Cezary pobrałem tą wersję, dograłem sobie ręcznie PL ale mam teraz inny problem, nie mogę uzyskać połączenia internetowego dla rutera. Przez to nie pobiorę dodatkowych pakietów potrzebnych po obsługi modemów
.
Strony Poprzednia 1 … 56 57 58
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez IceG
Strony Poprzednia 1 … 56 57 58
Cezary pobrałem tą wersję, dograłem sobie ręcznie PL ale mam teraz inny problem, nie mogę uzyskać połączenia internetowego dla rutera. Przez to nie pobiorę dodatkowych pakietów potrzebnych po obsługi modemów
.
Jest to jakaś wersja z netu, dostosowana pod Aero2 (OpenWrt Attitude Adjustment 12.09 / LuCI 0.11.1 Release (0.11.1) ), podobno wersja Lite tylko z dodaną obsługą Print Servera. Napisz Cezary co musiałbym dograć to doinstaluję ![]()
Rzeczywiście teraz poszło ![]()
root@OpenWrt:~# ls -al /rom/etc/uci-defaults
drwxr-xr-x 2 root root 304 Mar 23 2013 .
drwxr-xr-x 17 root root 815 Apr 22 14:38 ..
-rwxr-xr-x 1 root root 294 Mar 8 2013 brcm63xx_fixcrc.sh
-rw-r--r-- 1 root root 55 Mar 8 2013 freifunk
-rwxr-xr-x 1 root root 83 Apr 21 2011 luci-i18n-english
-rwxr-xr-x 1 root root 76 Dec 18 2012 luci-i18n-polish
-rwxr-xr-x 1 root root 186 Jan 14 2011 luci-p910nd
-rwxr-xr-x 1 root root 101 Feb 15 2012 luci-theme-bootstrap
-rwxr-xr-x 1 root root 109 Sep 29 2008 luci-theme-freifunk-bno
-rw-r--r-- 1 root root 112 Nov 17 2010 luci-theme-freifunk-generic
-rwxr-xr-x 1 root root 103 Oct 27 2008 luci-theme-openwrt
-rw-r--r-- 1 root root 418 Mar 8 2013 migrate-shadow
-rw-r--r-- 1 root root 451 Mar 8 2013 migrate-sysctl
-rwxr-xr-x 1 root root 784 Mar 8 2013 network
root@OpenWrt:~#root@OpenWrt:~# ls -al /rom/uci-defaults
ls: /rom/uci-defaults: No such file or directoryNiestety Cezary dalej błąd ![]()
root@OpenWrt:~# sh /rom/etc/uci-defaults/01_leds
sh: can't open '/rom/etc/uci-defaults/01_leds'
root@OpenWrt:~#Niestety po wpisaniu polecenia wyskoczył błąd..
root@OpenWrt:~# sh /rom/uci-defaults/01_leds
sh: can't open '/rom/uci-defaults/01_leds'Po wpisaniu w PuTTy:
root@OpenWrt:~# uci show system
system.@system[0]=system
system.@system[0].hostname=OpenWrt
system.@system[0].zonename=UTC
system.@system[0].timezone=GMT0
system.@system[0].conloglevel=8
system.@system[0].cronloglevel=8
system.ntp=timeserver
system.ntp.server=0.openwrt.pool.ntp.org 1.openwrt.pool.ntp.org 2.openwrt.pool.ntp.org 3.openwrt.pool.ntp.orgOgólnie: http://eko.one.pl/?p=openwrt-leds
HW553:red:adsl jest przypisana w openwrt do lanu, ta od 3g do złącza usb, hw553:blue:power jest domyślnie włączona. Więc domyślna konfiguracja jest prawie taka sama jak w oryginale. Poprzestawiałeś że jest inaczej?
Nic kompletnie nie ruszałem w ustawieniach LED mam czysto. Świeci tylko czerwona standardowo.
Ogólnie to mam taki panel LEDów w ruterze
i chciałem aby działały tak jak przy oryginalnym sofcie lub nawet bardziej kozacko
jak da radę
jestem otwarty na sugestie ![]()
Czerwoną diodę podałem jako przykład gdyż z tego co wiem pali się standardowo na czerwono zaraz po wgraniu OpenWrt.
Normalnie diody działały tak:
Dioda LAN/ADSL(tu nie mam pewności) - migała na niebiesko podczas połączenia kablem
Dioda ON/OFF - paliła się ciągle na niebiesko
Dioda Modem 3G - światło ciągłe po podłączeniu modemu
Dioda WiFi - migała w zależności od połączenia (zasada chyba podobna do LANu)
Tyle pamiętam, wiem że może nie za dokładnie opisałem
ale chyba dla obeznanych to nie problem ![]()
Mam jeszcze przycisk od WiFi ON/OFF ale nie wiem czy działa i czy trzeba go jakoś konfigurować/opisywać bo jeszcze nie uruchomiłem WiFi, na razie po kablu mam neta.
Hejka ![]()
Niedawno stałem się posiadaczem rutera HG553, chcąc uzyskać obsługę modemów E31313 HL i E3276 wgrałem OpenWrt z LuCI. Na tą chwilę wiem że nie uruchomię modemu E3276, ale chciałbym chociaż posiadać aktywne diody LED bo teraz "pali się" tylko czerwona dioda led i wygląda to trochę"słabo". Szukałem trochę, niby jak to można konfigurować, ale jeszcze nie za wiele mi to mówi, nie jestem biegły w pisaniu skryptów
.
W moim ruterze konfiguracja wygląda następująco:

Będę wdzięczny jeżeli ktoś pomoże mi opisać jakoś te LEDy. O wyłączaniu ledów na noc nawet nie śnię
Będę wdzięczny za wskazówki lub jakiś przykładowy kod.
Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
IceG
Strony Poprzednia 1 … 56 57 58
eko.one.pl → Posty przez IceG
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc