1

(8 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Na serwerze TFTP widać że plik został pobrany przez router?
Z tego co pamiętam to tam możesz spróbować podłączyć kabel do portu WAN albo LAN.

2

(131 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Jestem w trakcie prób 5GHz na tym sprzęcie.
Więc po załadowaniu modułu widać że coś jest wykrywane

[  517.411772] mt76x0e 0000:01:00.0: card - bus=0x1, slot = 0x0 irq=4
[  517.418266] mt76x0e 0000:01:00.0: ASIC revision: 76100002
[  517.426052] mt76x0e 0000:01:00.0: Firmware Version: 0.1.00
[  517.518154] mt76x0e 0000:01:00.0: EEPROM ver:02 fae:00
[  517.525214] ieee80211 phy1: Selected rate control algorithm 'minstrel_ht'

Po wydaniu komendy wifi config a następnie ustawieniu innego SSID dla sieci 5GHz zrobiłem restart routera.

Sieć na 5GHz się pokazała jednak szału nie ma.
Laptop sieci nie wykrył, telefon położony na routerze ma sygnał na "pełny zasięg" a router wskazuje -82dBm.
Po oddaleniu telefonu o metr router wskazuje -93dBm a na telefonie już tylko 2 kreseczki.
W odległości 3 metrów telefon "zgubił" łączność.

Także można dodać obsługę 5GHz jednak na razie jako ciekawostkę.

https://obrazki.elektroda.pl/3222864100_1544135642_bigthumb.jpg

root@OpenWrt:~# iwinfo
wlan0     ESSID: "OpenWrt5"
          Access Point: 00:0C:43:26:60:98
          Mode: Master  Channel: 36 (5.180 GHz)
          Tx-Power: 7 dBm  Link Quality: unknown/70
          Signal: unknown  Noise: unknown
          Bit Rate: unknown
          Encryption: none
          Type: nl80211  HW Mode(s): 802.11bgnac
          Hardware: 14C3:7650 14C3:7650 [Generic MAC80211]
          TX power offset: unknown
          Frequency offset: unknown
          Supports VAPs: yes  PHY name: phy0

wlan1     ESSID: "OpenWrt"
          Access Point: 00:0C:43:76:20:50
          Mode: Master  Channel: 11 (2.462 GHz)
          Tx-Power: 20 dBm  Link Quality: 50/70
          Signal: -60 dBm  Noise: unknown
          Bit Rate: 57.8 MBit/s
          Encryption: none
          Type: nl80211  HW Mode(s): 802.11bgn
          Hardware: unknown [Generic MAC80211]
          TX power offset: unknown
          Frequency offset: unknown
          Supports VAPs: yes  PHY name: phy1


root@OpenWrt:~# cat /etc/config/wireless

config wifi-device 'radio0'
        option type 'mac80211'
        option channel '11'
        option hwmode '11g'
        option path 'platform/10180000.wmac'
        option htmode 'HT20'
        option country 'PL'

config wifi-iface 'default_radio0'
        option device 'radio0'
        option network 'lan'
        option mode 'ap'
        option ssid 'OpenWrt'
        option encryption 'none'

config wifi-device 'radio1'
        option type 'mac80211'
        option channel '36'
        option hwmode '11a'
        option path 'pci0000:00/0000:00:00.0/0000:01:00.0'
        option htmode 'VHT80'
        option country 'PL'

config wifi-iface 'default_radio1'
        option device 'radio1'
        option network 'lan'
        option mode 'ap'
        option ssid 'OpenWrt5'
        option encryption 'none'

3

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Na zdechnięty nand też nie wygląda skoro obraz initramfs nie odpalił a on z nandu nie korzysta.
Sprawdź inne obrazy initramfs może z wersji stabilnej/rozwojowej.

Najlepiej zrobić sysupgrade -n bo całkiem możliwe ze obraz nie jest wgrany do końca. Widziałem że w poprzednim temacie wgrywałeś przez polecenie cat. Mi tym sposobem na 10 prób wyszły może 2 udane, 2 takie jak Twoja i 6 cegieł. smile

5

(35 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

@viper_lasser spróbuj zmienić/dopisać linijkę 1639 w pliku tools/firmware-utils/src/tplink-safeloader.c:

if (strcasecmp(info->id, "ARCHER-C25-V1") == 0 ||
    strcasecmp(info->id, "ARCHER-C59-V2") == 0 ||

na:

if (strcasecmp(info->id, "ARCHER-C2-V3") == 0 ||
    strcasecmp(info->id, "ARCHER-C25-V1") == 0 ||
    strcasecmp(info->id, "ARCHER-C59-V2") == 0 ||

bo widzę że image ma "extra-para", a nie ma tego w patchu

6

(2 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Jak to ma służyć tylko jako AP to zostaw oficjalny soft. OpenWrt Ci nie potrzebny do zwykłego AP na tym dość historycznym sprzęcie.

