1

(4,539 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Jest chińczyk za około 300zł "TP-LINK TL-WDR7500 V5.0 Archer C7"  ma 6 anten, niby to samo co Archer C7 v2 ale coś ciężko tam soft zmienić z tego co doczytałem.  Jakby się okazało że jednak da się to może być ciekawą propozycją i cenowo i funkcyjnie.

2

(4,539 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

C5/C7 mają anteny 2.4 wbudowane, myślisz że mimo to zasięg będzie podobny do 1043? Jeśli tak to może lepszym wyborem będzie polecany przez Ciebie Zyxel?
Na tp-linku 4300 gdzie anteny są 2.4/5 jest wyraźnie słabej.

3

(1 odpowiedzi, napisanych Inne)

Odgrzeje kotleta smile Chyba kolega za daleko z tym ssh wybiegł...

SSH może zrobić tunel TCP między portami lub socks proxy, ale nie zrobi VPN jak planujesz. Najprościej  na linuksie zrób openvpn przez tunel SSH, a na winxp postaw klienta openvpn i będzię śmigalo jak chcesz. Dodtakowo openvpn pozwoli Ci prosto wypchnąć routy tych IP które Cie interesuja w tunel a reszta lokalnie.

4

(4,539 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

A co wybrać z AC (2.4/5Ghz) i USB aby w 2.4GHz miało zasięg nie gorszy niż 1043ND v1?

5

(22 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Przekonałeś mnie.
Zasięg powinny mieć podobny mimo wbudowanych anten?
I soft bez problemu na oba jest?

6

(22 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Możesz coś więcej napisać? Bo cena podobna i specyfikacja niemal identyczna, różnica którą znalazłem to zewnętrzne anteny w TP-Linku

7

(22 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Żeby nie zaczynać kolejnego tematu bez potrzeby, chce zmienić tp-linki 1043ND na coś z 5Ghz, co w tej chwili jest najlepszym wyborem? AC C7? Z wymagań to chce mieć swój soft na nim i usb aby dysk wpiąć.

dzięki

8

(2 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Po restarcie jest smile chciałem tego uniknąć szukając co za to odpowiada i nie znalazłem.

Dzięki

9

(2 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Czy po instalacji modułu luci-app-minidlna trzeba gdzieś plugin do gui aktywować?
Zainstalowałem ale nie pojawiła się opcja do konfiguracji z poziomu luci, sam serwis się zainstalował i poprawnie tworzy bazę.

Dzięki

pepe2k napisał/a:

Na tych 3-4 metrach to z zysku anteny g... zostanie wink

Liczę nawet po 1db na metr to i tak będzie lepiej niż tłumienie ściany. Plan jest żeby sygnał nigdzie przez ściany nie przechodził, teraz niestety musi przez działową ale zawsze.

Chyba przeciągnę kabelkiem ze 3-4m antenkę do punktu gdzie optycznie widzi całe mieszkanie. Nie zależy mi na N-ce, więc chyba obojętnie którą antenkę pociągnę?

Domyślnej, 20MHz.

Z 1043ND v1 mało wykonalne, telefon i lapek też nie mają 5Ghz, no i nim wydam kilkaset zł chce mieć pewność że nic innego nie da się wycisnąć.

14

(7 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Na słabszym 1043ND v1 bez problemu ciągnie mi 100/100 siec
http://www.speedtest.net/result/3209264331.png

Witam, słabo działa mi wifi 2.4GHz w mieszkaniu, za dużo sieci zakłóca, uroki blokowiska.

Routerek to 1043ND v1 , antenki domyślne, ostatni soft Czarka.

Nim kupię kawałek kabla aby dociągnąć w lepsze miejsce antenę, może coś poradzicie jak i co ustawić aby poprawić zasięg w pokojach nie widzących optycznie routera.

Teraz używam 13 kanału, na nim jest tylko 8 innych sieci i moja się przebija i od biedy działa, jednak nie jest stabilne poza pokojem z routerem. Na 8 i 6 kanale jest do 25 sieci na kanał, ogólnie wifi analizer widzi to tak:

http://i44.tinypic.com/osrj3o.jpg

Dziękuję z góry za wszelkie porady.

