Cezary napisał/a:

Zależy czy system jest kompilowany z debugfs.

To jest wersja openwrt-ar71xx-tl-mr3220-v1 pobrana z tego serwisu. Obrazy są kompilowane z tą flagą?

Montowanie systemu plików przez takie polecenie nie przynosi oczekiwanego rezultatu:
mount -t debugfs none /sys/kernel/debug
Jak zmusić do zmontowania tego systemu?

3

(3 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Tak możesz. Po prostu wyładuj stary i zrób insmod nowego.

Czy jest możliwy reset extroota, ponowne załadowanie bez resetu routera, podmiana sterownika się powiodła, ale system /overlay nie został zrestartowany. Jeśli się nie da, to gdzie można wywołać skrypt podmieniający sterownik przed załadowaniem extroota z pendrive?

Czy jest możliwa podmiana modułu ehci-hcd.ko znajdującego /var/lib/kernel ver/ na własny skompilowany przez siebie bez wgrywania nowego obrazu oprogromania na router?
Jeśli sterownik by nie zadziałał router po restarcie zawiesi się?
Czy hipotetycznie wgranie sterownika na system nakładkowy /overlay spowoduje ponowne wczytanie jakimś cudem sterownika od nowa?

5

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

@wabikboy: no nie zainstalowałeś nowej smile

@qeuw: nie, nie jest.

@Cezary
Czy istnieje możliwość stworzenia testowego obrazu z krenelem skompilowanym z tą flagą?
openwrt-ar71xx-tl-mr3220-v1 z gargoyle-PL

6

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

wabikboy napisał/a:

??

root@Gargoyle:/$ ffmpeg
ffmpeg: can't load library 'libswresample.so.0'
root@Gargoyle:/$

opkg install ffmpeg oraz
opkg install libffmpeg-full powinno pomoc

Co do tego błędu z USB widziałem taki sposób na zlikwidowanie problemu pomiędzy urządzeniem USB 1.1 Full-Speed, a hubem USB2.0 High-Speed, że trzeba skompilować jądro z taką flagą CONFIG_USB_EHCI_TT_NEWSCHED . I teraz pytanie, czy w obrazie backfire 10.03.x dla ar71xx (eko.one.pl)jest skompilowany kernel z tą flagą?

7

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

wabikboy napisał/a:

a teraz co z tym fantem zrobić ??
sox soxio: Can't open input file `/message.wav': Could not find data chunk.

Nagraj sobie próbke
Skąd masz ten plik, może wav jakis nie kompatybilny z soxem.

arecord -f S16_LE -D hw:0,0 -d 10 message.wav
lub
rec -c 2 -t wav message.wav 0 10

Co do URL, weź sobie taki adres z polskim językiem rozpoznawania
http://www.google.com/speech-api/v1/rec … t=chromium 

Taka jest odpowiedź o serwera, status różny od 0 znaczy ze nie mógł rozpoznać
{
  "status": 0,
  "id": "xxxxxxxxxxxxxxxxxxx",
  "hypotheses": [ {
    "utterance": "these are my words",
    "confidence": 0.6356356
  }]
}

Możesz użyć Perla i JSON Parsera do wyciągnięcia "utterance"

Co do flaca możesz spróbować użyc ffmpeg, tylko że musi mieć wkompilowaną obsługę wav i flac tak samo sox

libsox-fmt-all - takiej paczki brakuje, w niej znajduję się obsługa flaca

8

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

A co do usb dziwne, żeby nie mógł sobie 80kb/s zarezerować, a np tuner dvb-t nie robi problemów choć obraz przycina mocno przez usbip.

wabikboy napisał/a:

Małe pytanie odnośnie nagrywania, czy jest możliwość w openwrt wykorzystać kartę dźwiękową do rozpoznawania mowy czy sterowania coś jak tu

Miałem to zrobić tylko ten nieszczęsny usb.
W google istnieje funkcja rozpoznawania mowy.
Nagrywasz, wysyłasz próbkę we flacu do googla on ci zwraca gotowy tekst,

http://wiki.openmoko.org/wiki/Google_Voice_Recognition

W polsce to lang=pl-pl

Przy próbie nagrania dźwięku z mikrofonu otrzymuje taki komunikat w dmesg:

cannot submit datapipe for urb 0, error -28: not enough bandwidth

Polecenie:
arecord -f S16_LE -D hw:0,0 -d 20 test.wav

Karta dźwiękowa jest za 10zł na USB, wpięta do huba usb 2.0 full-speed wraz z pendrivem, odtwarzanie chodzi bez problemu.
Nie wiem czy to wina huba czy karty.
Na windowsie jest ok.

10

(2 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam
Prosiłbym o skompilowanie modułu do perla obsługującego JSON -JSON:PP pod ar71xx