Przepraszam za ubiegłotygodniowe wygłupy z częstochowskimi rymami
Po prostu ja się nie znam na tym wszystkim,
interesowałem się w młodości (ponad 20 lat temu) takimi rzeczami, a teraz czasem potrzebuję coś z czymś na szybko
skutecznie połączyć i szukając "gotowców" trafiłem na to forum. Udało mi się skomunikować nut z tym UPS-em.
Plik /etc/config/nut-server ma taką postać (byle jak zrobiony, na pewno nie wszystko tam jest potrzebne i optymalne, ale działa):
#config driver_global 'driver_global'
#option user root
config driver 'ups'
option driver 'blazer_usb'
option port 'auto'
option desc 'GreenCell UPS'
option vendorid '0001'
option productid '0000'
#option enable_usb_serial 0
config 'user'
option username 'test'
option password 'test'
# option actions optional-action
# list instcmd optional-instant-command
option upsmon 'slave'
config listen_address
option address ::1
option port 3493
config upsd 'upsd'
option maxage 15
option statepath /tmp/run/nut
option maxconn 1024
option runas root
# NB: certificates only apply to SSL-enabled version
# option certfile /usr/local/etc/upsd.pem
Tylko ja chciałem mieć taki fajny graficzny interfejs, jak mam w windowsowym programie do obsługi tego
ups-a, a teraz mam jedynie tyle:
#upsc ups
battery.charge: 100
battery.voltage: 13.90
battery.voltage.high: 13.00
battery.voltage.low: 10.40
battery.voltage.nominal: 12.0
device.type: ups
driver.name: blazer_usb
driver.parameter.pollinterval: 2
driver.parameter.port: auto
driver.parameter.productid: 0000
driver.parameter.synchronous: no
driver.parameter.vendorid: 0001
driver.version: 2.7.4
driver.version.internal: 0.12
input.current.nominal: 3.0
input.frequency: 50.0
input.frequency.nominal: 50
input.voltage: 218.2
input.voltage.fault: 218.2
input.voltage.nominal: 230
output.voltage: 218.2
ups.beeper.status: enabled
ups.delay.shutdown: 30
ups.delay.start: 180
ups.load: 1
ups.productid: 0000
ups.status: OL
ups.type: offline / line interactive
ups.vendorid: 0001
Myślałem, że pojawi mi się to w luci po dodaniu pakietu "luci-app-nut", ale pojawiła się tylko konfiguracja nut-a, więc pewnie nadal czegoś
nie rozumiem. Może trzeba na zdalnym komputerze zainstalować nut-a w konfiguracji "master"? Ogólnie dziękuję za inspirację i skierowanie
na właściwą ścieżkę 