Temat: webcam

wgrałem jakąś ostatnią wersję  AA 12.09, chce sprawdzić webcam'a

zgodnie z poradnikiem : http://eko.one.pl/?p=openwrt-webcam

wgrałem sterowniki, motion
motion działa pod : http://192.168.1.22:8081, chce polepszyć jakość obrazu czy coś, nie udaje mi się yikes chodzi na pare fps'ów może 2 yikes ?

wieć wgrywam :

Rejestracja obrazu
Wersja w repozytorium OpenWrt nie została skompilowana z odpowiednimi opcjami, aby można było rejestrować obraz. Jeżeli ktoś kompiluje samodzielnie pakiety, należy włączyć opcję ffmpeg, dzięki czemu będzie możliwe to do wykonania. Niestety, rejestrowany obraz ma tylko ok 3 - 5 klatek na sekundę, więc nie koniecznie może być to zadowalający efekt dla wszystkich.
Plik konfiguracyjny jest dość dokładnie opisany, więc nie powinno być problemów ze zmianą wielkości obrazu, ilości klatek na sekundę czy nazwami plików. Należy tylko pamiętać, że routery nie są silnymi komputerami, wiec nie uzyskamy płynności i 30 klatek/s.
mjpg-streamer
Wbrew opisowi może działać nie tylko z kamerami UVC ale także z tymi na sterownikach gspca. To dość stary program i nie koniecznie wszystkie kamery będą działać z nim.

    # opkg install mjpg-streamer
    # uci set mjpg-streamer.core.enabled=1
    # uci commit mjpg-streamer
    # /etc/init.d/mjpg-streamer enable
    # /etc/init.d/mjpg-streamer start

Rozdzielczość, ilość klatek/s i parę innych rzeczy można zmienić w pliku konfiguracyjnym w /etc/config/mjpg-streamer (do konfiguracji przez uci). Podgląd obrazu live uzyskamy wchodząc na stronę routera [url]http://192.168.1.1:8080/stream.html[/url]

bez problemowo idzie, tylko że pod ip: http://192.168.1.22:8080/stream.html
nie wyświetla mi się żadna strona yikes

może ktoś pomóc ?

2

Odp: webcam

Żeby się wyświetlała to kamera musi mjpeg wspierać. Może nie ma, wtedy zostaje ci tylko statyczny obraz.

PS. Czemu 12.09? Nie rób wykopalisk.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: webcam

wgrane barier breaker, dalej to samo yikes

Można coś zrobić z motion aby był odbraz lepszej jakości ?
Większej rożdzielczości i z większą ilością fps'ów?

jak sprawdzić czy napewno kamera nie wspiera mjpeg ?

4

Odp: webcam

wrzuciłem do pliku :  /etc/motion.conf

config z http://www.emanuelis.eu/2010/06/22/how- … n-the-net/

lecz dalej mam tak jak na początku obraz 2-3 fps 320x240 yikes

oco chodzi, proszę o pomoc

5

Odp: webcam

jakoś poszedł live stream

jest możliwość przesłania również głosu ? kamerka ma mikrofon oczywiście

6

Odp: webcam

Musiał byś znaleźć coś co i soft przesyła.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: webcam

a nagrywanie tego z użyciem motion ? ze ktoś mi się poruszy i włączy się nagrywanie

8

Odp: webcam

Jak sobie motion z ffmpeg skompilujesz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: webcam

takie coś znalazłem : http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=1394

lecz nie widzę tam odpowiedzi yikes

10

Odp: webcam

Mogę prosić o pomoc ?

11

Odp: webcam

A pytasz o co?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12

Odp: webcam

jak ustawić żeby nagrywało w wybranym folderze po wykryciu ruchu ?

13

Odp: webcam

Napisałem przecież - skompiluj sobie motion z ffmepegiem, resztę masz w konfigu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14

Odp: webcam

gdybym wiedział jak bym nie prosił o pomoc yikes

15

Odp: webcam

Nie dogadujemy się widzę. Ale co w końcu chcesz? Konfig, gotowy pakiet? Na jaką platformę, jakie wydanie? Żeby ktoś przyjechał i zainstalował?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16

Odp: webcam

spokojnie smile

zrozumiałem że muszę sobie nowy pakiet zrobić , narazie chce jakoś mieć możliwość ustawienia kontrastu itp ?
Mam samochód na osiedlu centralnie pod lampą która w nocy świeci. gołym okiem normalnie widzę co się z nim dzieje . Kamera nic yikes Czarno i lekko jaśniej centralnie pod lampą yikes

