1

(233 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam mam pytanie czy juz ktos próbował z kamera sportowa typu gopro lub cos z rodziny sjcam.

2

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Więc działa...

Tak  to mi   wystarczy  mysle smile Dziekuje za pomoc:)

3

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

polaczyło mi z tel.

4

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

----------------------------------------------------------------
root@Gargoyle:~# for dir in /var/run/hostapd*; do
>         [ -d "$dir" ] || continue
>         hostapd_cli -p "$dir" wps_pbc
>   done
Selected interface 'wlan0'
OK
Selected interface 'wlan1'
OK
root@Gargoyle:~#

5

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

for dir in /var/run/hostapd*; do
        [ -d "$dir" ] || continue
        hostapd_cli -p "$dir" wps_pbc
  done

Tylko to, następne linie to warunki sprawdzające które z konsoli nie będą spełnione...

ar  3 19:20:43 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 IEEE 802.11: associated (aid 3)
Mar  3 19:20:44 Gargoyle daemon.warn hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 IEEE 802.1X: authentication failed - EAP type: 0 ((null))
Mar  3 19:20:44 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 IEEE 802.1X: Supplicant used different EAP type: 254 (expanded)
Mar  3 19:20:44 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 IEEE 802.11: disassociated
Mar  3 19:20:44 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 IEEE 802.11: disassociated
Mar  3 19:20:44 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 IEEE 802.11: authenticated
Mar  3 19:20:44 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 IEEE 802.11: associated (aid 3)
Mar  3 19:20:44 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 RADIUS: starting accounting session 00000035-00000002
Mar  3 19:20:44 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 34:23:ba:46:2f:31 WPA: pairwise key handshake completed (RSN)
Mar  3 19:20:48 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPDISCOVER(br-lan) 34:23:ba:46:2f:31
Mar  3 19:20:48 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPOFFER(br-lan) 192.168.1.102 34:23:ba:46:2f:31
Mar  3 19:20:49 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPDISCOVER(br-lan) 34:23:ba:46:2f:31
Mar  3 19:20:49 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPOFFER(br-lan) 192.168.1.102 34:23:ba:46:2f:31
Mar  3 19:20:49 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPREQUEST(br-lan) 192.168.1.102 34:23:ba:46:2f:31
Mar  3 19:20:49 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.102 34:23:ba:46:2f:31 android-eae5fc226a8f9d66
Success

6

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:
szyszka26 napisał/a:
Cezary napisał/a:

Pokaż jak to uruchomiłeś.

wklejajac w terminlu

Pokaż to...

nie  wiem jak  to pokazac
otworzyłem w  edytorze plik wps skopiowałem wszystko prucz pierwszej linijki zawierajacej #!/bin/sh
i wkleiłem do terminala z Win SCP  i enter

7

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Pokaż jak to uruchomiłeś.

wklejajac w terminlu

8

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

teraz  ze trzy razy jak mi kazales

9

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

192.168.1.101 00:15:af:a0:c7:63
Mar  3 18:57:10 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.101 00:15:af:a0:c7:63 kris-Komputer
Mar  3 18:58:16 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 00:15:af:a0:c7:63 WPA: group key handshake completed (RSN)
Mar  3 18:58:16 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 24:09:95:42:9e:06 WPA: group key handshake completed (RSN)
Mar  3 18:59:10 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPINFORM(br-lan) 192.168.1.101 00:15:af:a0:c7:63
Mar  3 18:59:10 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2262]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.101 00:15:af:a0:c7:63 kris-Komputer
Mar  3 18:59:33 Gargoyle authpriv.info dropbear[4893]: Exit (root): Exited normally
Mar  3 18:59:38 Gargoyle authpriv.info dropbear[9811]: Child connection from 192.168.1.101:49491
Mar  3 18:59:45 Gargoyle authpriv.notice dropbear[9811]: Password auth succeeded for 'root' from 192.168.1.101:49491
Mar  3 18:59:55 Gargoyle authpriv.info dropbear[9811]: Exit (root): Exited normally
Mar  3 19:00:00 Gargoyle authpriv.info dropbear[9883]: Child connection from 192.168.1.101:49515
Mar  3 19:00:07 Gargoyle authpriv.notice dropbear[9883]: Password auth succeeded for 'root' from 192.168.1.101:49515
Success

10

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

to  który?
w takim razie ?

11

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

całosć ?
. /etc/functions.sh
do_button () {
    local button
    local action
    local handler
    local min
    local max

    config_get button $1 button
    config_get action $1 action
    config_get handler $1 handler
    config_get min $1 min
    config_get max $1 max
   
    [ "$ACTION" = "$action" -a "$BUTTON" = "$button" -a -n "$handler" ] && {
        [ -z "$min" -o -z "$max" ] && eval $handler
        [ -n "$min" -a -n "$max" ] && {
            [ $min -le $SEEN -a $max -ge $SEEN ] && eval $handler
        }
    }
}

config_load system
config_foreach do_button button

12

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Niestety po wgraniu na nowo i skonfigurowanie wg,  instrukcji  dalej  efektu nie  ma sad

13

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Dziękuję za poświęcony wczoraj czas jak usiade to napisze czy działa.

14

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Nie udało się.  Po południu usiadł do tematu na nowo. Jakieś sugestie z Twojej strony ?

15

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Nie ma. Sam zrobiłeś.

dziś postawie system odnowa i powalcze. smile

16

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

W gargoyle nie ma /etc/rc.button. Nie to wydanie OpenWrt.

