ale jak laptopa przełącze na WiFI prędkość spada do 1.25Gbps.
W teorii 2,4Gbps (dla 160MHz 2x2) a w praktyce tak jak napisałeś. Może być mniej ale więcej to raczej już nie.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez frutis
ale jak laptopa przełącze na WiFI prędkość spada do 1.25Gbps.
W teorii 2,4Gbps (dla 160MHz 2x2) a w praktyce tak jak napisałeś. Może być mniej ale więcej to raczej już nie.
Ludzie używają też zrotowanego OFW, na którym osiagają lepsze wyniki bo tam działają porty 10GbE.
A na OFW działa AFC?
przetestowałeś już te wifi7 na 6GHz ile wyciąga po LAN local ? napaliłem się mocno po przeczytaniu forum na operwrt
Ale z WiFi na 6GHz jest bardzo poważny problem odnośnie mocy. Limity są znacznie niższe niż dla 5GHz. Bez AFC (nie mam pojęcia jaki jest status tego systemu) to pasmo 6GHz można traktować bardziej jako ciekawostkę.
Dodatkowo dla US nie można nawet odpalić AP (jeśli korzysta się z regdb, dla Qualcomm'a da się odpalić): https://github.com/openwrt/openwrt/issues/18079
Tutaj cos jest: https://github.com/superice119/ip808-poe
Jedyne co znalazłem: https://github.com/niflostancu/rpi-debi … r.dts#L369
Dokumentacja: https://www.lcsc.com/datasheet/C19626921.pdf
Można napisać własną binarkę ![]()
Ten układ od PoE to IC+ IP804AR: https://www.icplus.com.tw/products/32?locale=en
Binarka komunikuje się po I2C.
A gdyby ktoś chciał przyspieszyć budowanie na github'ie z pomocą cache to można to zrobić w ten sposób:
- https://github.com/testuser7/openwrt/co … cefa37827a
Tylko te workflow'y muszą być na głównym branch'u żeby były dostępne w Actions.
Sam cache ja spore ograniczenia ale da się tego używać.
@Cezary, jako, że ta bestia git nie za bardzo chce współpracować więc:
1. jak usunać ostatniego commita - którego przesłałem na git?
2. jak nanieść poprawki na commita którego złożyłem w ubiegłym tygodniu. albo go uaktualnić?
Normalnie to jakaś magia jest ten git
Jest coś takiego jak interactive rebase gdzie jest możliwość usuwania commit'ów jak i ich edycji. Później trzeba wrzucać zmiany z force.
spamsool napisał/a:Czy w fabrycznym sofcie da się jakoś odblokować dostęp do ssh?
Jak byśmy wiedzieli czy można i jak to zrobić to by nie było tej całej zabawy z cudy...
Może dało by się coś zmodyfikować w zmiennych u-boot'a i wtedy przywrócić OEM. Ale to zależy wszystko od implementacji...
Ta wsparcie powstalo to i cena podskoczyla do 199pln... Muszą poleżeć im to może znowu na promkę wrzucą .
199pln? Biorę ![]()
Pojawił się PR ze wsparciem dla Alta Route10. Ciekawy sprzęt (bez WiFi) pod jakiś VPN, QoS.
Dane z dokumentacji od MxL86282S:
Producent switch'y na tym układzie podaje max 15W.
T-56 na początku miał zamontowany radiator ale później chyba postanowili obciąć koszty produkcji. Na forum OpenWrt ktoś wstawił zdjęcia ze środka: https://forum.openwrt.org/t/adding-open … 155914/990
Nie da się: https://github.com/981213/mtk_uartboot/issues/9
@Cezary a mtk_uartboot nie da się użyć z tym SoC?
Cezary a na ile ASU jest wielowątkowe? Bo to powinno mieć znaczenie przy doborze CPU.
Prawdopodobnie firmware wszystkie te urządzenia pod różnymi markami mają to samo tylko przygotowane z innym logo itp.
A jeśli firmware jest szyfrowane i jest secure boot to będzie znacznie trudniej się dostać do urządzenia.
Na stronie Witek jest firmware do pobrania ale w jakimś dziwnym formacie, nie wiem jak to rozpakować.
A podają gdzieś ile to ma pamięci RAM? Bo jak nie będzie 1GB minimum to lipa.
Tutaj możesz sobie porównać na przykładzie testu wydajności WG:
- https://forum.openwrt.org/t/a-wireguard … -db/187586
- https://github.com/cyyself/wg-bench
Różnice są bardzo małe. N150 jest minimalnie szybszy przy jednym wątku od N100. Ale przy operacjach wielowątkowych nie ma różnicy. Jak ktoś ma N100 to nie ma sensu przejście na N150.
Ciekawie wyglądają modele N300 i N350: https://en.wikipedia.org/wiki/Alder_Lake#Alder_Lake-N
Tutaj są testy AP AX 5GHz na 2km: https://www.youtube.com/watch?v=ZoTmphm_BVs
EDIT: to jest AC, nie widzętestów dla AX
Przy 60GHz lepiej dopłacić do wersji z fallbackiem na 5GHz.
Ale wtedy koszty mocno rosną. Pytanie czy 60GHz działa dużo lepiej od AX na 5GHz przy tych 200 metrach.
Różne są opinie na ten temat, tutaj można coś poczytać: https://www.reddit.com/r/HomeNetworking … 0ghz_wifi/
Ja miałem kiedyś próbę użycia takiego połączenia ale to było w pomieszczeniach i się kompletnie nie sprawdziło.
@pts25 możesz podesłać obrazek jak połączenie ma wyglądać (nie ma go w pierwszym poście)? Bo to mają być 3 urządzenia i to po środku ma pośredniczyć?
eko.one.pl → Posty przez frutis
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc