Temat: Połączenie dwóch sieci - Gargoyle.
Mam prośbę o pomoc w konfiguracji połażenia dwóch sieci przy pomocy routera Gargoyle.
Sytuacja obecna:
Sieć domowa 1 - oparta na Neostradzie(livebox 192.168.1.1, WIFI1 oraz LAN);
Sieć 2 - Gargoyle 1.9 na NexxWT3020: 192.168.1.1, sieć WIFI2 oraz internet przez modem LTE HiLink 192.168.8.1. Wszystko działa skonfigurowane tylko przez interfejs Gargoyle.
Chciałbym uzyskać połączenie tych dwóch sieci (kablem WAN Gargoyle z LAN Livebox. Stale IP dla routera Gargoyle 192.168.1.111) przy założeniach:
- Siec 2 - Gargoyle zmiana na 192.168.2.1,pozostaje dhcp, jego klienci po WIFI2 i LAN mają dostęp do internetu przez LTE i dodatkowo widzą komputery z podsieci Livebox (192.168.1.1)
- Sieć 1 - bez zmian, urządzenia mają dodatkowo dostęp do zasobów z Sieci 2 (Gargoyle LAN i WIFI2) . Przyjmuję ze z Sieci 1 będzie można wejść na panel www hilinka 192.168.8.1. Dodatkowo po ręcznej konfiguracji ustawień sieciowych na urządzeniach z Sieci 1 (gateway ustawiony na 192.168.1.111) możliwe byłoby korzystanie z internetu LTE zamiast ADSL z Livebox.
W jaki sposób skonfigurować Gargoyle i czy jest to możliwe przy praktycznie braku możliwości zmiany konfiguracji livebox?
Dziekuję.