1

(87 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Niby aktualizacje wychodzą w miarę często, ale skoku funkcjonalnego w nich nie widać. Większość dotyczy rozwiązywania bieżących problemów albo skupiają się na funkcjach, których mało kto potrzebuje. Sprzęt fizycznie super. Soft niestety nie dowozi.

2

(87 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Ja sam sobie nabałaganiłem, bo pominąłem (z lenistwa licząc na to, że nie będzie miało konsekwencji) jeden krok przy przechodzeniu z oficjalnego softu na OpenWRT. Przez brak jednego restartu urządzenia wysypał się soft i nie można go było podnieść bez bebeszenia. Sprzęt działał u mnie prawie rok. Fizycznie nic mu nie dolegało. Optymistyczne jest to, że skończyło się na zwrocie pieniędzy, ale to świadczy tylko o tym, że serwis w ogóle nie istnieje skoro nikomu nie chciało się nawet podnieść softu w sprawnym urządzeniu.

3

(87 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Informacyjnie, troche to trwało, ale udało się załatwić temat z serwisem. Dzisiaj otrzymałem 2 propozycje do wyboru. Otóż ze względu na to, że minął im termin 28 dni roboczych na naprawę pytali czy chcę czekać na nowy sprzęt czy wybieram zwrot gotówki. Wybrałem bramkę nr 2. wink

4

(157 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Dobry sprzęt tylko martwią te problemy wieku dziecięcego jeśli chodzi o nagłą śmierć.

5

(87 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Ja kupiłem jako uzupełnienie do NAS QNAP, bo lubię mieć sprzęt z jednej stajni, a że miałem kartę podarunkową to dołożyłem kilka stów i zakup stał się faktem. Nie wybierałem go typowo pod OWRT, gdyż sądziłem, że soft od producenta będzie spoko. Niestety, ale jego rozwój drepcze w miejscu. Niby wychodzą nowe wersje non stop, ale postęp jest zbyt powolny by dorównać konkurencji.

6

(87 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Póki co to myślę wysłać go na gwarancję do Komputronika. Moze zwrócą kasę to by się kupiło coś innego smile

7

(87 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Tak to jest jak człowiek chce sobie zrobić coś na skróty.

8

(87 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Szczerze to nie mam pojęcia. Da się to jakoś sprawdzić?

9

(87 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Chyba ucegliłem QNAPa. Ostatnie tygodnie siedziałem testowo na ich firmwarze. Dzisiaj chciałem sobie skrócić drogę przy wrzucaniu OpenWRT i po wydaniu polecenia

sudo fw_setenv current_entry 1 

nie zrobiłem zalecanego reboota tylko przeszedłem od razu do wrzucenia softu z OpenWRT.

Router po włączeniu zasilania zapala diodę "Power" oraz "Info", świecą z 10 sekund i gasną. Gniazda ethernet migają po podłączeniu kabla, ale komputer nie pobiera adresu po DHCP. Da się coś z tym zrobić bez bebeszenia?

10

(62 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Oby tylko się wyrobili żeby im się jubileusz nie przesunął wink

Osobiście liczę na to, że w przyszłości pójdą za ciosem i zrobią coś bardziej profesjonalnego.

11

(62 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Spodziewałem się dużo wyższego wyniku. Wygląda to jakby składał to tylko jeden pracownik i w dodatku po godzinach wink

12

(62 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Jak to teraz wygląda? Bo trochę czasu upłynęło.

13

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

U mnie zawsze tak jest z Wi-Fi. Z racji słabej wydajności przeskoczyłem chwilowo na nowy build od Qnapa by sprawdzić co się zmieniło.

14

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Dzięki za odzew wink

15

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

A wersji oficjalnej buduje obraz i dopiero później go instaluje razem z pakietami, które mieliśmy już wcześniej zainstalowane?

16

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Zainstalowane. Standardowo u mnie musiałem zrobić podwójny reboot po aktualizacji, gdyż po pierwszym nie wstaje Wi-Fi.

17

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Będzie ciężko, ale może da radę wink

18

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Pewnie, że poczekamy wink

Ja to i tak bym wolał dostać już RC wersji 24.xx niż kolejną stabilkę 23.05 smile

19

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Nowy kernel zawsze spoko, ale marzy mi się nowa wersja LuCI, która byłaby w końcu przystosowana do realiów obecnych interfejsów wink

20

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Szerokość pasma: 160 MHz. Kraj: PL. Z tego co pamiętam to przestawiałem kanały na 36-40 i dalej się wywalało. 

O dziwo na OpenWRT mam ustawiony na sztywno kanał 48 i nie robi mi takich fikołków.

21

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Niczego spektakularnego i tak nie ma w tych łatkach, więc nie ma co się napinać jak plandeka na Żuku wink

Gdyby to chodziło chociaż o nową dużą wersję to pewnie też bym tupał nóżką, a tak w ogóle mnie to nie grzeje, bo obecna wersja działa u mnie stabilnie.

Za to co pewien czas testuję wypusty oficjalnego softu od QNAP'a i też generalnie jest w porządku poza jedną rzeczą. Mimo ustawienia kanału Wi-Fi 5GHz na kanale z zakresu 36-48 i tak co jakiś czas uruchamia się czujnik/radar CAC (DFS) i zrywa na chwilę połączenie sieci bezprzewodowej. Nie jestem ekspertem, ale to powinno działać wyłącznie na kanałach DFS, prawda? Zgłosiłem im to, ale czy naprawią to nie wiem. Na OpenWRT nie mam tego problemu.

22

(860 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Spoko, nie pali się wink

23

(63 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Teraz już tak wink

24

(63 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Pepe2k jest na liście developerów po prostu.

To wiem, ale bardziej mi chodziło o te grube zmiany wink

25

(63 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Królik napisał/a:
shevchenko1987 napisał/a:

A wiadomo coś może nt. terminu wydania wersji stabilnej OpenWRT?

Patrząc po tym jak grube zmiany są dodawane to pewnie Q4 najwcześniej. Ale pewnie @pepe2k może coś więcej powiedzieć.

Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? wink