Ok rozumiem dzieki smile

To po upgrade firmware zawsze trzeba konfiguracje robic od nowa? To po co jest ta opcja aby zostawic config? smile

Nie zrobilem, wybralem tylko przy upgrade aby zostala stara konfiguracja i nic wiecej.

root@Main:~# grep status /rom/etc/config/gargoyle
        option status 'Status'
        option status_overview 'Ogólny'
        option status_bandwidth 'Zużycie pasma'
        option status_bdist 'Podział pasma'
        option status_webmon 'Monitor sieci'
        option status_quotause 'Limity'
        option status_qos 'Podział QoS'
        option status_hosts 'Połączone urządzenia'
        option status_connections 'Lista połączeń'
        option status_overview 'overview.sh'
        option status_bandwidth 'bandwidth.sh'
        option status_bdist 'bandwidth_distribution.sh'
        option status_quotause 'quota_usage.sh'
        option status_webmon 'webmon.sh'
        option status_qos 'qos_distribution.sh'
        option status_hosts 'hosts.sh'
        option status_connections 'conntrack.sh'
config 100 'status'
root@Main:~# grep status /etc/config/gargoyle
        option status 'Status'
        option status_overview 'Overview'
        option status_bandwidth 'Bandwidth Usage'
        option status_bdist 'B/W Distribution'
        option status_webmon 'Web Usage'
        option status_quotause 'Quota Usage'
        option status_qos 'QoS Distribution'
        option status_hosts 'Connected Hosts'
        option status_connections 'Connection List'
        option status_3ginfo 'Modem 3G/LTE'
        option status_overview 'overview.sh'
        option status_bandwidth 'bandwidth.sh'
        option status_bdist 'bandwidth_distribution.sh'
        option status_quotause 'quota_usage.sh'
        option status_webmon 'webmon.sh'
        option status_qos 'qos_distribution.sh'
        option status_hosts 'hosts.sh'
        option status_connections 'conntrack.sh'
        option status_3ginfo '3ginfo.sh'
config 100 'status'

http://postimg.org/image/6anpp5p8j/

Tam gdzie nazwa routera jest tez "null" jakby cos sie posypalo...

Usunalem ale nadal mam angielskie buttony ...

Wgralem PL ale menu mam nadal po ENG ... opcje sa juz po polsku.

Obecnie mam najnowsza wersje 1.6.0.2.
Czy nie ma spolszczenia do tej wersji? Cale menu itd. mam angielskie.

Czy mozesz dodac do attitude fw dla WR842ND v2? Dzieki.

Kiedy dodasz?
Czy jest gdzies howto jak skonfigurowac krok po kroku Strongswana?

Mozesz dodac tez do attitude_adjustment dla WR842ND ale v2?

Na WR842ND da rade zainstalowac ipseca (openswan lub inny) bez extroota?

Wiec chyba pozostaje mi jedynie albo uzywac WDS lub przejsc na OpenWrt.

MR3420 v2 chyba nie ma mozliwosci na oryginalnym sofcie zrobic Bridged Client tylko WDS.

Pisales zeby lepiej nie uzywac WDS do polaczenia routerow... to az tak duzo przepustowosci bedzie jadlo na darmo?

Jesli chodzi o sama stabilnosc to oryginal bedzie lepszy?

Dzis przyjdzie mi ten router z IPsec i on bedzie glownym - WR842ND, a ten drugi co mam to MR3420 v2 bedzie jako most/przekaznik.
Co byscie mi polecili? Zmienic na nich soft na OpenWrt czy pozostac na oryginalnym?

Jesli zmienic to na Gargoyle czy Attitude?

Zgadza sie, laczylem sie przez wifi ale tak samo na oryginalnym sofcie.
Myslisz, ze zmiana kanalu by mogla rozwiazac problem?

No to nie wiem dlaczego tak mam, mój brat ma identyczny router i miał tak samo 2 dni temu sprawdzaliśmy.
Wgrywalismy Gargoyle... może na oryginalnym OpenWrt by tak nie było... nie wiem.

Dam sobie chyba na luz i kupie router z obsluga ipsec'a, a ten mój glowny dam jako most dla kina domowego wink

Czy musze cos lutowac? Musze mieć kabel RS232?

Troche kiepsko chodzi OpenWrt na MR3420 v2. Musialem wrocic do oryginalnego FW producenta.
Internet bardziej muli i pakiety gubi po wifi. Lacze się na GUI od Gargoyle to czasami po kliknieciu w przeglądarce danej zakładki musze czekac 5 sekund. Nie wiem czy jest jeszcze cos niedopracowane czy co.

Moze mozna wgrac jakos w trybie awaryjnym?

Wrzucilem przez mtd: mtd -r write wr743nd.bin firmware ale cos nie poszlo do konca dobrze.
Pisalo, ze nie moze wykasowac jakiegos bloku i router teraz mi nie chce wstac... caly czas mruga SYS co sekunde i QSS i router sie restartuje co 2sek.
Czy moge teraz jakos wgrac oryginalne fw?

Witam.

Jak w temacie, prosze napisac jak moge powrocic do oryginalnego softu?
Przez GUI nie da rady poniewaz pisze, ze fw od tplinka zawiera bootloader.
Jak mam je wgrac?