1

(13 odpowiedzi, napisanych Termometr)

Ja to chce odczytać przez port RS232 na Miktotiku RB411

2

(13 odpowiedzi, napisanych Termometr)

Bartekk dzięki ! Faktycznie, podłączyłem go odwrotnie.

tygrysss jak odczytujesz wartości temperatury ? Pod Windowsem czy pod Linuxem ? Też mam USB na TTL i chciałbym to zrobić tak jak Ty masz. Wydaje mi się to mega proste.

EDIT:
Udało się i z układem z tranzystorem i przy połączeniu TX z RX odczytać temperaturę pod Windowsem na przelotce USB na TTL. Termparatury się pokazują. Gdy RX i TX przepnę do openwrt cisza. Nie znajduje czujników. Co może być nie tak ?


root@OpenWrt:~# digitemp_DS9097 -s /dev/ttyS0 -a -i
DigiTemp v3.5.0 Copyright 1996-2007 by Brian C. Lane
GNU Public License v2.0 - http://www.digitemp.com
Turning off all DS2409 Couplers

Searching the 1-Wire LAN
root@OpenWrt:~#


Może ten RB nie jest w stanie tego obsłużyć ?

3

(13 odpowiedzi, napisanych Termometr)

tygrysss możesz troszkę dokładniej to opisac ? Tam jest 3,3V nie 5.

4

(13 odpowiedzi, napisanych Termometr)

Po skonstruowaniu takiego układu i podłączeniu napięcia termometr robi się ciepły.

5

(3 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Chyba że na interfejsach lan jest DHCP wtedy należało by go wyłączyć w konfiguracji interfejsu.

6

(13 odpowiedzi, napisanych Termometr)

Ciężko mi powiedzieć, bo nie mam pojęcia jak to sprawdzić. Ale testowałem RSa w ten sposób, że podłączyłem  kablem null modem dwa RB411 i na tym z OpnenWrt dałem cat /dev/ttyS0 i widziałem jak drugi RB411 się ładuje. To był jedyny mój pomysł, żeby sprawdzić, czy ten RS w jakikolwiek sposób się komunikuje.

Czy ewentualnie można wykorzystać złącza JTAG w RBku ?

7

(13 odpowiedzi, napisanych Termometr)

Cześć wszystkim !

Posiadam MikroTika RB411 na którego wrzuciłem sobie OpenWRT. Stworzyłem sobie układ taki jak tutaj http://grzesiek21.republika.pl/ds9097e.gif pod Windowsem  po odpaleniu programu maxitermo pobranego również z strony grzesiek21.republika.pl prawidłowo odszukuje dwa termometry DS18B20 i pokazuje ich temperaturę. Jednak docelowo chciałbym podłączyć to pod tego RB411 z OpenWrt. Po podłączeniu robię dalej zgodnie z instrukcją tutaj http://kernelreloaded.blog385.com/index … n-openwrt/ jednak kończy się to na:

root@OpenWrt:~# digitemp_DS9097 -s /dev/ttyS0 -i
DigiTemp v3.5.0 Copyright 1996-2007 by Brian C. Lane
GNU Public License v2.0 - http://www.digitemp.com
Turning off all DS2409 Couplers

Searching the 1-Wire LAN
root@OpenWrt:~#


Czy wszystko robię prawidłowo ? Czy to w ten sposób będzie działało ?

Tak sobie myślę, czy TX z RX nie powinno być zamienione kiedy podłączam go pod RB411 ?

8

(3 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Instalowałem różne sterowniki...
Najlepsze jest to że notebook nie ma żadnego problemu z łączeniem z innymi sieciami tak samo zabezpieczonymi.

Mam ogromny problem. Posiadam ruter TP-Link TL-WR841N/ND v8 z OpenWrt Attitude Adjustment 12.09 / LuCI 0.11.1 Release (0.11.1) z wersją kernela 3.3.8. Od pewnego czasu mam problem z podłączaniem netoobka do rutera. Problemu tego nie ma w przypadku 3 innych laptopów i telefonów.... Od kilku godzin próbuje i nic nie prynosi skutku. Przywracałem ustawienia domyślne, na nowo konfigurowałem ruter, zrobiłem formata na netboooku... na nic się to zdało jednak. Jak nie łączył tak nie łączy. Długo próbuje ale nie udaje mu się. Siec zabezpieczona jest mixed WPA/WPA2 PSK (TKIP, CCMP) jednak gdy zmienie na WEP ruter bez problemu łączy. Probwałem nie raz mieniać hasło, nazwe sieci itp... brak jakiegokolek efektu. Poniżej przesyłam log z rutera podczas próby podłączenia:

