Zależy czy system jest kompilowany z debugfs.
To jest wersja openwrt-ar71xx-tl-mr3220-v1 pobrana z tego serwisu. Obrazy są kompilowane z tą flagą?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez qeuw
Strony 1
Zależy czy system jest kompilowany z debugfs.
To jest wersja openwrt-ar71xx-tl-mr3220-v1 pobrana z tego serwisu. Obrazy są kompilowane z tą flagą?
Montowanie systemu plików przez takie polecenie nie przynosi oczekiwanego rezultatu:
mount -t debugfs none /sys/kernel/debug
Jak zmusić do zmontowania tego systemu?
Tak możesz. Po prostu wyładuj stary i zrób insmod nowego.
Czy jest możliwy reset extroota, ponowne załadowanie bez resetu routera, podmiana sterownika się powiodła, ale system /overlay nie został zrestartowany. Jeśli się nie da, to gdzie można wywołać skrypt podmieniający sterownik przed załadowaniem extroota z pendrive?
Czy jest możliwa podmiana modułu ehci-hcd.ko znajdującego /var/lib/kernel ver/ na własny skompilowany przez siebie bez wgrywania nowego obrazu oprogromania na router?
Jeśli sterownik by nie zadziałał router po restarcie zawiesi się?
Czy hipotetycznie wgranie sterownika na system nakładkowy /overlay spowoduje ponowne wczytanie jakimś cudem sterownika od nowa?
@wabikboy: no nie zainstalowałeś nowej
@qeuw: nie, nie jest.
@Cezary
Czy istnieje możliwość stworzenia testowego obrazu z krenelem skompilowanym z tą flagą?
openwrt-ar71xx-tl-mr3220-v1 z gargoyle-PL
??
root@Gargoyle:/$ ffmpeg ffmpeg: can't load library 'libswresample.so.0' root@Gargoyle:/$
opkg install ffmpeg oraz
opkg install libffmpeg-full powinno pomoc
Co do tego błędu z USB widziałem taki sposób na zlikwidowanie problemu pomiędzy urządzeniem USB 1.1 Full-Speed, a hubem USB2.0 High-Speed, że trzeba skompilować jądro z taką flagą CONFIG_USB_EHCI_TT_NEWSCHED . I teraz pytanie, czy w obrazie backfire 10.03.x dla ar71xx (eko.one.pl)jest skompilowany kernel z tą flagą?
a teraz co z tym fantem zrobić ??
sox soxio: Can't open input file `/message.wav': Could not find data chunk.
Nagraj sobie próbke
Skąd masz ten plik, może wav jakis nie kompatybilny z soxem.
arecord -f S16_LE -D hw:0,0 -d 10 message.wav
lub
rec -c 2 -t wav message.wav 0 10
Co do URL, weź sobie taki adres z polskim językiem rozpoznawania
http://www.google.com/speech-api/v1/rec … t=chromium
Taka jest odpowiedź o serwera, status różny od 0 znaczy ze nie mógł rozpoznać
{
"status": 0,
"id": "xxxxxxxxxxxxxxxxxxx",
"hypotheses": [ {
"utterance": "these are my words",
"confidence": 0.6356356
}]
}
Możesz użyć Perla i JSON Parsera do wyciągnięcia "utterance"
Co do flaca możesz spróbować użyc ffmpeg, tylko że musi mieć wkompilowaną obsługę wav i flac tak samo sox
libsox-fmt-all - takiej paczki brakuje, w niej znajduję się obsługa flaca
A co do usb dziwne, żeby nie mógł sobie 80kb/s zarezerować, a np tuner dvb-t nie robi problemów choć obraz przycina mocno przez usbip.
Małe pytanie odnośnie nagrywania, czy jest możliwość w openwrt wykorzystać kartę dźwiękową do rozpoznawania mowy czy sterowania coś jak tu
Miałem to zrobić tylko ten nieszczęsny usb.
W google istnieje funkcja rozpoznawania mowy.
Nagrywasz, wysyłasz próbkę we flacu do googla on ci zwraca gotowy tekst,
http://wiki.openmoko.org/wiki/Google_Voice_Recognition
W polsce to lang=pl-pl
Przy próbie nagrania dźwięku z mikrofonu otrzymuje taki komunikat w dmesg:
cannot submit datapipe for urb 0, error -28: not enough bandwidth
Polecenie:
arecord -f S16_LE -D hw:0,0 -d 20 test.wav
Karta dźwiękowa jest za 10zł na USB, wpięta do huba usb 2.0 full-speed wraz z pendrivem, odtwarzanie chodzi bez problemu.
Nie wiem czy to wina huba czy karty.
Na windowsie jest ok.
Witam
Prosiłbym o skompilowanie modułu do perla obsługującego JSON -JSON:PP pod ar71xx
Strony 1
eko.one.pl → Posty przez qeuw
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc