76

(24 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

pepe2k napisał/a:

Idąc Twoim tokiem rozumowania, to już dawno powinieneś zakopać się jakieś 100 metrów pod ziemią, w ołowianym sarkofagu. WiFi to akurat najmniejszy problem smile

Czasami najmniejsze problemy najłatwiej eliminować bo wiadomo ze na niektóre jesteśmy skazani bo z elektryki się nie zrezygnuje smile
Niestety fale radiowe są niewidoczne tak samo jak PM10,PM2.5,PM1 a szkodzi sad
Mi się chodzi o nie wiadomo co ale tyle co mogę zrobić żeby sobie (i innym w pobliżu) nie szkodzić to zrobię zwłaszcza że nie korzystam w nocy po 24 z internetu ani WiFi smile
Wiadomix że nawet chleb szkodzi bo co tam do niego dodają to ... ale nie można też w paranoje wpadać i trzeba żyć smile

PS
Nagrałem się w wszystkie części Fallout (gra najlepsza ze wszystkich w które grywałem) i mam nadzieje że za mojej kadencji nie będę się musiał do sarkofagu przenosić wink
Ni nic każdy robi jak uważa wolny kraj w każdym razie jest to do zrobienia przez wyłączanie WiFi czasowe smile

77

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Patryk_ napisał/a:

edit - wgrałem bootloader Breed, póki co lutować nie będę bo flashowanie przez WWW działa doskonale smile

Jakiś mały tutorial zapodasz jak to odczyniłeś po kolei wink ?

PS
Da się zrobić kompletny backup całego oryginalnego firmware xiaomi jakoś bo z tego co poczytałem jeśli skasuje się nr seryjny to już nie da się dostać po ssh do routera nigdy sad

78

(24 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Ja jestem za Szpilerem, od dawna wiadomo że i sieć WiFi i napięciowe i wysokiego napięcia itd szkodzą a jest to niewidoczne, można by sprawdzić osobiście jak podpowiada Szpiler w mikrofalówce - przecież tam też nic nie widać gołym okiem ale odradzam chyba ze się jest rodowitości Ruskiej bo na YouTube jest takich paru co się nie boją ... temat uważam za zamknięty w sprawie szkodliwości bo wiadomo że szkodzi natomiast wyjdzie po latach taka szkodliwość na pewno a jak i komu to już od tego są badania nie mi sądzić tyle tylko że nie rozumiem ludzi się naśmiewających itd bo dobrze wiedzią że to prawda, niewidoczna ale prawda a oni swoje ...

79

(24 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

pepe2k napisał/a:
george2002 napisał/a:

[...]Sam też wyłanczam WiFi i[...]

OMG!

Drugi super forumowicz, a te skróty to już paranoja, lenistwo ludzkie nie zna granic ...

80

(24 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

solargrim napisał/a:

Nie zapomnij o sąsiadach i każ im wyłączyć wifi.. Napisz także pismo do operatora GSM aby wyłączył na noc sygnał.

BPNMSP

Huhu haha hehe ależ śmieszne, Cezary powinieneś nagradzać takich postmanów banem bo jest pytanie i oczekuje odpowiedzi a nie dogryzek ... Sam też wyłączam WiFi i modem na noc bo wiem jak to wpływa na organizmy żywe, w Gargoyle kojarzę że był chyba charmonogram do włączania i wyłączania WiFi, zakładam że do lede też jest jakiś podobny dodatek do Luci smile

81

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Taka ciekawostka właśnie znaleziona:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3386497.html
https://www.crowdsupply.com/gnubee/personal-cloud-2

Przyznaję że ten procesor mediateka ma możliwości smile ciekawe czy da się też podkręcić do tych 1.2Ghz Xiaomi big_smile

82

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Za bardzo starasz się czytać miedzy wierszami i próbujesz wmawiać coś co nie ma miejsca. Odbieraj to dokładnie tak jak napisałem - jak będę miał potrzebę to zbuduję nowe obrazy.

Hehe ok, czasami tak mam że za bardzo dokładnie coś robię i później z tego problemy jeszcze wynikają wink a z tym moim pytaniem odnośnie trybu failsafe to już trochę wiem ale jak byś mógł odpisać to byłbym wdzięczny smile

83

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Czemu negatywnie? Wręcz przeciwnie. Po prostu wersja rozwojowa to wersja rozwojowa i z definicji coś zawsze może w niej nie działać.

