1

(4 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

W poniedziałek lece kupić kabel smile

2

(4 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Czy moge prosic o jakis konrketny link z informacjami na ten temat, ponieważ szukam na google/eko.one.pl i nie mogę znaleźć konkretów

Witam!

Ponownie mam pewien problem z konfiguracją sprzętu pod działanie 3g.

Moja konfiguracja:
- TP-LINK MR3220 (WPA2)
- Huawei E1750
- Kata SIM Orange Free
- Gargoyle 1.5.4 (fa0660f)
- OpenWrt Backfire 10.03.1
- Router podłączony do oryginalnej ładowarki, firmware w huawei nie ruszany. model niebrandowany

Działające skrypty:
3gtester + restart usb (w razie gdyby internetu nie było)
Brak instalowanych dodatkowych pakietów itd.

Problem:
Średnio po 4 dniach ciągłej pracy routera nagle... zaczynają się świecić ciągle 4 lampki: sys, wlan, 3g i pwr. Modem gaśnie. Pomimo tego, że sieć jest rozgłaszana nie da się do niej połączyć. A ni via wifi, a ni po kablu. Po podłączeniu kabla zaczyna się palić dioda "1" ale nic się nie dzieje. Windows pokazuje "Brak dostępu do sieci", nie da się wejść nawet na 192.168.1.1

Niestety nie posiadam logów.

Co może być przyczyną tego problemu? Jedyne co przychodzi mi na myśl to ustawienie restartu co dziennie w nocy, jednak nigdy nie mam pewności kiedy ta sytuacja się wydarzy w ciągu dnia.

4

(8 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Przepraszam za błąd, przepisywalem szybko z laptopa. problem naprawiony. Wstyd się przyznać ale zamiast devices wpisałem device smile
Dzięki za rozwiązanie problemu i poświęcony czas smile

5

(8 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

ifup jset zostawione, dodane w osobnym pliku smile
Niestety ale jest jeden problem, sypie troche błędami (nie mam ex roota):

ping: invalid number '8.8.8.8'

6

(8 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Podbijam temat, czy taki skrypt pomoże na wypadek ponownego powieszenia się modemu?

#!/bin/sh
    if ! ping -q -c 1 -W 10 8.8.8.8 > /dev/null; then
        echo 0 > /sys/devices/virtual/gpio/gpio6/value
        echo 1 > /sys/devices/virtual/gpio/gpio6/value
    fi

Dodany do crona co 30 minut.

7

(8 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Właśnie szukałem na google i też doszedłem do tego, że trzeba "odświeżyć" w jakiś sposób port usb. Zaraz odpalam konsole i sprawdzam. Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź

Witam,

Od pewnego czasu mam problem z ciągłością działania sieci 3g. Po kilku dniach pracy (24/h), kontrolka modemu gaśnie i następuje brak internetu czerpanego z 3g. Na routerze świeci się ikonka WLAN (router działa, mogę zalogować się przez ssh). Ikonka 3g również się świeci (ciągle). Raz na ile modem mrugnie na niebiesko.

Korzystam ze skryptu autorestartu połączenia 3g (http://eko.one.pl/?p=openwrt-3g#automat … rtpoczenia).

Co ciekawe uptime nigdy nie przekraczał kilku godzin (odświeżało połączenie średnio co 5-7h, rzadko zdarzało się, żeby było to np. 17h). Jest to prawdopodobnie spowodowane słabym zasięgiem internetu w moim mieszkaniu (40%). Telefon ma zawsze 1-2 kreski zasięgu z play.

Aktualna konfiguracja:
- TP-LINK MR3220 (WPA2)
- Huawei E1750
- Kata SIM Orange Free (zużyłem tylko 300MB na 6,8gb)
- Gargoyle 1.5.4 (fa0660f)
- OpenWrt Backfire 10.03.1

Log:

Jun  7 17:36:47 Gargoyle local2.info chat[19577]: abort on (BUSY)
Jun  7 17:36:47 Gargoyle local2.info chat[19577]: abort on (NO CARRIER)
Jun  7 17:36:47 Gargoyle local2.info chat[19577]: abort on (ERROR)
Jun  7 17:36:47 Gargoyle local2.info chat[19577]: report (CONNECT)
Jun  7 17:36:47 Gargoyle local2.info chat[19577]: timeout set to 10 seconds
Jun  7 17:36:47 Gargoyle local2.info chat[19577]: send (AT&F^M)
Jun  7 17:36:47 Gargoyle local2.info chat[19577]: expect (OK)
Jun  7 17:36:57 Gargoyle local2.info chat[19577]: alarm
Jun  7 17:36:57 Gargoyle local2.info chat[19577]: Failed

Info z panelu www:

Konfiguracja urządzenia:Gateway
Użycie pamięci:11.3MB / 28.8MB (39.3%)
Połączenia:88/4096
Średnie obciążenie CPU:0.22 / 0.16 / 0.10  (1/5/15 min.)
Siła sygnału: (brak danych)
Tryb pracy Wi-Fi:Punkt dostępowy (AP) 

3ginfo:

root@Gargoyle:~$ 3ginfo
Status: Rozlaczony
Czas polaczenia: -
Przeslano danych: - / -
Operator: Orange
Tryb pracy: UMTS
Sila sygnalu: 38%
Urzadzenie: huawei E1750
MCC MNC: 260 03
LAC: 51AD (20909)
LCID: - (-)
RNC: - (-)
CID: 5D84 (23940)
CSQ: 12
RSSI: -89 dBm

Prawdopodobnie pomoże restart routera, jednak nie chce tego na razie robić, bo to nie rozwiązanie problemu. Czy pomoże tutaj jakiś skrypt restartujący router na wypadek tego problemu?

Pozdrawiam,
Dzięki za opdowiedzi smile