7

(219 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Myślę że one są na tyle sprawne że można je opublikować.
Testowałem je na karcie:
aero2 - apn darmowy + pin
orange - apn internet + login i hasło + pin
orange - apn vpn.static.pl + login i hasło + pin
a2mobile - apn a2mobile.pl

do skryptu można by dołączyć warunek który by sprawdzał czy "dane komórkowe" są włączone bo np można je wyłączyć i skonfigurować WAN jako 3g i ustawić zwykłe połączenie ppp na urządzeniu /dev/ttyUSB0 wtedy dostajemy zewnętrzne IP bezpośrednio na wan routera.

Jeszcze chcę sprawdzić na jakiej zasadzie odbywa się przekierowanie portów w fabrycznym sofcie bo w MR200 był ustawiony DMZ na WAN, a tutaj tego nie potrafiłem sprawdzić.

Do podstawowej konfiguracji aktualna wersja skryptu jaką Ci przesłałem działa dobrze.
Wady skryptu to:
-w przypadku podania złego loginu lub hasła to profil nie zostanie zmieniony i zmiana na poprawne dane nie zostanie uwzględniona ( tutaj by szło dopisać warunek w tym IFie)
- podanie błędnego pinu nie objawia się jakimkolwiek komunikatem a 3 restarty zablokują kartę
- kilkukrotne "poprawienie" nazwy APN zablokują skrypt, bo każda poprawa APN skutkuje dopisaniem kolejnego profilu i podczas odczytu listy gcom wysypuje się, bo dostaje zbyt długą odpowiedź.

To na razie tyle zachowując ostrożność wszystko będzie działać
Potrzebujesz do sekcji WAN dopisać tylko:
option apn 'nazwaapn'
option pincode 'pin'

ewentualnie jeszcze

option username 'login'
option password 'hasło'

Jeśli wymagane do połączenia

8

(219 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Możemy popróbować. Użyję karty aero2 aby trzeba było podać APN oraz PIN

9

(219 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

i prosty skrypt na hotplugu który by odczytał potrzebę podania pinu i go dał jak trzeba oraz ustawił apn w bieżącym profilu.

Chętnie bym to zrobił, ale na razie nie mam takiej wiedzy żeby to napisać. Przykłady komend AT podałem w poście 56 i 60

@sawanb03 Miałes aktywne połączenie z internetem zanim wgrałeś LEDE?
Co musiałeś ustawić na fabrycznym oprogramowaniu aby się połączyć z internetem? APN, Login, pin? Jeśli pin to czy miałeś automatyczne wpisywanie pinu?

10

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Rixer napisał/a:

zobaczyć czy to wogóle ma sens.

Ten router może się nadać tylko jako MODEM adsl dla normalnego routera który będzie pracował pod LEDE/OpenWrt.

MR3420 v1,v2,v3 mają 32. Ten ma 64Ram i 8MBflash

Problem z WiFI jest nie tylko na MR3420v5 ale na wszystkich  urządzeniach z SoC MT7628

https://forum.lede-project.org/t/mt76-p … t7628/8138

Ten router wg danych ma 64MB Ram.

Przykładowy plik .dat :
https://github.com/Nossiac/mtk-openwrt- … mt7628.dat
Musisz go gdzieś dać. chyba do /etc/wireless/ lub /etc/wireless/mt7628/

Przed insmod trzeba by chyba rmmod zrobić na istniejącym module do wifi

14

(219 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

wgrywa się go przez tryb recovery. nazwa pliku musi być zmieniona na: mr6400_tp_recovery.bin

Pokusił bym się o wypróbowanie tego:
https://obrazki.elektroda.pl/7756652300_1516959133_bigthumb.jpg

Sam bym spróbował ale nie mam przy sobie sprzętu z MT76xx

Można też spróbować zamknięte sterowniki:
W readme jest link do skompilowanych modułów dla różnych wersji kernela

https://github.com/Nossiac/mtk-openwrt-feeds

17

(219 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

@pepe2k Chcę otworzyć PR w OpenWrt, czy takie coś wystarczy: https://github.com/heinzek/openwrt/comm … 4e0d0dba88
Czy może jednak dodać "TPLINK_HWID := 0x64000002" i uznać go za odrębną wersję 2?

