | wan: dhcp, 192.168.0.11                                                                    |
 | wan6: dhcpv6,  no IP address                                                               |
 | hilink: dhcp, 192.168.8.100                                                                |
 | upcwifree: dhcp, 10.2.36.212                                                               |
 | wwan: dhcp,  no IP address                                                                 |
 | umts: 3g,  no IP address                                                                   |
 | PPTP: pptp,  no IP address                                                                 |
 | TUN: none,  no IP address                                                                  |
 | wg0: wireguard,  no IP address                                                             |
 | ipsec: none,  no IP address                                                                |
 | NCM: ncm,  no IP address                                                                   |
 | radio0: lan, mode: ap, ssid: dlink, channel: auto, conn: 1                                 |
 | radio1: upcwifree, mode: sta, ssid: UPC Wi-Free #SprawdzUPCMobile!, channel: auto, conn: 1 |

Z obsługą sieci Enterprise, modemów 3G/LTE, nośników dnach. Nie pytajcie o osiągi WiFi, sami sprawdźcie smile
Wersja dla DWR-118 A1: https://chomikuj.pl/ZuzannaCK/ROUTERY/D … nWrt-19.07
Wersja dla DWR-118 A2: https://chomikuj.pl/ZuzannaCK/ROUTERY/D … nWrt-19.07

Leciwe, ale są to nadal routery nie wymagające huba USB do pracy z LTE. Ponieważ były sprzedawane razem z Huawei E3372 (hilink i non-hilink) domyślnie modem działa automatycznie, od razu po włożeniu do portu USB. Drobnostka, ale brak tej funkcjonalności w oficjalnych obrazach, tych od Cezarego zresztą też smile
Załączone są dodatki @IceG do wysyłania SMS i USSD z GUI: https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php? … 09#p242309