Cezary napisał/a:

Jesteś już zalogowany...

Widziałem problem z tym, jak, gdzie... taki komunikat leci w kółko, próba połączenia, uwierzytelnia, zrywa połączenie i od początku.
Do GPONa mam podpięte w jednym momencie 1 urządzenie, na OpenWRT tylko 1 połączenie jest skonfigurowane.
Celowo odpiąłem sobie fizycznie kabel od GPON i OpenWrt pisało, że nie może odnaleźć końcówki (więc ok). W momencie jak podłączyłem kabel wykrywa GPONa próbuje się podłączyć i od razu, że już jestem podłączony...

EDIT:
T-Mobile nic nie pomogło. Zrobiłem małą zmianę w konfiguracji PPP: dodałem -chap

Cały plik /etc/ppp/options

#debug
logfile /dev/null
#logfile /tmp/ppp.log

noipdefault
noaccomp
nopcomp
nocrtscts
lock
maxfail 0

-chap

Zobaczymy jak długo będzie działać.

Spędziłem na infolinii z T-Mobile łącznie ~2h. I za każdym razem to samo infolinia techniczna odmówiła przyjęcia rozmowy bo nie dotyczy ona usługi T-Mobile. Jedyne co udało mi się ustalić to jak wyłączyć wifi i, że nie ma możliwości zmiany domyślnej sieci.

Podpiąłem swój router do gpon'a by dalej pogrzebać, i ciekawostka nawiązał połączenie... jak go zresetowałem to połączenia już się nie pojawiło.
Dłubiąc w logach udało mi się znaleźć coś takiego:

Send PPPOE Discovery V1T1 PADT session 0x1d2 length 8
 dst X:X:X:X:X:X  src X:X:X:X:X:X
 [host-uniq  00 00 4e f1]
Sent PADT
Plugin rp-pppoe.so loaded.
RP-PPPoE plugin version 3.8p compiled against pppd 2.4.7
Send PPPOE Discovery V1T1 PADI session 0x0 length 12
 dst ff:ff:ff:ff:ff:ff  src X:X:X:X:X:X
 [service-name] [host-uniq  00 00 4f 6a]
Recv PPPOE Discovery V1T1 PADO session 0x0 length 36
 dst X:X:X:X:X:X  src X:X:X:X:X:X
 [host-uniq  00 00 4f 6a] [AC-name BRS24246C-XXXXXXXXXX] [service-name]
Send PPPOE Discovery V1T1 PADR session 0x0 length 12
 dst X:X:X:X:X:X  src X:X:X:X:X:X
 [service-name] [host-uniq  00 00 4f 6a]
Recv PPPOE Discovery V1T1 PADS session 0x1d3 length 36
 dst X:X:X:X:X:X  src X:X:X:X:X:X
 [service-name] [host-uniq  00 00 4f 6a] [AC-name BRS24246C-XXXXXXXXXX]
PADS: Service-Name: ''
PPP session is 467
Connected to X:X:X:X:X:X via interface eth0.35
using channel 406
Renamed interface ppp0 to pppoe-wan
Using interface pppoe-wan
Connect: pppoe-wan <--> eth0.35
sent [LCP ConfReq id=0x1 <mru 1492> <magic 0x5c1debbb>]
rcvd [LCP ConfReq id=0xb6 <mru 1492> <auth chap MD5> <magic 0xXXXXXXXX>]
sent [LCP ConfAck id=0xb6 <mru 1492> <auth chap MD5> <magic 0xXXXXXXXX>]
rcvd [LCP ConfAck id=0x1 <mru 1492> <magic 0xXXXXXXXX>]
sent [LCP EchoReq id=0x0 magic=0x5c1debbb]
rcvd [CHAP Challenge id=0x1 <...>, name = "BRS24XXXX"]
sent [CHAP Response id=0x1 <...>, name = "489980XXXXX"]
rcvd [LCP EchoRep id=0x0 magic=0xXXXXXXXX]
sent [LCP EchoReq id=0x1 magic=0xXXXXXXXX]
rcvd [CHAP Failure id=0x1 "\r\nYou are already logged in - access denied\r\n\n"]
CHAP authentication failed: ^M^JYou are already logged in - access denied^M^J^J
CHAP authentication failed
sent [LCP TermReq id=0x2 "Failed to authenticate ourselves to peer"]
rcvd [LCP TermReq id=0xb7] 00 00 00 00
sent [LCP TermAck id=0xb7]
rcvd [LCP TermAck id=0x2]
Connection terminated.
...

Sprawdziłem wiresharkiem, MAC na WAN mam podmieniony na taki sam jak router od T-Mobile.
Jak wpisałem błędne hasło to komunikat był zupełnie inny.

Cezary napisał/a:

Nie znam tego błędu. Google mówi po prostu że to błąd autoryzacji, czasami piszą też że jak coś zobaczyło nagle inny adres mac to też tak reagowało. Ale to tylko google...

Trudno sad
Udało mi się przepiąć sieć na router T-Mobile jako gateway. Pomęczę ich po południu. A może ktoś mądrzejszy ode mnie będzie miał taki sam problem i go rozwiąże smile

Dzień dobry wszystkim.
Z góry dziękuję, za świetną robotę jaką robicie na tym forum.
Dzięki wam udało mi się rok temu skonfigurować mojego OpenWrt ze światłowodem TMobile.

Wszystko działało świetnie do wczoraj (2021-10-24), w dniu dzisiejszym w WUIna interfejsie który zapewniał połączenie dostaję komunikat "AUTH_TOPEER_FAILED".

Kroki jakie już podjąłem:
1. restart gpona i routera
2. odpalenie openwrt z backupa
3. wywalenie override MACa (powodowało brak łącza więc przywróciłem)
4. kontakt z T-Mobile, technik potwierdził, że VLan mam poprawny (35) hasło i użytkownik
5. podpiąłem router od T-Mobile działa bez problemu

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie co można dalej zrobić.

Na routerze mam OpenWrt 19.07.

Pozdrawiam
SB.