Rozumiem, już podejrzewałem że jednak coś Ci w nim nie pasuje zwłaszcza ze tak z tego posta poprzedniego jakoś powiało  chłodem, trudno, trudno, trudno, będę budował jak będzie czas itd wink No nic ja dalej w oczekiwaniu na swój sad

84

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

dzięki Cezary smile a co tak bardzo negatywnie nastawiony jesteś do tego routerka, myślałem że ci się spodobał wink

85

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Zrobiłem sobie kompilację snapshota lede z luci dla mir3g, działa. Udostępnię go później, także będziecie mieli gotowy obraz z luci.

Ooo super Cezary bo i tak musiałbym doinstalować bo bez luci jak bez ręki big_smile

PS
A czy ktoś się orientuje czy w oprogramowaniu jest tak jak zawsze tryb awaryjny jak w TP-Linkach czyli przytrzymanie reset i wtedy wchodzi w tryb awaryjny do wgrywania firmware czy jakoś inaczej jest to w xiaomi rozwiązane albo że brak takiego rozwiązania i pozostaje kabelek do konsoli w razie wypadku wink ?

86

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

pepe2k napisał/a:

Więcej zdjęć:

Dzięki za dobre zdjęcia smile ktoś wie co to w końcu za złącza J10 i J11 bo widzę że gdzieś tam są podpięte bo ścieżki idą smile ?

87

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Nie, nie otwierałem go. Fotkę w całej okazałości masz tu: http://image.koolshare.cn/attachment/fo … y777ss.jpg

A mnie bardziej niż niepotrzebna wymiana flash interesuje co to za złącza J10 i J11 bo J4 to wiem że interfejs UART smile

A producent może tańsze ma takie pamięci w takiej obudowie a nie że szybciej się wykwaszą smile

88

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

szopen napisał/a:

PS procek jest w normalnych warunkach obciążony w tak niskim procencie (zajrzyj pod link do jdtechu), że nie widzę sensu w podkręcaniu (szczególnie, że w tej wersji obudowy Xiaomi nie zaszalało z chłodzeniem proca - dopiero w R3P jest solidny radiator, a może nawet i za solidny big_smile)

Tzn Xiaomi omawiany w tym temacie (Xiaomi Mi Router 3G) ma radiator https://youtu.be/0h6pYpbnNQs także kolejny raz proszę nie mieszać nazw routerów Xiaomi bo to i inne szybkości i procesory i pojemności i pamięci RAM i ROM, jedynie obudowy mają takie same smile

89

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

sty napisał/a:

Offtop to może i nie być - jak coś pójdzie nie tak to te posty będą przestrogą dla innych. big_smile

No muszę się z tym zgodzić, widzę że w zajawkach byśmy się zgrali big_smile
Ale myślę że skoro tak dokładnie Cezary przetestował i polecił to sprzęt jest warty smile

Edit:

pepe2k napisał/a:

A sam sprzęt, wraz z wersją Pro (na MT7621), leży u mnie już od sierpnia.

A jakieś wrażenia konkluzje itd możesz opisać jak się sprawuje bo tak to też offtop z chwaleniem wpada wink ?

PS
Dzięki pepe2k za uboot bo nie miałem okazji podziękować a skorzystałem z niego w paru TP-Linkach smile

90

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

sty napisał/a:

ofiary marketingu big_smile

troszkę tak, ja na pewno ofiara zajawek wszelakiej maści - jak się zachce to nic mnie nie powstrzyma, no bo w sumie po co mi to hmm hmm a pal licho muszę mieć big_smile (akurat ten router będzie mi przydatny, poczciwego TP-Linka MR3020 zastąpi) ale już nie offtopujmy bo Cezary patrzy wink

91

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

sty napisał/a:

No mi się wyświetlała 178 coś tam...ale jak kliknąłem by kupić zrobiło się 143 coś tam.
@george2002 - cobyśmy się tylko doczekali...hehe.
Już wiem co zrobię z tym niepotrzebnie kupionym wynalazkiem - oddam jakiemuś wyrostkowi z rodziny na mikołaja - oczywiście najpierw trzeba toto uzbroić w Lede i deczko się pobawić.
big_smile

