Temat: Dobór przewodów do 1wire

Witam
Chciałbym w domku jednorodzinnym (ok 100m.2) mierzyć temperaturę za pomocą ds18b20.

Jakiego typu kabel najlepiej zastosować. Odnośnie skrętki jest wiele opini i sam już nie wiem czy wystarczy zwykly telefoniczny. Czy może być tez np 3x0,75 w ekranie czy jednak jakiś inny.

2

Odp: Dobór przewodów do 1wire

http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=11322

Ja użyłem skrętki zwykłej... Za jakieś może 2 miesiące wszystko zepnę to będę się mógł wypowiedzieć więcej w temacie smile

===========================================
WRT160NL v1 CUR01 with Gargoyle PL  by obsy

TL-MR3420 v2 (MiFi) + E3372h-153 (nie hilink) = Play

3

A może zamiast kabla jednak zrobić wszystko bezprzewodowo?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

4

Korzystam z modułów loxone do 1wire i niestety jestem skazany na przewód.
Bezprzewodowo mógłbym jedynie czytać z jakiegoś urządzenia po modbusie.

Dla instalacji przewodowej może być zwykła skrętka czy jednak kabel płaski np. telefoniczny.
Domyślam się że ze względu na pojemność linii większych przekrojów kabli się nie zaleca.

5

Ja jak się budowałem to kładłem kabel płaski telefoniczny, ale ten mój się ciężko obrabia, chodzi mi o zdejmowanie izolacji i lutowanie do czujników. Mam też kilka kabli okrągłych i one są zdecydowanie przyjemniejsze. Więc ja bym takie teraz kładł. Inna sprawa, że kabli położyłem pewnie pod 20 czujników a podłączyłem na razie 3 smile  i nie mogę się zabrać za resztę. Ostatnio zacząłem się bawić z synem w arduino i czytam o esp2866 i pewnie teraz już bym nie kładł tyle kabla ale posłużył się właśnie tym układem.

6

+1. Jakoś ostatnio wolę czujnki na esp8622, choć niestety trzeba im zasilanie zapewnić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.