1

(8 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

work like a charm smile

2

(8 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

A jak to ustawić na stałe albo przy uruchomieniu?
Bo po restarcie urządzenia znowu nie wykrywa, do momentu aż wpisze usbmode -s

3

(8 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

root@Gargoyle:~# usbmode -l
Found device: 12d1:14fe (Manufacturer: "HUAWEI", Product: "HUAWEI Mobile", Seria                                           l: "")
root@Gargoyle:~# usbmode -s

I działa smile, nie wiem dlaczego nigdzie w wielu wątkach z problemami nie mogłem znaleźć tak prostej komendy smile

4

(8 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Hej

Dzieki za szybka odpowiedz.

Sprawdzałem te pakiety:

root@Gargoyle:~# opkg install usb-modeswitch
WARNING: Package usb-modeswitch is already installed, ignoring
         Use --force-reinstall to force reinstallation

No packages to install.

Mogę ręcznie przełączyć modem?

5

(8 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Hej

Siedze już z 2 dni nad tym dlaczego nie wykrywa mi modemów...
Mój router to WRT160NL z wgranym gargoyle 1.12 na świeżo przez serial.

Modem jaki mam to E3131.
Nie jest to Hilink bo Windows normalnie go rozpoznaje i prosi o pin.

Router go widzi:
https://www.screenpresso.com/=TUI6e

Ale do wyboru go nie ma sad
Może nie przełącza się z trybu sterowników?

6

(4,539 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

C2 ma słabsze radio AC.

dzięki to kupie netgear smile akurat używki po 99zł na allegro.

7

(4,539 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Hej smile

Szybkie pytanie R6220 czy Archer C2 smile
Liczy sie stabilnosć i prędkość smile. Internet 300 mb/s.

8

(7 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Jest i z tym układem. https://goo.gl/7w62kH

Testowales na win10

9

(7 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

troche offtop ale czy taki serial się nada? http://allegro.pl/konwerter-przejsciowk … 68614.html

10

(7 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Czyli serial, bedzie trzeba się pobawić w wolnym czasie.

zmyliło mnie to http://eko.one.pl/?p=openwrt-wrt160nl

nie ma tam nic o nie uzywaniu mtd a było pierwsze na liście tongue

Witam

Sytuacja taka smile.
Miałem wgrany : luci-15.05-ar71xx-generic-wrt160nl
Zachciało mi sie powrotu do : gargoyle-1.9.1.2-ar71xx-wrt160nl-squashfs-sysupgrade.bin

Poprzez web nie wchodził update więc wykorzystałem taką komendę :
mtd -r write gargoyle-1.9.1.2-ar71xx-wrt160nl-squashfs-sysupgrade.bin firmware

no i teraz jest lipa tongue, niby diody wstają i wyglada na to że uruchamia się poprawnie ale niestety ani wifi ani dhcp nie ma.
ustwiałem lan statyczny i tez zero odzewu.

da sie to jakoś naprawić czy tylko serial?

12

(4,539 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary, jaka wersja C5 jest odpowiednia tongue? http://allegro.pl/router-tp-link-ac1200 … 91631.html

a TL-WR842N będzie lepszy od mojego? to chyba ta sama cena.

13

(4,539 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

tak to główne źródło mojego internetu i liczy się stabilność gównie i zasięg, bo aktualny router nie radzi sobie z drugim piętrem.

nie znaczy to jednak że musi być gotowy out of the box  Moge poświecić trochę czasu an jego dopieszczenie.

Jaki router będzie dobrym następcą? TP link czy może inna firma.

14

(4,539 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Siemanko

Mam TL-MR3420 v2 + modem huawei e3372

Chciałbym wymienić router na jakiś lepszy, ten ma słaby zasięg i często się przycina + nie ma już u was wsparcia.
Co polecicie na wymianę? Ważny dobry i stabilny zasięg i praca z modemem hilink.

Bo chyba nie warto kupować routera z wbudowanym LTE.

15

(166 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Czyli najnowszy od ciebie to 1.7.1 dla 4mb

16

(166 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Dzieki Cezary za pomoc mam nadzieje ze wymienią na gwarancji, a co do luci i najniwszeho softu od was to jaki wgrac?

17

(166 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

chyba nie będę próbował przerobić go na hilink bo właśnie przed chwilą uwaliłem mr3420.
miałem gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-mr3420-v2
wgrałem luci-ar71xx-generic-tl-mr3420-v2-8M
i po routerze smile
a swoją drogą to dlaczego się tak stało? chciałem mieć najnowszy Barrier Breaker LuCI tylko zastanawiało mnie to 8M w nazwie

18

(166 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Nie chcę rozpoczynać nowego wątku więc napiszę tutaj.
U mnie po kupnie też niestety okazało sie że niema hilink co mnie zasmuciło.
Mam gargoyle 1.6.2.2 (chyba ze polecacie coś innego?)
Najgorsze to że MR3420v2 po lan nie osiaga mi więcej niż 8mb/s i nie wiem czym to jest spowodowane.
Mieszkam w Warszawie( Siłe sygnału pokazuje mi 87-98% ) -59dBm
A w configu pokazuje:

network.wan.proto=3g
network.wan.device=/dev/ttyUSB1
network.wan.apn=internet
network.wan.service=umts

nigdzie nie mogę znaleść jak przełączyć na stałe na 4G, w aplikacji mobilepartner tak ustawiłem ale to nic nie dało po ponownym podłączeniu modemu do routera.