No  to u mnie  jest smile
Teraz Bardzo  dziekuje  za poswiecąny  mi  czas.
  Jutro odezwe  sie  jesli bedziesz mial cierpliwosc  jeszcze smile
Dobrej Nocki

17

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Lepiej. Zrestartuj wifi i sprawdź.

chyba jeszcze  cos  nie tak sad
w etc/rc.butonn
!/bin/sh

if [ "$ACTION" = "pressed" -a "$BUTTON" = "wps" ]; then
    for dir in /var/run/hostapd*; do
        [ -d "$dir" ] || continue
        hostapd_cli -p "$dir" wps_pbc
    done
fi

Tak  mam   nic nie  zmieniałem moze tu  cos   znle jest?

18

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

bez #. Jak byś to wpisał to byś miał w konfigu, a nie masz.

Tak to teraz wyglada  jeszcze raz wpisałem
czy  to juz  powinno dzialac?
config wifi-device 'radio0'
    option type 'mac80211'
    option hwmode '11ng'
    option path 'platform/ar934x_wmac'
    list ht_capab 'LDPC'
    list ht_capab 'SHORT-GI-20'
    list ht_capab 'SHORT-GI-40'
    list ht_capab 'TX-STBC'
    list ht_capab 'RX-STBC1'
    list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
    option noscan '1'
    option channel '9'
    option htmode 'HT40-'

config wifi-device 'radio1'
    option type 'mac80211'
    option channel '36'
    option hwmode '11na'
    option path 'pci0000:00/0000:00:00.0'
    list ht_capab 'LDPC'
    list ht_capab 'SHORT-GI-20'
    list ht_capab 'SHORT-GI-40'
    list ht_capab 'TX-STBC'
    list ht_capab 'RX-STBC1'
    list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
    option noscan '1'
    option htmode 'HT40+'

config wifi-iface 'ap_g'
    option device 'radio0'
    option mode 'ap'
    option network 'lan'
    option disassoc_low_ack '0'
    option ssid 'Gargoyle 2,4'
    option encryption 'psk2'
    option key '1223344556'
    option wps_pushbutton '1'

config wifi-iface 'ap_a'
    option device 'radio1'
    option mode 'ap'
    option network 'lan'
    option disassoc_low_ack '0'
    option ssid 'Gargoyle 5'
    option encryption 'psk2'
    option key '1223344556'

19

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Nic nie ustawiłes. Zapomniałeś o =1 i te # też nie są potrzebne.

nie nie  =1  to  akurat nie skopiowałem:) moj bład  teraz
reszta z konsoli tez  poszła  bez #  chyba  ze nie tak  powinienem  to zrobic.

20

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

wiecej juz  nie ma


Cezary napisał/a:

Dalej pokaż ten wireless.

config wifi-iface 'ap_g'
    option device 'radio0'
    option mode 'ap'
    option network 'lan'
    option disassoc_low_ack '0'
    option ssid 'Gargoyle 2,4'
    option encryption 'psk2'
    option key '1223344556'

config wifi-iface 'ap_a'
    option device 'radio1'
    option mode 'ap'
    option network 'lan'
    option disassoc_low_ack '0'
    option ssid 'Gargoyle 5'
    option encryption 'psk2'
    option key '1223344556'

21

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

A miałeś w poradniku napisane co masz zrobić. I dlaczego tego nie zrobiłeś?

to  zrobiłem

# uci set wireless.@wifi-iface[0].wps_pushbutton=
   # uci commit wireless
    # wifi

22

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

A miałeś w poradniku napisane co masz zrobić. I dlaczego tego nie zrobiłeś?

tak  mam i  chyba  jest  dobrze.

config wifi-device 'radio0'
    option type 'mac80211'
    option hwmode '11ng'
    option path 'platform/ar934x_wmac'
    list ht_capab 'LDPC'
    list ht_capab 'SHORT-GI-20'
    list ht_capab 'SHORT-GI-40'
    list ht_capab 'TX-STBC'
    list ht_capab 'RX-STBC1'
    list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
    option noscan '1'
    option channel '9'
    option htmode 'HT40-'

config wifi-device 'radio1'
    option type 'mac80211'
    option channel '36'
    option hwmode '11na'
    option path 'pci0000:00/0000:00:00.0'
    list ht_capab 'LDPC'
    list ht_capab 'SHORT-GI-20'
    list ht_capab 'SHORT-GI-40'
    list ht_capab 'TX-STBC'
    list ht_capab 'RX-STBC1'
    list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
    option noscan '1'
    option htmode 'HT40+

23

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Ale co? Masz wszystko co trzeba już, zakładając że zrobiłeś odpowiednie wpisy w wireless. Wcisnąłeś ten przycisk czy nie?

Przycisk przyciskałem niestety nie   zbajduje w zadnym urzadzeniu. Moze  własnie  ze nie  robiłem nic  wireless dla tego nie  dzial.. sad
do  dopisac  lub zmodyfikowac?

24

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Nic. Skrypt jest dobry. Naciśnij przycisk po prostu.

  to moze gdzieś jeszcze  mam poszukac?

25

(102 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Nie ten. 50-wps.

wiec  co mam  jeszcze  zrobic Bys  mogł mi pomoc?
Bo za cholere  nie  wiem  co mam zrobic sad
po nacisnieciu switcha niestety  nie uruchamia  sie  WPS.
Jakas porada Cezary ? smile