Temat: Problem z rozłaczonym urządzeniem
Witam. Mam pewien problem z rozłaczonym urządzenie - które albo przystało działać albo zresetowalo się do ustawień fabrycznych. A więc przedstawię jak to wyglądalo gdy działało
1.Główne urządzenie Asus n18u na 192.168.1.1 z pulą dhcp 192.168.1.11-99
2.Do niego po lan podłączony tp link z openwrt który jest na dachu ( z wyłączeniem dhcp) tylko rozsyła wifi z IP 192.168.1.3
3. Tplink z openwrt podłączony przez wifi do 192.168.1.3 pobiera ip 192.168.1.4 ( adres wan) . Na nim ustawiony server dhcp na porty lan(adres IP lan 192.168.4.1) z nową pula dhcp 192.168.4.100-200
4. Do niego po lan tplink z org softem z IP 192.168.4.2 bez dhcp - rozsyła ip z 192.168.4.1
Przestało się łączyć urządzenie 3 z 2.
Pomysł jest taki żeby spróbować podłaczyć się po wifi ( bo urządzenie 2 widzi wifi urządzenia 4)
jednocześnie nie tracac neta w urządzeniu żebym mógł zdalnie się połączyć i wszystkie urządzenia 1,2 nie Dostaly innego ip. Bo mam jeszcze parę osób które się łączą z 2.
#
Jedyne co się dowiedziałem od sąsiada który ma urządzenie 3 i 4 to nie pinguje mu adresów 192.168.4.1, 192.168.4.2 i tez pytałem bo może się zresetowalo do ustawień fabrycznych 192.168.1.1. Pytam jeszcze czy w ogóle pobiera ip jakieś - muszę poczekać na odpowiedz
Ps. Oczywiście nie mogę tam podejść bo jestem na wyjeździe w pracy za granicą
Proszę o pomoc