Witam mam pytanie czy juz ktos próbował z kamera sportowa typu gopro lub cos z rodziny sjcam.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez szyszka26
Witam mam pytanie czy juz ktos próbował z kamera sportowa typu gopro lub cos z rodziny sjcam.
Więc działa...
Tak to mi wystarczy mysle
Dziekuje za pomoc:)
polaczyło mi z tel.
----------------------------------------------------------------
root@Gargoyle:~# for dir in /var/run/hostapd*; do
> [ -d "$dir" ] || continue
> hostapd_cli -p "$dir" wps_pbc
> done
Selected interface 'wlan0'
OK
Selected interface 'wlan1'
OK
root@Gargoyle:~#
for dir in /var/run/hostapd*; do
[ -d "$dir" ] || continue
hostapd_cli -p "$dir" wps_pbc
doneTylko to, następne linie to warunki sprawdzające które z konsoli nie będą spełnione...
ar 3 19:20:43 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 IEEE 802.11: associated (aid 3)
Mar 3 19:20:44 Gargoyle daemon.warn hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 IEEE 802.1X: authentication failed - EAP type: 0 ((null))
Mar 3 19:20:44 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 IEEE 802.1X: Supplicant used different EAP type: 254 (expanded)
Mar 3 19:20:44 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 IEEE 802.11: disassociated
Mar 3 19:20:44 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 IEEE 802.11: disassociated
Mar 3 19:20:44 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 IEEE 802.11: authenticated
Mar 3 19:20:44 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 IEEE 802.11: associated (aid 3)
Mar 3 19:20:44 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 RADIUS: starting accounting session 00000035-00000002
Mar 3 19:20:44 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 WPA: pairwise key handshake completed (RSN)
Mar 3 19:20:48 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPDISCOVER(br-lan) 34:23:ba:46:2f:31
Mar 3 19:20:48 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPOFFER(br-lan) 192.168.1.102 34:23:ba:46:2f:31
Mar 3 19:20:49 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPDISCOVER(br-lan) 34:23:ba:46:2f:31
Mar 3 19:20:49 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPOFFER(br-lan) 192.168.1.102 34:23:ba:46:2f:31
Mar 3 19:20:49 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPREQUEST(br-lan) 192.168.1.102 34:23:ba:46:2f:31
Mar 3 19:20:49 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.102 34:23:ba:46:2f:31 android-eae5fc226a8f9d66
Success
szyszka26 napisał/a:Cezary napisał/a:Pokaż jak to uruchomiłeś.
wklejajac w terminlu
Pokaż to...
nie wiem jak to pokazac
otworzyłem w edytorze plik wps skopiowałem wszystko prucz pierwszej linijki zawierajacej #!/bin/sh
i wkleiłem do terminala z Win SCP i enter
Pokaż jak to uruchomiłeś.
wklejajac w terminlu
teraz ze trzy razy jak mi kazales
192.168.1.101 00:15:af:a0:c7:63
Mar 3 18:57:10 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.101 00:15:af:a0:c7:63 kris-Komputer
Mar 3 18:58:16 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 00:15:af:a0:c7:63 WPA: group key handshake completed (RSN)
Mar 3 18:58:16 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 24:09:95:42:9e:06 WPA: group key handshake completed (RSN)
Mar 3 18:59:10 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPINFORM(br-lan) 192.168.1.101 00:15:af:a0:c7:63
Mar 3 18:59:10 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.101 00:15:af:a0:c7:63 kris-Komputer
Mar 3 18:59:33 Gargoyle authpriv.info dropbear[4893]: Exit (root): Exited normally
Mar 3 18:59:38 Gargoyle authpriv.info dropbear[9811]: Child connection from 192.168.1.101:49491
Mar 3 18:59:45 Gargoyle authpriv.notice dropbear[9811]: Password auth succeeded for 'root' from 192.168.1.101:49491
Mar 3 18:59:55 Gargoyle authpriv.info dropbear[9811]: Exit (root): Exited normally
Mar 3 19:00:00 Gargoyle authpriv.info dropbear[9883]: Child connection from 192.168.1.101:49515
Mar 3 19:00:07 Gargoyle authpriv.notice dropbear[9883]: Password auth succeeded for 'root' from 192.168.1.101:49515
Success
to który?
w takim razie ?
całosć ?
. /etc/functions.sh
do_button () {
local button
local action
local handler
local min
local max
config_get button $1 button
config_get action $1 action
config_get handler $1 handler
config_get min $1 min
config_get max $1 max
[ "$ACTION" = "$action" -a "$BUTTON" = "$button" -a -n "$handler" ] && {
[ -z "$min" -o -z "$max" ] && eval $handler
[ -n "$min" -a -n "$max" ] && {
[ $min -le $SEEN -a $max -ge $SEEN ] && eval $handler
}
}
}
config_load system
config_foreach do_button button
Niestety po wgraniu na nowo i skonfigurowanie wg, instrukcji dalej efektu nie ma ![]()
Dziękuję za poświęcony wczoraj czas jak usiade to napisze czy działa.
Nie udało się. Po południu usiadł do tematu na nowo. Jakieś sugestie z Twojej strony ?
