1

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Btw. ExFat chodzi natywnie na OS X smile

2

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Na Windowsie 0 problemu wszystko widać itp. A skoro terminal też widzi to może jakieś ustawienie powłoki graficznej. Jak będę miał info to napisze tutaj.

3

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Hmm na Win Vista nie ma tego problemu, czas przenieść się na forum OS X smile

4

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Ale dlaczego nie mogę wejść w te katalogi ?

Witam ponownie, mam problem tym razem najprawdopodobniej z ExFat a mianowicie wchodząc do dysku po sambie normalnie ładuje mi sie dysk (Katalogi widzę) ale wchodząc w jakiś katalog następne podkatalogi już mam zablokowane luźne pliki jeszcze mam widoczne. Katalogi wyglądają następująco:

http://f.cl.ly/items/34322a2r0u1C0O0Z2D0G/Zrzut%20ekranu%202012-03-1%20o%2019.05.50.png

Po próbie wejścia dostaje taki komunikat:

http://f.cl.ly/items/2o3U2U1809410T023H2N/Zrzut%20ekranu%202012-03-1%20o%2019.05.56.png

Konfiguracja samby wygląda nastepująco:

http://f.cl.ly/items/422V2s2a2e220S0I3w2B/Zrzut%20ekranu%202012-03-1%20o%2019.06.06.png

Dodam że ta sama konfiguracja na poprzednim dysku NTFS nie robiła żadnych problemów, w terminalu po SSH wszystko normalnie widzę jak i w terminalu przeglądając zamontowany dysk na komputerze. Co go boli ?

Po SSH, w terminalu wygląda tak:

http://f.cl.ly/items/2V472J2P293x3A3q3217/Zrzut%20ekranu%202012-03-1%20o%2019.17.14.png

W terminalu na komputerze tak:

http://cl.ly/1R0w3r1S0M1l0p2F1V40/Zrzut%20ekranu%202012-03-1%20o%2019.17.40.png

Tu i tu moge sobie chodzić po katalogach itp. bez problemów.

6

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Ok, jak uda mi się skończyć zamieszczę paczkę może komuś innemu też się przyda smile

7

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Faktycznie jest.... zobaczymy na czym teraz się zatrzymam z braku wiedzy, dzięki na razie za wszelkie info udzielone. Czy po wgraniu HFS+ będzie pełna obsługa tego formatu czy mogą się wysypać takie drobiazgi jak teraz ?

8

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Tak działa, podobnie się to robi jak obraz z BackFire? Bo właśnie dotarłem do Twojego tuturiala http://eko.one.pl/?p=openwrt-kompilacja i ściągam pliki aktualnie. Chyba że napisałeś jakiś inny co do robienia paczek ? smile

9

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Hmm ok skoro tak mówisz to będę czytał powiedz mi tylko chodzi o paczki blkid ? Bo trochę się zgubiłem.

10

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Tego chyba nie dam rady (używam Mac'a) chyba że jest jakiś soft do tego ?

11

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Możesz zasugerować cokolwiek ?

12

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

UUID zobaczyłem na innym kompie i go wpisałem do fstaba, myśląc że po porstu blkid nie potrafi tego zobaczyć (No i faktycznie nie potrafi) ale nawet po wpisaniu UUID do fstab ten nie stosuje się do tego.

13

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Hmm ale po wpisaniu UUID do fstab'a on nadal nie chce się zamontować do danej lokalizacji po restarcie, a przy podłączeniu go na pracującym routerze montuje się tak samo jak w /dev .

14

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Fakt zostawiłem, czy w/g Ciebie stworzenie obrazu z obsługą GUID może dać szanse na pełną obsługę ExFat ?

15

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

System jest zaktualizowany z dnia 2012-02-03 ze strony http://eko.one.pl/?p=openwrt-backfire . Ok to wielka szkoda może z czasem będzie jakiś update pozwalający na automount po UUID ExFat'a smile

16

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

W konfiguracji przy zakładce "software" jest src/gz packages http://downloads.openwrt.org/backfire/1 … /packages/
a już może być chyba src/gz packages http://downloads.openwrt.org/backfire/1 … /packages/ , w sumie róznicy nie ma już ale ja zmieniłem u siebie smile Hmm budowa o nowe paczki pozwoli prace na ExFat ?

17

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

btw. dobrze wiedzieć że to ty, miło mi smile Nie wiem czy to przeoczenie czy też nie ale adres do paczek oficjalnych jest jeszcze z RC6 smile

18

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Mam tak :

- blkid - 1.41.11-1
- libblkid - 1.41.11-1cj
- libuuid - 1.41.11-1cj

To mam i chyba to wszystko co odpowiada za "widzenie" UUID.

19

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Tak backfire od obsego (Zaktualizowane), czyli z komendą force-reinstall ? smile

20

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Można to jakoś naprawić lub też uruchomić ? Ponieważ mam dysk 1TB pod WR1043ND z NTFS i przy wielkich plikach 10GB+ po prostu się sypie. ExFat się montuje tylko gdy podepnę dysk na uruchomionym routerze w momencie restartu już się nie montuje niestety;/

21

(29 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam czy to normalne że komenda blkid nie widzi dysku exfat ?

Napisane do dostawcy internetu jak zadziała napisze tutaj. Dziękuje za pomoc !

Nie wiem, wiem tylko że firmy MikroTik. Jest na dachu i niestety nie mam jak sie dowiedzieć.

Witam, korzystam z tego forum bardzo dużo i nigdy nie musiałem zakładać tematu bo rozwiązanie zawsze było już podane, niestety z tym problemem akurat nikt jeszcze chyba nie walczył a mianowicie mam w domu dostęp do internetu poprzez antenę radiową od providera (Niby brak firewall itp), gdzie adres tego sprzętu to 192.168.2.1 od niego podłączony jest router wr1043nd pod WAN i ma adres 192.168.1.1 z wgranym OpenWRT by obsy + transmission i niestety z jakiego kolwiek tutoriala bym nie korzystał nie mogę otworzyć portów/przekierować portów. Transmission pracuje bezpośrednio na routerze i tylko dla niego chciałbym otworzyć 1 port. Czy ktoś wie może co trzeba wykonać by przebić się przez te 2 NAT'y ?