1

Temat: Udziały sieciowe (samba) w CC - brak uprawnień.

Witam, problem błahy ale coś nie mogę znaleźć rozwiązania... wsadziłem kartę pamięci do modemu, zamontowałem, sformatowałem na ext4 i udostępniłem w sieci. Karta i zawartość jest widoczna ale nie mogę ani nic na niej zapisać ani nic z niej pobrać. Wydaje mi się że w rubryce "Użytkownicy z prawem dostępu" coś powinno być; próbowałem all, *, root... ale albo było to samo albo od razu wyskakiwało okienko o zalogowanie się przy próbie wejścia na kartę. Zezwalaj gościom oczywiście zaznaczone i odznaczone tylko do odczytu. Co tu jest nie tak? Ustawień za wielu nie ma i raczej w konfiguracji domyślnej to powinno śmigać...

2

Odp: Udziały sieciowe (samba) w CC - brak uprawnień.

chmod -R 777 /mnt/sda1

czy jaki tam masz katalog. To co w sambie zaznaczysz to jedno, ale użytkownik musi mieć fizyczne prawa dostępu do plików.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Udziały sieciowe (samba) w CC - brak uprawnień.

Ło matko jakie to oczywiste... Dzięki wielkie.
I znalazłem kolejny problem, karta którą zainstalowałem to podróbka samsunga 64GB cl10 (znaleziona) windows sformatował ją na 32GB (prędkości poniżej 10MB/s) ale router formatując trybem quick na ext4 już ustawił pojemność 64GB... jaką komendą ją w pełni sformatować aby pojemność była taka jaka jest faktyczna? Bo zapewne faktyczna to właśnie te 32GB
komenda jakiej użyłem to tamtego formatu to oczywiście z Twojego poradnika jakiegoś mkfs.ext4 -m 0 /dev/sda

4

Odp: Udziały sieciowe (samba) w CC - brak uprawnień.

Załóż partycję takiej wielkości jakiej uważasz i formatuj partycję a nie cały dysk...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Udziały sieciowe (samba) w CC - brak uprawnień.

Ja chcę po prostu całą kartę udostępnić tylko że nie mam pojęcia ile ta chińska podróba ma faktycznie pojemności... przy 32GB nie powinno to trwać dłużej niż 2h dlatego nie chce mi się już kombinować z formatowaniem jej na kompie

6

Odp: Udziały sieciowe (samba) w CC - brak uprawnień.

Jakie 2h? Formatowanie trwa parę sekund.

Kontroler pokazuje ci 64GB. Więc nie możesz formatować całej, zrób partycję na tyle ile faktycznie ten pendrive ma.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Udziały sieciowe (samba) w CC - brak uprawnień.

Czyli nie mam możliwości sprawdzenia na routerze jaka pojemność jest faktyczna i sformatowania do tej pojemności? Myślałem że da radę zrobić pełny format i po prostu jak się pamięć skończy ta faktyczna to on taką partycje utworzy i voila

8

Odp: Udziały sieciowe (samba) w CC - brak uprawnień.

Masz tyle ile pokazuje kontroler. Poszukaj w sieci są przepisy jak przeprogramować niskopoziomowo kontroler żeby odkryć jaka jest jego prawdziwa wielkości. To dość znany chiński przekręt z pendrive.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.