Nie ma. Sam zrobiłeś.
dziś postawie system odnowa i powalcze. ![]()
W gargoyle nie ma /etc/rc.button. Nie to wydanie OpenWrt.
No to u mnie jest ![]()
Teraz Bardzo dziekuje za poswiecąny mi czas.
Jutro odezwe sie jesli bedziesz mial cierpliwosc jeszcze ![]()
Dobrej Nocki
Lepiej. Zrestartuj wifi i sprawdź.
chyba jeszcze cos nie tak ![]()
w etc/rc.butonn
!/bin/sh
if [ "$ACTION" = "pressed" -a "$BUTTON" = "wps" ]; then
for dir in /var/run/hostapd*; do
[ -d "$dir" ] || continue
hostapd_cli -p "$dir" wps_pbc
done
fi
Tak mam nic nie zmieniałem moze tu cos znle jest?
bez #. Jak byś to wpisał to byś miał w konfigu, a nie masz.
Tak to teraz wyglada jeszcze raz wpisałem
czy to juz powinno dzialac?
config wifi-device 'radio0'
option type 'mac80211'
option hwmode '11ng'
option path 'platform/ar934x_wmac'
list ht_capab 'LDPC'
list ht_capab 'SHORT-GI-20'
list ht_capab 'SHORT-GI-40'
list ht_capab 'TX-STBC'
list ht_capab 'RX-STBC1'
list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
option noscan '1'
option channel '9'
option htmode 'HT40-'
config wifi-device 'radio1'
option type 'mac80211'
option channel '36'
option hwmode '11na'
option path 'pci0000:00/0000:00:00.0'
list ht_capab 'LDPC'
list ht_capab 'SHORT-GI-20'
list ht_capab 'SHORT-GI-40'
list ht_capab 'TX-STBC'
list ht_capab 'RX-STBC1'
list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
option noscan '1'
option htmode 'HT40+'
config wifi-iface 'ap_g'
option device 'radio0'
option mode 'ap'
option network 'lan'
option disassoc_low_ack '0'
option ssid 'Gargoyle 2,4'
option encryption 'psk2'
option key '1223344556'
option wps_pushbutton '1'
config wifi-iface 'ap_a'
option device 'radio1'
option mode 'ap'
option network 'lan'
option disassoc_low_ack '0'
option ssid 'Gargoyle 5'
option encryption 'psk2'
option key '1223344556'
Nic nie ustawiłes. Zapomniałeś o =1 i te # też nie są potrzebne.
nie nie =1 to akurat nie skopiowałem:) moj bład teraz
reszta z konsoli tez poszła bez # chyba ze nie tak powinienem to zrobic.
wiecej juz nie ma
Dalej pokaż ten wireless.
config wifi-iface 'ap_g'
option device 'radio0'
option mode 'ap'
option network 'lan'
option disassoc_low_ack '0'
option ssid 'Gargoyle 2,4'
option encryption 'psk2'
option key '1223344556'
config wifi-iface 'ap_a'
option device 'radio1'
option mode 'ap'
option network 'lan'
option disassoc_low_ack '0'
option ssid 'Gargoyle 5'
option encryption 'psk2'
option key '1223344556'
A miałeś w poradniku napisane co masz zrobić. I dlaczego tego nie zrobiłeś?
to zrobiłem
# uci set wireless.@wifi-iface[0].wps_pushbutton=
# uci commit wireless
# wifi
A miałeś w poradniku napisane co masz zrobić. I dlaczego tego nie zrobiłeś?
tak mam i chyba jest dobrze.
config wifi-device 'radio0'
option type 'mac80211'
option hwmode '11ng'
option path 'platform/ar934x_wmac'
list ht_capab 'LDPC'
list ht_capab 'SHORT-GI-20'
list ht_capab 'SHORT-GI-40'
list ht_capab 'TX-STBC'
list ht_capab 'RX-STBC1'
list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
option noscan '1'
option channel '9'
option htmode 'HT40-'
config wifi-device 'radio1'
option type 'mac80211'
option channel '36'
option hwmode '11na'
option path 'pci0000:00/0000:00:00.0'
list ht_capab 'LDPC'
list ht_capab 'SHORT-GI-20'
list ht_capab 'SHORT-GI-40'
list ht_capab 'TX-STBC'
list ht_capab 'RX-STBC1'
list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
option noscan '1'
option htmode 'HT40+
Ale co? Masz wszystko co trzeba już, zakładając że zrobiłeś odpowiednie wpisy w wireless. Wcisnąłeś ten przycisk czy nie?
Przycisk przyciskałem niestety nie zbajduje w zadnym urzadzeniu. Moze własnie ze nie robiłem nic wireless dla tego nie dzial.. ![]()
do dopisac lub zmodyfikowac?
Nic. Skrypt jest dobry. Naciśnij przycisk po prostu.
to moze gdzieś jeszcze mam poszukac?
Nie ten. 50-wps.
wiec co mam jeszcze zrobic Bys mogł mi pomoc?
Bo za cholere nie wiem co mam zrobic ![]()
po nacisnieciu switcha niestety nie uruchamia sie WPS.
Jakas porada Cezary ? ![]()
eko.one.pl → Posty przez szyszka26
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc