1

(6 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Ja również używam n2n. Łączę trzy lokacje w dość specyficzny sposób. Pochodziłem do konwersji na wireguard ale na razie poległem. Wireguarda używam z resztą równolegle, tyle że do innych celów.

Dzięki Cezary. Chyba tak trzeba będzie zrobić.

Witam,

Mam setup złożony z centralnego routera z Gargoyle 1.12.x i kilku AP Ubiquiti.
Czy ktoś ogarnął ustawienie sieci gościnnej tak, by na Ubiquiti stanowiła ona "przedłużenie" tej z Gargoyle?

Z tego co widzę separacja na Ubiquiti opiera się o VLANy, natomiast na Gargoyle o MACe (i ebtables). Wydaje mi się że trzeba  zmodyfikować skrypt /usr/lib/gargoyle_firewall_util/gargoyle_firewall_util.sh co próbowałem robić, ale na razie bez sukcesu.

Czy ktoś rozwiązał ten problem i mógłby podzielić się rozwiązaniem?

4

(272 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

cat /tmp/cached_basic_vars pokaż.

Kraj brany jest z adresu IP połączenia, jak serwisy nie wykryły w jakim kraju jest dane ip to tak może się właśnie wyświetlać.

Dziękuję za odpowiedź Cezary. Nie miałem dostępu do routera, a gdy dziś tam pojechałem okazało się że już jest OK, tzn można wybrać Polskę. Albo był jakiś tymczasowy problem, albo byłem za mało cierpliwy.

5

(272 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Po wgraniu Gargoyle 11.1 na WDR4300 dostałem takie kraje do wyboru: "World (default)" i "undefined".
Jak sprawdzić czy to tylko problem z wyświetlaną nazwą, czy też coś jest nie tak?

Oczywiście wgrywałem bez zachowywania konfiguracji.

6

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Jeśli odpięcie wanu pomogło to możliwe że uszkodziły się dane monitoringu pasma. Miałem tak kilka razy.

Rozwiązanie:

- disconnect modem/WAN (to stop looping)
- ssh to router
- rm -rf /usr/data/bwmon
- reboot

Źródło.

Rozumiem. Jest spory szum informacyjny. Zaufanatrzeciastrona twierdzi że wystarczy załatać jedną stronę żeby grało.
Z resztą i tak mam jeden router działający w trybie mostu bezprzewodowego. Tam się poprawka zdecydowanie przyda.

Cezary napisał/a:
doozers napisał/a:

A jak wygląda sprawa z Gargoyle? Czy można tam liczyć na jakąś łatkę czy jest martwe całkowicie?

Wyobraź sobie  że jest już połatanie. Tak samo jak martwe od dawna CC. Czeka tylko na zbudowanie. Ale - nic ci po tym jak używasz gargoyle jako AP.

Używam.

Wybacz ignorancję, czemu nic mi po tym? Buildy nigdy się nie pojawią?

A jak wygląda sprawa z Gargoyle? Czy można tam liczyć na jakąś łatkę czy jest martwe całkowicie?

Pięknie dziękuję Cezary za pomoc.

Witajcie,

Mam problem po reinstalacji routera WDR4300 z Gargoyle 1.6.2.1 na pokładzie (próbowałem też 1.6.2.2).
Po zainstalowaniu pakietu n2n-v2 nie mogę odnaleźć procesu supernode, natomiast edge jest dostępny.

Instalacja przebiega niby pomyślnie:

root@wdr4300:~# opkg install n2n-v2
Preparing to install the following packages, which will require 25415 bytes:
        n2n-v2

Preparing to install package n2n-v2...
        Downloading...
        Downloaded n2n-v2 successfully.
        Installing n2n-v2...
        Successfully installed n2n-v2.
Installation of packages successful.

Niestety rzut oka do /usr/sbin pokazuje że coś się chyba nie udało:

root@wdr4300:/usr/sbin# ls /usr/sbin/edge
/usr/sbin/edge
root@wdr4300:/usr/sbin# ls /usr/sbin/supernode
ls: /usr/sbin/supernode: No such file or directory

Oczywiście po wystartowaniu usługi, także nie widać procesu supernode w pamięci.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.