Podzielę się moimi spostrzeżeniami.
Przede wszytskim jest chyba jakiś problem z 3ginfo. Zarówno na Linksysie WRT1900acs i Mi-3G nie wyświetlają się żadne parametry poza tym, że połączono, czasem połączenia i ilością danych. Korzystam z Hilinka E3372s-153.
Co do Linksysa to widzę dość dużą poprawę jesli chodzi o sterowniki wifi, lepsze transfery i stabilność.
Natomiast w przypadku Mi-3G przy podłączeniu modemu kablem do USB kaplica jesli chodzi o wifi - raz jest raz nie ma, nawet jak niby jest to i tak internetu brak. Chyba USB 3.0 tak zakłóca... Padavana nie używałem w trybie routera tylko AP , ale była w nim opcja przestawienia portu do USB 2.0, więc być może takie zjawisko by nie występowało.
Poza tym tak jak już inni wskazywali nie udało mi się przejść na Mi-3G z Padvana do Gargoyle przez Breed'a. Zrobiłem to telnetem z Padavana przez: mtd_write write /tmp/firmware.bin Firmware_Stub, ale mam też wątpliwości do prawidłowości partycji - prośba o potwierdzenie czy też takie macie. Na Gargoylu 1.11 mam takie:
dev: size erasesize name
mtd0: 00080000 00020000 "Bootloader"
mtd1: 00040000 00020000 "Config"
mtd2: 00040000 00020000 "Bdata"
mtd3: 00040000 00020000 "Factory"
mtd4: 00040000 00020000 "crash"
mtd5: 00040000 00020000 "crash_syslog"
mtd6: 00040000 00020000 "reserved0"
mtd7: 00400000 00020000 "kernel_stock"
mtd8: 00400000 00020000 "kernel"
mtd9: 07580000 00020000 "ubi"
Pod Padavanem miałem takie:
dev: size erasesize name
mtd0: 00080000 00020000 "Bootloader"
mtd1: 00080000 00020000 "BootEnv"
mtd2: 00040000 00020000 "Factory"
mtd3: 00040000 00020000 "crash"
mtd4: 00040000 00020000 "crash_syslog"
mtd5: 00040000 00020000 "reserved0"
mtd6: 00400000 00020000 "kernel0"
mtd7: 00140000 00020000 "Kernel"
mtd8: 012c0000 00020000 "RootFS"
mtd9: 00100000 00020000 "Config"
mtd10: 00400000 00020000 "Storage"
mtd11: 06080000 00020000 "RWFS"
mtd12: 01400000 00020000 "Firmware_Stub"
U mnie migracja między FW wyglądała tak:
OFW->LEDE->OFW->Padavan->dodanie Breed'a->Gargoyle
Przy okazji mam pytanie: orientujecie sie może czy pod Padavanem jest jakaś możliwość ustawienia limitów transferu a'la Gargoyle?
EDIT1:
Po wpięciu modemu bezpośrednio do portu Mi-R3G problem z zakłócaniem ustąpił, póki wifi co działa stabilnie transfery w porządku 