Temat: Jaki nas kupić/złożyć do 400zł?

Witam,
chciałbym sobie sprawić serwer plików i nie wiem co kupić. Na początku myślałem o Zyzelach i Synology, ale wiadomość, że dysk musi zostać sformatowany skutecznie mnie od gotowców odstraszyła. Patrząc na ceny część i różnorodność w konfiguracji sam się w tym gubię. Czy mógłby ktoś mi podać jakąś sensowna konfigurację lub wie co trzeba zrobić aby gotowce nie sformatowały mi dysku? Dysk to 3.5 cala Seagate o pojemności 3 TB. Dysk jest podzielony na 3 partycje i nie ukrywam, że być może dokupię kolejny dysk w przyszłości. Chciałbym, aby pobor energii  nie był zbyt duży. Z gory dziękuje za wszystkie odpowiedzi wink
PS Linuxa się nie boję.

2

Odp: Jaki nas kupić/złożyć do 400zł?

Na oryginałach będzie formatował. Po taniości możesz NSA-310, system (openwrt?) w flash, a co na dysku to już twoja sprawa.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez patryklu 2015-01-03 12:01:20)

Odp: Jaki nas kupić/złożyć do 400zł?

Dziękuję za odpowiedź. Wiesz może jakie transfery mogę na tym osiągnąć? Czy po zainstalowaniu OpenWrt/Debiana ograniczenia pamięciowe znikną?

4

Odp: Jaki nas kupić/złożyć do 400zł?

30/40MB/s?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez patryklu 2015-01-03 12:15:05)

Odp: Jaki nas kupić/złożyć do 400zł?

Jeszcze raz dziękuję. Na 90% kupię sobie Zyzela, na którym można postawić Debiana. NSA-310 ma za mało slotów na dyski.

6

Odp: Jaki nas kupić/złożyć do 400zł?

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak się wbija do Zyxela te polecenia do bootloadera? Telnet, Rs232 czy jeszcze inaczej?

7

Odp: Jaki nas kupić/złożyć do 400zł?

Konsola szeregowa połączenia do płytki w środku.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.