16

(586 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Ja po 2 latach używania jednego firmware postanowiłem zmienić na 1.5.11.6 (przed chwila zrobiłem upgrade do .7) i mam jakieś dziwne problemy z wifi realtek 8188CE - wszystko inne smiga bez problemu z tplinkiem WR1043 v1 a ta jedna karta co któryś raz się łączy, więc jak znajdę co się dzieje (w logach nic nie ma i lapka i routera) to znowu na dłużej zostanę z jakimś firmware.

Statystyki włączone smile

Dobra robota Cezary!

Po 2giej stronie pojawia się taki błąd:
WARNING: Removing accounting record (another session using same port) user xxxx

moze ten tryb bridge nie działa jak powinien?

18

(1,423 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

"- dodano informacje o potrzebie modyfikacji pliku /etc/opkg.conf"

Cezary, tylko tyle jest.
Link i zdanie co gdzie wkleić dużo pomoże.

19

(1,423 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Może warto w jakiś tutorial o extroot dokleić?  http://downloads.openwrt.org/backfire/1 … /packages/

20

(1,423 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Podepne się,
brakuje block-extroot w http://ecco.selfip.net/backfire/ar71xx/packages/  , czy coś sie zmieniło z extrootem?

21

(4 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Niestety padł mi się tplink a dokładnie wifi, szukam sprawdzonej dobrej karty na USB która wytrzyma do 4 klientów.
Ktoś może coś ciekawego i niedrogiego polecić?
(oczywiście będzie pracowała w tplinku)

Dorzuce firewalla jaki teraz sie ustawia:

iptables -v -L
Chain INPUT (policy ACCEPT 2321 packets, 996K bytes)
pkts bytes target     prot opt in     out     source               destination         

Chain FORWARD (policy ACCEPT 0 packets, 0 bytes)
pkts bytes target     prot opt in     out     source               destination         
    0     0 ingress_restrictions  all  --  eth0.2 any     anywhere             anywhere           
    0     0 egress_restrictions  all  --  any    eth0.2  anywhere             anywhere           

Chain OUTPUT (policy ACCEPT 2082 packets, 1655K bytes)
pkts bytes target     prot opt in     out     source               destination         

Chain egress_restrictions (1 references)
pkts bytes target     prot opt in     out     source               destination         
    0     0 egress_whitelist  all  --  any    any     anywhere             anywhere           

Chain egress_whitelist (1 references)
pkts bytes target     prot opt in     out     source               destination         

Chain ingress_restrictions (1 references)
pkts bytes target     prot opt in     out     source               destination         
    0     0 ingress_whitelist  all  --  any    any     anywhere             anywhere           

Chain ingress_whitelist (1 references)
pkts bytes target     prot opt in     out     source               destination         

Chain pf_loopback_B (0 references)
pkts bytes target     prot opt in     out     source               destination

Dałem failsafe, firstboot, restart, opkg remove firewall  wrzucilem gargoyle, i jest to samo. Po instalacji gargoyle nie ma forwardu.
Z routera wszystko dziala. Coś jeszcze może koliduje?

Witam, tplink 1043, extroot, (czysta instalacja, domyślne ustawienia wszystkiego - ustawione tylko hasła do gargoyle i ssh)
Wszystko działało do momentu magicznej komendy install gargoyle.
Routing na routerze jest dobrze (gateway jest), przez kabel mam wpietego kompa i dostaje wszystko ładnie przez dhcp.
Z router dziala wszystko (ttl duzy) Z kompa nie. 

Co mogło się zmienić po instalacji gargoyle?  Coś pewnie dodaje się do firewalla błędnie lub gdzieś trzeba odkliknąć?

25

(1 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Instalowałem gargoyle przez dodanie nowego repozytorium do /etc/opkg.conf i wywaliło błąd:

Collected errors:
* check_data_file_clashes: Package bridge wants to install file /usr/sbin/brctl
        But that file is already provided by package  * busybox
* opkg_install_cmd: Cannot install package gargoyle.
root@OpenWrt:~# ls -l /usr/sbin/brctl
lrwxrwxrwx    1 root     root           17 Feb 18 18:53 /usr/sbin/brctl -> ../../bin/busybox

po usunięciu pliku instalacja poprawnie się zakończyła tylko teraz:

root@OpenWrt:~# ls -l /usr/sbin/brctl
-rwxr-xr-x    1 root     root        24892 Jan 15 16:19 /usr/sbin/brctl


Pytanie, zostawic tak jak jest czy przywrócić link do "ZajętegoPudełka"?