Nie no ogólnie już trochę zamówiłem z Gearbest i drogich i tanich rzeczy i nie miałem jak na razie z nimi problemów chociaż jak czytam na facebooku to ludzie różności miewają przebojowe z gearbest wink no ale doczekać się nie mogę jak wszystkiego z zagranicy, nawet z allegro tak nie wyczekiwałem big_smile jest to jakaś zauważyłem ogólnokrajowa mania big_smile a z allegro to teraz już tylko jak coś na szybko potrzebuję to biorę albo brak na ali lub GB big_smile

92

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Ja tak jak pisałem w innym temacie o tym routerze zakupiłem w gearbest za 130zł ale była promocja normalnie za 143zł a że miałem punkty to zbiło mi do 130zł jedyne co to już drugi tydzień czekam na przesyłkę  big_smile

93

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

miguelos napisał/a:

jaka szkoda, ze tylko 2 porty eth, u mnie wszystkie 4 w uzyciu...
obecnie na GB za 118zl ..

Proszę nie wprowadzać w błąd, router który teraz kosztuje na Gearbest 118zł Xiaomi Mi WiFi Router 3 (https://www.gearbest.com/wireless-route … 97233.html) to nie wersja którą tutaj omawiamy, omawiana kosztuje 178zł (https://www.gearbest.com/wireless-route … 42436.html) i zwie się Xiaomi WiFi Router 3G smile - niby podobne ale inne procesory, inna konfiguracja pamięci RAM I ROM itd, obudowa tylko chyba taka sama z zewnątrz przynajmniej wink

PS
Zawsze można switcha dodać wink

PS2 do Cezary
Mam nadzieję że to nie problem że podałem linka do twoich testów tego routerka na stronce Lede dla developerów smile

94

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:
george2002 napisał/a:

...np zakładam że MC nie będzie z skompilowanym edytorem wewnętrznym tylko z vi ... smile

Akurat w lede w wersji rozwojowej MC jest domyślnie kompilowany z wbudowanym edytorem...

No i to mi gra big_smile

95

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

- 145 ? jakiś błąd chyba się wkradł

Nie, 145 to cena routera i tego dotyczy sekcja...

Ahaaa big_smile może zł dopisz bo ja się nie skapnąłem big_smile

96

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

W obecnych wydaniach stabilnych lede - nie. Napisałem dziś dlaczego - wersja rozwojowa ma nowszy kernel i nowsze sterowniki wifi, cofanie wstecz było by średnio sensowną decyzją.

Właśnie o to samo miałem zapytać tylko właśnie w wersji ostatecznej czy będziesz wtedy wydawał swoją wersję smile ? Fajnie było by mieć wersję z LuCi od razu i z twoimi dodatkami i pakietami których może brakować na repozytoriach Lede, np zakładam że MC nie będzie z skompilowanym edytorem wewnętrznym tylko z vi ... smile

PS
Ciekawe czy się tak złożyło że akurat teraz równo ze mną zainteresowałeś się tym routerkiem czy po moim info o jego dostępności na gerabest w dobrej cenie wink

PS2

Cezary napisał/a:
145

Router który ma dwa rdzenie po 880MHz (choć w systemie widoczne są 4 procesory - bo procesor to dwa rdzenie/cztery wątki), ma 128MB flash, ma 256MB ramu,

- 145 ? jakiś błąd chyba się wkradł, zapewne miała być kolejna godzina i dzień z testów wink (no chyba że to ilość przepracowanych bezawaryjnie godzin routerka) Kurczę nawet nie wiedziałem że toto ma więcej rdzeni niż jeden bo wszędzie czytałem że ma jeden
Edit: ok żeczywiście jest jak piszesz z tym że są różne wersje tego procesora:

MediaTek MT7621A / MT7621S / MT7621N

Dual-core Network Processor for 2x2/3x3/4x4 802.11ac platform

    MediaTek MT7621A/N Product page

The MediaTek MT7621 is an System-on-Chip typically used in Wi-Fi access pointer and routers.