Dec  6 23:39:25 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: authenticated
Dec  6 23:39:25 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Dec  6 23:39:29 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: authenticated
Dec  6 23:39:29 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Dec  6 23:39:34 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: authenticated
Dec  6 23:39:34 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Dec  6 23:39:38 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: authenticated
Dec  6 23:39:38 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Dec  6 23:39:43 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: authenticated
Dec  6 23:39:43 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Dec  6 23:39:48 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: authenticated
Dec  6 23:39:48 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Dec  6 23:39:52 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: authenticated
Dec  6 23:39:52 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Dec  6 23:39:57 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: authenticated
Dec  6 23:39:57 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Dec  6 23:40:01 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: authenticated
Dec  6 23:40:01 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Dec  6 23:40:06 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: authenticated
Dec  6 23:40:06 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Dec  6 23:40:10 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: authenticated
Dec  6 23:40:10 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Dec  6 23:40:15 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: authenticated
Dec  6 23:40:15 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Dec  6 23:40:19 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: authenticated
Dec  6 23:40:19 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Dec  6 23:40:24 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: authenticated
Dec  6 23:40:24 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Dec  6 23:40:26 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: disassociated
Dec  6 23:40:27 Khayyin daemon.info hostapd: wlan0: STA 5c:ac:4c:5a:66:b0 IEEE 802.11: deauthenticated due to inactivity (timer DEAUTH/REMOVE)


Co może być nie tak ?

10

(1 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Czy ta karta sieciowa będzie działała na OpenWrrt, jeśli tak to jakie sterowniki wgrać i jak ?

11

(13 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

A jest do tego jakaś instrukcja ? Najlepiej po polsku ...?

Cześć wszystkim !

Czy jest możliwe ustawienie więcej niż 1 użytkownika w nodogsplash przy autoryzacji ?

Jak nie to jakie inny oprogramowanie do tego polecacie ?

13

(0 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Zrobiłem wszystko wg tej instrukcji http://eko.one.pl/?p=openwrt-ftp i np użytkownik ma mieć mieć dostęp do folderu /mnt/sda5/ftp/aaa więc tworzę użytkownika wg poradnika. Logując loguje się do /mnt/sda5/ftp/aaa jednak bez problemu może się cofnąć do /mnt/sda5/ftp czy /mnt/sda5 a nawet jeszcze dalej. Jak temu zaradzić ?

14

(7 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

komputer PC. OpenWrt Backfire 10.03.1 / LuCI 0.10.0 Release (0.10.0)

15

(7 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

root@OpenWrt:~# cat /proc/mtd
dev:    size   erasesize  name

16

(7 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

I niby wszystko jasne a jeśli nie ma takiej ścieżki jak /dev/mtd5 ?

dd: can't open '/dev/mtd5': No such file or directory

17

(4 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Ok udało się smile Dzięki wielkie ! smile

18

(4 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

root@OpenWrt:~# fdisk -l

Disk /dev/sda: 80.0 GB, 80026361856 bytes
16 heads, 63 sectors/track, 155061 cylinders
Units = cylinders of 1008 * 512 = 516096 bytes
Disk identifier: 0x00000000

   Device Boot      Start         End      Blocks   Id  System
/dev/sda1   *           1           9        4504+  83  Linux
/dev/sda2              10         107       49360+  83  Linux
/dev/sda3             108      155061    78096816    5  Extended
/dev/sda5             108      155061    78096784+   7  HPFS/NTFS

Disk /dev/sdb: 8352 MB, 8352956416 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 1015 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Disk identifier: 0xcad4ebea

   Device Boot      Start         End      Blocks   Id  System
/dev/sdb4   *           1        1016     8157152+   7  HPFS/NTFS
Partition 4 has different physical/logical endings:
     phys=(1014, 254, 63) logical=(1015, 133, 14)
root@OpenWrt:~#


Tera należało by chyba jeszcze sformatować sda5 ? po utworzeniu partycji cfdiskiem. Jeśli tak to jakim poleceniem ? http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=3318 - chciałem z tego skorzystać ale gry próbuje to mkntfs: can't load library 'libuuid.so.1'

Czy jest możliwe utworzenie partycji NTFS obok partycji ext2 pod openwrt ? Jak widać na scrrenie niżej zostało mi sporo miejsca na dysku które można wykorzystać:
http://img40.imageshack.us/img40/9870/abctr.png
Czy później trzeba jakoś skonfigurować GRUBa ? Bo gdy ostatnio po protu utworzyłem partycję openwrt już się nie podniósł.

20

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Do kogo napisać ? i gdzie ? i w jakim języku ?

21

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Zainstalowałem trunka na x86 ale mam problem z rebootem. Reboot kończy się na https://docs.google.com/file/d/0ByCny-i … sp=sharing i nic więcej się nie dzieje. Dlaczego tak jest ?

22

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

ogółem która wersje openwrt polecasz pod x86 ? która jest najnowsza i najlepsza?

23

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

A jest możliwe zainstalowanie tego luci pod backfire ?

Dlaczego w wersji OpenWrt Barrier Breaker r35706 / LuCI Trunk (trunk+svn9668) na TP-Link TL-WR841N/ND v8 w zakladce Network / Firewall są opcje typu  port forwards:

http://img32.imageshack.us/img32/8251/jestk.jpg

A w wersji OpenWrt Backfire 10.03.1 / LuCI 0.10.0 Release (0.10.0) dla i686 tego niema ?:

http://img22.imageshack.us/img22/4149/bleblesi.jpg

25

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Chciałem zaktualizować oprogramowanie ...

Co teraz mogę zrobić ? sad