Temat: QMI w CC RC3 - nie rozłącza połączenia

Witajcie,

Muszę skonfigurować staruszka E398 do pracy z openwrt - wszystko wydaje się OK, połączenie jest nawiązywane, ale ifdown wan powoduje jedynie wyłączenie wirtualnego ethernetu, link z siecią zostaje...

uqmi --stop-network nie chce działać - nie wiem (i nie mogę się doszukać w necie), co podać jako argument pdh.

Pomożecie ?

ZTE F601 GPON - Xiaomi Mi Router 3G - Orange Pi PC2

2 (edytowany przez build000 2015-07-27 17:21:33)

Odp: QMI w CC RC3 - nie rozłącza połączenia

Też tak mam na wszystkich modemach jakie posiadam - według mojego skromnego zdania soft do 3G/4G w openwrt jest jeszcze w powijakach i sporo rzeczy nie działa jak powinno. Ja osobiście to zwyczajnie robię strong wałka i daję "usbreset <nazwa urządzenia/ modemu>" - wymaga oczywiście instalacji usbreset - rozwiązanie mało eleganckie , ale skuteczne w kwesti definitywnego rozłączenia się z operatorem komórkowym. Jest też później kolejna niedoróba - chociaż niby jest to obsługiwane przez hotplug, to interfejs już sam się nie podnosi po takim twardym resecie - czyli reasumując korzystam z błędów w całym automacie...żeby zwyczajnie rozłączyć modem z operatorem komórkowym ...
Tak w ogóle to samo mam w trunk, jak i w CC - sytuacja dotyczy wszystkich typów mbim i ncm.

3

Odp: QMI w CC RC3 - nie rozłącza połączenia

Nieprawda, ncm działa OK w CC.
A w QMI ewidentnie widać że jest skopany cały skrypt qmi.sh, chyba trzeba ręcznie to opanować...

ZTE F601 GPON - Xiaomi Mi Router 3G - Orange Pi PC2

4

Odp: QMI w CC RC3 - nie rozłącza połączenia

What is a magic command "uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --stop-network 4294967295 --autoconnect"?
It works! Is "4294967295" a magic constant?
That's just 0xFFFFFFFF in decimal, so-called global PDH. I should document it somewhere, or better yet, make uqmi use it automatically with stop-network and autoconnect. Autoconnect seems to be stored in NVRAM, so it stays enabled even if modem is unplugged.


I jest to zapisane w qmi.sh

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez Patryk_ 2015-07-27 18:32:32)

Odp: QMI w CC RC3 - nie rozłącza połączenia

Cezary napisał/a:

What is a magic command "uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --stop-network 4294967295 --autoconnect"?
It works! Is "4294967295" a magic constant?
That's just 0xFFFFFFFF in decimal, so-called global PDH. I should document it somewhere, or better yet, make uqmi use it automatically with stop-network and autoconnect. Autoconnect seems to be stored in NVRAM, so it stays enabled even if modem is unplugged.


I jest to zapisane w qmi.sh

Oczywiście, że to sprawdzałem.

root@OpenWrt:~# uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --stop-network 4294967295 --autoconnect
"No effect"
root@OpenWrt:~# uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --get-data-status
"connected"
root@OpenWrt:~#

I to samo z hexem.

Już sobie poradziłem, na podstawie starych skryptów:

#!/bin/sh
DEVICE=/dev/cdc-wdm0
APN=internet

case $1 in
up)

cid=`uqmi -s -d "$DEVICE" --get-client-id wds`
echo "$cid" >/tmp/cid
pdh=`uqmi -s -d "$DEVICE" --set-client-id wds,"$cid" --start-network "$APN"`
echo "$pdh" >/tmp/pdh
ifup wan
;;

down)
ifdown wan
cid=`cat /tmp/cid`
pdh=`cat /tmp/pdh`
uqmi -s -d "$DEVICE" --set-client-id wds,"$cid" --stop-network "$pdh"
uqmi -s -d "$DEVICE" --set-client-id wds,"$cid" --release-client-id wds
;;

*)
exit 0
;;
esac

Oczywiście w /etc/config/network wwan0 jako dhcp, nie qmi.

ZTE F601 GPON - Xiaomi Mi Router 3G - Orange Pi PC2

6 (edytowany przez build000 2015-07-28 09:05:25)

Odp: QMI w CC RC3 - nie rozłącza połączenia

Patryk_ napisał/a:

Nieprawda, ncm działa OK w CC.
A w QMI ewidentnie widać że jest skopany cały skrypt qmi.sh, chyba trzeba ręcznie to opanować...

Cóż dodać - być może u Ciebie działa, i jeśli nawet to nie na pewno proste "ifdown <nazwa logiczna tego interfejsu modemowego> " - u mnie tak samo jak u autora tematu nie działa - jest z tym różnie, często (ale nie zawsze - czasem zadziała, a czasem w ogóle nie reaguje na tą komendę modem) tak jak opisał autor, że interfejs nadal wisi.

7

Odp: QMI w CC RC3 - nie rozłącza połączenia

build000 napisał/a:

Cóż dodać - być może u Ciebie działa, i jeśli nawet to nie na pewno proste "ifdown <nazwa logiczna tego interfejsu modemowego> " - u mnie tak samo jak u autora tematu nie działa - jest z tym różnie, często (ale nie zawsze - czasem zadziała, a czasem w ogóle nie reaguje na tą komendę modem) tak jak opisał autor, że interfejs nadal wisi.

U autora tematu działa, jak najbardziej lol lol

ZTE F601 GPON - Xiaomi Mi Router 3G - Orange Pi PC2

8

Odp: QMI w CC RC3 - nie rozłącza połączenia

No teraz być może działa - skoro napisałeś, że dokonałeś jakichś zmian w poście 5...także... wink

9

Odp: QMI w CC RC3 - nie rozłącza połączenia

Chłopie...przeczytaj najpierw poprzednie posty zanim znowu coś palniesz...o czym traktuje tytuł wątku (i w czym dokonałem zmian) a o czym ja napisałem, że działa OK ?
Ręce opadają...

ZTE F601 GPON - Xiaomi Mi Router 3G - Orange Pi PC2

10

Odp: QMI w CC RC3 - nie rozłącza połączenia

Ręce opadają to na temat tego co sam piszesz...a potem temu zaprzeczasz...przeczytaj swój pierwszy post w tym temacie...pierwsze zdanie...i przestań już bredzić... wink