1

(10 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

failsafe pomogło przy wykorzystaniu WAN (Jeżeli router nie będzie chciał się zgłosić na porcie LAN należy przełączyć do WAN i sprawdzić.)
Dzięki Cezary

2

(10 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

W ustawieniach lan było zaznaczone eth1 zmieniłem na eth0 i koniec ,nie mogę się połączyć z routerem
w windowsie przez ipconfig widzę tylko że mój komp ma ip 169.254.150.101 i maskę 255.255.0.0

Myślę że pozostaje mi tryb recovery i wgranie od nowa firmware "luci-ar71xx-generic-archer-c5-squashfs-factory"
Według opisu Tryb recovery do instalacji przez tftp nalezy wgrać plik "ArcherC5v1_tp_recovery.bin", ale skąd wziąć plik  "ArcherC5v1_tp_recovery.bin"

A może jest inny sposób na połączenie z routerem?

3

(3 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

can't resolve symbol '__uClibc_start_main'
niezgodność biblioteki w 8.09.1 jest  libuClibc-0.9.29 a SB4Ls potrzebuje libuClibc-0.9.28
czy można odinstalować 0.9.29 i w jej miejsc zinstalować 0.9.28?

4

(10 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Port podaj.

Czy dostajesz jakąkolwiek odpowiedź, jak z K1 odwołasz się do portu 22007 R2? (chociaż by telnetem)

Tak już jest połączenie
dzieki

5

(10 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

iptables -t nat -A PREROUTING -d 192.168.0.52 -j DNAT --to-destination 10.10.1.113
bez powodzenia

6

(10 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

jak to zrobić? czy tak

iptables -t nat -A PREROUTING -p udp -d 10.10.1.113 --dport 22007 -j DNAT --to-destination 192.168.0.5

czy może tak

iptables -t nat -A PREROUTING -d 10.10.1.113 -j DNAT --to-destination 192.168.0.5

7

(10 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

R1

config 'interface' 'lan'
    option 'ifname' 'eth0.0'
    option 'proto' 'static'
    option 'netmask' '255.255.255.0'
    option 'ipaddr' '192.168.0.1'
    option 'defaultroute' '0'
    option 'peerdns' '0'
    option 'type' 'bridge'

config 'interface' 'wan'
    option 'ifname' 'eth0.1'
    option 'proto' 'pppoe'
    option 'username' 'xxxxxxxxx@neostrada.pl'
    option 'password' 'xxxxxxxx'
    option 'keepalive' '10'

config 'route'
    option 'interface' 'lan'
    option 'target' '192.168.0.5'
    option 'netmask' '255.255.255.0'
    option 'gateway' '192.168.0.1'

R2
config 'interface' 'lan'
    option 'type' 'bridge'
    option 'ifname' 'eth0.0'
    option 'proto' 'static'
    option 'netmask' '255.255.255.0'
    option 'ipaddr' '10.10.1.1'

config 'interface' 'wan'
    option 'ifname' 'eth0.1'
    option 'proto' 'dhcp'
    option 'defaultroute' '0'
    option 'peerdns' '0'

8

(10 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Usunąłem nata, myślałem że jest potrzebny, ale dalej brak połączenia

9

(10 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Mama Wrt54gl(R1)  z podpiętym po lanie Komputerem1(K1)  i  Asusem WL500gp(R2) do którego mam podpięty komputer2(K2)
Na K1 mam serwerek z usługą na porcie 22000 i taką samą usługę mam na K2 na porcie 22007
Jak K2 podłączę bezpośrednio do R1 to serwerki się ładnie komunikują
Po przepięciu K2 do R2 i przekierowaniu poru brak komunikacji

config 'defaults'
    option 'syn_flood' '1'
    option 'input' 'ACCEPT'
    option 'output' 'ACCEPT'
    option 'forward' 'REJECT'

config 'zone'
    option 'name' 'lan'
    option 'input' 'ACCEPT'
    option 'output' 'ACCEPT'
    option 'forward' 'REJECT'

config 'zone'
    option 'name' 'wan'
    option 'output' 'ACCEPT'
    option 'masq' '1'
    option 'input' 'REJECT'
    option 'forward' 'REJECT'

config 'forwarding'
    option 'src' 'lan'
    option 'dest' 'wan'
    option 'mtu_fix' '1'

config 'include'
    option 'path' '/etc/firewall.user'

config 'redirect'
    option 'src' 'wan'
    option '_name' 'gbo'
    option 'proto' 'udp'
    option 'src_dport' '22007'
    option 'dest_ip' '10.10.1.113'
    option 'dest_port' '22007'

co blokuje połączenie?

10

(12 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

No i jest OK!!
Bardzo dziekuje za pomoc.

>>ifconfig eth0 down
>>ifconfig eth0 192.168.1.2 up

>>atftp --trace --option "timeout 1" --option "mode octet" --put --local-file openwrt-brcm-2.4-squashfs.trx 192.168.1.1

Dziwne bo tak zaczynałem, ale bez skutku, no i w końcu weszło, tyle że z innego kompa big_smile
Jeszcze raz dzięki Cezary

11

(12 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

WL-500G Premium - tak mam
jeżeli nie ma wyraźnie napisane wersji V2 to jest napewno V1?

12

(12 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

natolin10@natolin10:~$ rexmt 1
bash: rexmt: polecenie nieodnalezione
natolin10@natolin10:~$ tftp 192.168.1.1
tftp> rexmt 1
tftp> binary
tftp> trace
Packet tracing on.
tftp> put openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=openwrt-brcm-2.4-squashfs.bin, mode=octet>
Transfer timed out.

tak to wyglada? zmieniłem trx na bin bo wczesniej było
tftp> rexmt
(value) 1
tftp> binary
tftp> trace
Packet tracing on.
tftp> put openwrt-brcm-2.4-squashfs.trx
No target machine specified.

również pod windowsXP mimo że jest połączenie nie mogę przesłac obrazu
co robię źle?

13

(12 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

A ustawiłeś na stałe adres na karcie sieciowej w komputerze?

Tak 192.168.1.2
        ifconfig eth0 down
        ifconfig eth0 192.168.1.2 up

14

(12 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Nie potrafie sie połączyc  z asusem WL500gP v1 po przejsciu do trybu diagnostycznego (Diag Mode), a może nie portafię w niego wejść, robie zgodnie z opisem, po ~3 sek Power zacznie migać, ale nie pinguje na 192.168.1.1 i nie moŋe przesłac obrazu ani z ubuntu ani z widowsa 7