    AC1200: MT7621A/S + MT7612EN + MT7603EN (2T2R)
    AC2600: MT7621A + MT7615E/N + MT7615B/S (4T4R)

Common specifications

    CPU architecture: MIPS 1004Kc @880MHz 2C/4T (Dual Core/Quad Thread)

    32KB I-Cache, 32KB D-Cache, 256KB L2 Cache, w/ SMP capable

    16-bit DDR2/DDR3 up to 256/512 Mbytes memory interface
    SPI (2x CS), NAND Flash, SDXC, eMMC, SDIO/SDHC host
    USB 3.0 (1x), USB 2.0 (1x), PCIe 1.1 Host (3x)
    I2C, UART (3x), JTAG, MDC, MDIO, GPIO
    Audio interface (SPDIF-Tx, I2S, PCM)
    5-port GbE SW + RGMII

    MT7621A: embedded 5port GbE Switch
    MT7621N: no 5port GbE Switch

    HW storage accelerator
    zł 9.90s IPv4/6 routing, NAT, NAPT + HQoS
    HW Crypto Engine 200Mbps IPSec throughput
    Firmware: Linux 2.6.36/3.10 SDK, OpenWrt
    iNIC Driver (RGMII): Linux 2.4/2.6
    2/4 layers PCB for AC1200/AC2600

MT7621AT

    2C/4T, 5xGbE, 1xRGMII, 3xPCIe, 1xUSB 3.0, 2xUSB 2.0,
    L1 32/32kB, L2 256kB, DDR2/DDR3 256/512MB, LFBGA346

MT7621ST

    1C/2T, 5xGbE, 1xRGMII, 3xPCIe, 1xUSB 3.0, 2xUSB 2.0,
    L1 32/32kB, L2 256kB, DDR2/DDR3 256/512MB

MT7621NT

    1C/2T, 2xRGMII, 2xPCIe, 1xUSB 3.0, 2xUSB 2.0,
    L1 32/32kB, L2 256kB, DDR2 256MB

97

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

mar_w napisał/a:
george2002 napisał/a:

...
rozumiem że jak to wrzucę jako wykonywalny skrypcik i dodam do autostartu to będzie grało i działało cały czas, pinguje w kółko co 1s i jeśli brak to red led a jeśli jest net to zielona tak smile ?

A jeżeli chcesz co 1 sek. to najlepiej jak uruchomisz jednorazowo skrypt bez crona (nazwa skryptu wpisana do /etc/rc.local prezed exit 0) w którym jest pętla np taka:

#!/bin/sh

while true;
do 

if      #tu są linijki które napisał Cezary po komendzie if

fi      #koniec skryptu Cezarego

sleep 1 
done

chociaż dla mnie sprawdzanie co sekundę to trochę zbyt krótko ale jedni lubią wiśnie a inni czereśnie smile

Dzięki za skrypcik smile czas dopasuję do potrzeb smile

98

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

No to najwyższy czas zaznać trochę rozrywki intelektualnej i nauczyć się czegoś nowego smile

#!/bin/sh
if ping -qc3 google.com; then
    echo 1 > /sys/class/leds/mir3g:yellow:status/brightness
    echo 0 > /sys/class/leds/mir3g:red:status/brightness
else
    echo 0 > /sys/class/leds/mir3g:yellow:status/brightness
    echo 1 > /sys/class/leds/mir3g:red:status/brightness
fi

Hehe niby tak ale i tak już murarz tynkarz akrobata także może coś komuś innemu zostawić coby wszystkiego nie umieć big_smile dzięki, rozumiem że jak to wrzucę jako wykonywalny skrypcik i dodam do autostartu to będzie grało i działało cały czas, pinguje w kółko co 1s i jeśli brak to red led a jeśli jest net to zielona tak smile ?

99

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Zwykły ping go googli - jak jest to włącz jedną, jak nie ma to włącz drugą.

No tak to wiem ale na skryptach itd się nie znam sad w Bascomie czy Arduino języku tak a na openwrt to już nie za bardzo wink

100

(261 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Co można zrobić z ledami (ogólnie): LED - powiadamiane o zdarzeniach, Wskaźnik poziomu sygnału WiFI, OpenWrt - LED

Xiaomi ma tylko 3 I to w jednej także jedyne co mi przychodzi do głowy to np informacja że jest dostęp do internetu, jest może jakiś gotowiec który np zaświeciłby którąś ledkę jeśli jest dostęp do internetu np zielony kolor a czerwony jak brak smile ?

PS
W takim razie dziwię się że na forum Lede ludzie mają problemy z 2.4Ghz bo jak na razie u Ciebie wszystko jest ok hmmm smile