Widziałem kiedyś coś z efektami, typu jasność, kontrast itp, jest taka możliwość, używam google i nie bardzo :
coś takiego znalazłem : https://github.com/foosel/OctoPrint/wik … figuration
Ale nie bardzo, bo to na inną platformę yikes

17

Odp: webcam

Bo za słaba kamera i potrzebuje więcej światła. Kup inną, bardziej czułą.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18

Odp: webcam

możesz jakiś konkretny model zaproponować?

mój to logitech hd 3200 czy jakos tak

19

Odp: webcam

To kamera zwykła do użytku domowego. Jak samo jak kamery w smartfonach - to po prostu zwykłe sensory, naprawdę wymagają dużo światła żeby działać.

Oczywiście nic nie polecę - nie mój dział.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

20

Odp: webcam

odswieze temat, mam routerek z openwrt który ma usb, podłaczyłem tą samą kamerkę, wgrałem co trzeba bez problemu.
Teraz chce wejść : http://192.168.1.22:8080/stream.html - na 192.168.1.22 - mam ten router - chce login i hasło , wpisuje takie jakie dałem w configu , dostaje pustą stronkę z

404: Not Found!
Could not open file

jak dam tylko 192.168.1.22:8080 - to włącza mi się podgląd. Ale jak chce na androidzie w program do monitoringu dać to nie działa, jedynie chce przez dokładną stronkę do stream'u a on nie działa yikes

czegoś nie dograło ?

21

Odp: webcam

A napiszesz chociaż czego używasz i w jakiej wersji?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

22

Odp: webcam

router air router najnowsze cc 15.05 z luci

kamera logitec c510, działa z  kmod-video-uvc

23

Odp: webcam

A program? mjpeg-streamer?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

24 (edytowany przez Maniek19pl 2015-12-26 14:05:05)

Odp: webcam

tak mjpeg-streamer

ha właczyłem na chwilke motion, ruszyłem dla testu koło kamerki dłonią, zapisało parę plików i od razu zapchało mi pamięć, teraz nie mogę ich usunąć yikes

root@OpenWrt:~# ls
01-20151226132526-20.jpg  01-20151226132529-02.jpg  01-20151226132532-02.jpg
01-20151226132527-00.jpg  01-20151226132529-03.jpg  01-20151226132532-03.jpg
01-20151226132527-01.jpg  01-20151226132530-00.jpg  01-20151226132533-00.jpg
01-20151226132527-02.jpg  01-20151226132530-01.jpg  01-20151226132533-01.jpg
01-20151226132527-03.jpg  01-20151226132530-02.jpg  01-20151226132533-02.jpg
01-20151226132528-00.jpg  01-20151226132530-03.jpg  01-20151226132533-03.jpg
01-20151226132528-01.jpg  01-20151226132531-00.jpg  01-20151226132534-00.jpg
01-20151226132528-02.jpg  01-20151226132531-01.jpg  01-20151226132534-01.jpg
01-20151226132528-03.jpg  01-20151226132531-02.jpg  01-20151226132534-02.jpg
01-20151226132528-04.jpg  01-20151226132531-03.jpg  01-20151226132534-03.jpg
01-20151226132529-00.jpg  01-20151226132532-00.jpg  01-20151226132535-00.jpg
01-20151226132529-01.jpg  01-20151226132532-01.jpg  01-20151226132535-01.jpg
root@OpenWrt:~#
root@OpenWrt:~# rm 01-20151226132526-20.jpg
rm: remove '01-20151226132526-20.jpg'?
root@OpenWrt:~# rm 01-20151226132526-20.jpg
rm: remove '01-20151226132526-20.jpg'? yes
rm: can't remove '01-20151226132526-20.jpg': Read-only file system
root@OpenWrt:~#

root@OpenWrt:~# chmod 777 01-20151226132526-20.jpg
chmod: 01-20151226132526-20.jpg: Read-only file system
root@OpenWrt:~#

25

Odp: webcam

mjpg-streamer domyślnie nie jest kompilowany z pełnym interfrjsem www. Jest tylko index.html który kieruje na /?action=stream

Użyłeś błędnego linku, w konfigu ustawia się gdzie jest strona www, mogłeś sprawdzić co tam jest.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.