Wywaliłem sync, zrestartowałem hd-idle i dysk "zasnął" po 2 minutach.
Wpisałem z konsoli sync, dysk ruszył ale już spać nie poszedł. Dopiero restart hd-idle pomógł.

Standardowo nie robię zbyt częstych restartów, więc danych chyba za dużo nie padnie bez sync.

Na razie będzie musiało zostać tak jak jest.

Kiedy z konsoli wpisuję "sync" to dioda odpowiadająca dysku mrugnie.

Jak co to mam WRT3200ACM więc tam NAND chyba więcej wytrzyma niż gdy by zapisywać na flash.
Ewentualnie przy braku sync uleci trochę nie zapisanych danych  z traffic.

Witam,

Zainstalowałem sobie easyconfig - tak do sprawdzenia.
Po włączeniu opcji "Zliczanie transferu włączone" przestał się usypiać dysk. (innych opcji nie zmieniałem)
Zobaczyłem sobie skrypt do zapisania transferu i widzę że jest tam polecenie 'sync' które teoretycznie powinno być wykonane co 10 minut i myślę że to jest główny powód "wybudzenia" dysku.

hd-idle mam uruchomione z parametrami: -d -i 0 -a sda -i 120

Wywalić sync ze skryptu czy jest jakiś inny pomysł?

21

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Jak przylutujesz pusty chip to najpierw wgraj bootloader( startując przez serial) potem (normalnie) soft i ART.
Próbowałeś ponownie wgrać soft?

22

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Próbowałeś plików z tego tematu?: https://tplinkforum.pl/t/naprawa-bootlo … 970v1/8821

Lede nic nie zmienia w konfiguracji portów w bootloaderze. Możliwe ze switch pada...

23

(219 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Niestety nie.
Modem jest pozbawiony GUI.
Jest możliwość wyłączenia połączenia 3G/LTE w GUI TP-Linka i później ustawienie modemu w trybie ppp na LEDE albo ustawienie połączenia za pomocą komend AT które wskazałem w poprzednich postach. Wkońcu nie żongluje się kartami SIM codziennie.

24

(131 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Możliwe ze na nowym forum jeszcze wszystkich plików nie ma.
Ale masz tutaj link:
https://drive.google.com/file/d/0B9LBOw … 5UX2s/view
są tam 2 pliki:
ArcherC2V1_tp_recovery.bin - użyj go jako recovery ( nie przejmuj się nazwą - taka musi być)
Ten plik zawiera GUI LuCI
Warto później zaktualizować firmware używając ostatniej stabilnej wersji LEDE

mr200_back_to_stock.bin - ten plik możesz użyć jako sysupgrade aby wrócić do oficjalnego softu.

Nie używaj nieznanych plików jako recovery bo uszkodzisz router. Plik recovery musi być odpowiednio przygotowany.

Instrukcja wgrania przez tryb recovery:
https://tplinkforum.pl/t/recovery-dla-r … mr200/9862


@pepe2k jak zauważyłeś polityka w tej firmie strasznie się zmieniła. "Internet" już zaczyna po niej "jechać", tylko ludzi szkoda co kupili sprzęt a nie działa on zgodnie z oczekiwaniami.

25

(131 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Jak widać w oficjalnym sofcie:
https://obrazki.elektroda.pl/2785442200_1512721172.png
Nagłówek w wersji 03 do tego jakaś podwersja 03 ( podobnie ma WPA8630 tylko że wersję  01+01).
Od 68 bajta reszta wygląda normalnie + jakiś hash ( może RSA) więc kernel powinien wystartować.

Wgranie przez recovery powinno zadziałać choć nie wiem czy jest tam coś dodatkowo sprawdzane:
starting recovery......
set serverip 192.168.0.225..
tftp 0x80060000 tp_recovery.bin;erase tplink 0x20000 0x7a0000;cp.b 0x80080000 0x20000 0x7a0000..
reset

Nie wiem czy też IP serwera będzie ustawione na 192.168.0.225 czy na standardowe 192.168.0.66. Choć teraz sprawdziłem dla WR841Nv13 że on ma tam 192.168.0.66.

na razie więc trzeba czekać na testera.

@pepe2k pamiętasz jeszcze o moim PR z MR6400v2?