Przejdź do treści forum
eko.one.pl
OpenWrt, Linux, USB, notebooki i inne ciekawe rzeczy
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Opcje wyszukiwania (Strona 20 z 97)
Cezary działa Ci generowanie acme na OpenWrt 23.05-SNAPSHOT r23551-5368066e9b?
Zrobiłem opkg update
potem opkg install acme
ustawiłem w /etc/config/acme tak:
config acme
option account_email 'moj_mail@domena.pl'
option debug 1
config cert 'testujemy'
option enabled 1
option staging 0
list domains "moja.domena.net"
option validation_method "webroot"
w firewallu otwarte 80 i 443 i zarówno na jednym jak i na drugim nadaje luci
daje w konsoli polecenie:
/etc/init.d/acme start
i w ciągu logów mam coś takiego:
Invalid status, moja.domena.net:Verify error detail:MOJ ADRESIP: Invalid response from http://moja.domena.net/.well-known/acme … tnsh3u2mI: 404
Jakieś lekarstwo na to?
Różnie bywa z IMEI. Teoretycznie powinno być ok jeśli nie zabraknie napięcia lub czegoś w trakcie zmiany oprogramowania nie zrobisz. Ale jeśli coś pójdzie nie tak a czasem tak bywa modem może wejść w różne tryby. Czasem wystarczy wysłanie komendy AT a czasem trzeba do modemu wgrywać firmware od podstawy od cegły czyli tryb EDL. Jeśli nie będzie fizycznego uszkodzenia to ratunek jest możliwy i już to umiemy robić i jest to opisane na tym forum.
@dimarabus a wkładasz tą sama kartę z telefonu co na nim Ci pokazuje 5G czy wkładasz jakąś inna np. świeżo zakupioną ? i z jakiej sieci ta karta?
Dobra naprawiłem tą pocztę wp. Okazuje się, ze trzeba dać port 587 a nie 465 jak to podają na swojej stronie. Kto tego pilnuje ech...
Dobra próbowałem z gmaila i teraz mam takie coś:
root@OpenWrt:/etc/komp# cat sms.txt | msmtp -t
msmtp: the server sent an empty reply
msmtp: could not send mail (account default from /etc/msmtprc)
Czy ktoś z Was może ma sztukę tego modelu od telii -nordic?
Najlepiej w wersji B04 ale inna nowsza tudzież starsza też będzie ok. Potrzebowałbym dumpa i qcn. Jak ktoś ma to proszę dać znać. Będę wdzięczny
w putty niby coś tam idzie jakieś rd.wp.pl
a w routerze
root@OpenWrt:~# telnet smtp.wp.pl 465
-ash: telnet: not found
root@OpenWrt:~#
mam konfigurację:
account default
host smtp.wp.pl
port 465
auth on
user zzzzzzzzzzzzzz@wp.pl
password wwwwwwwwwwwwwwww
auto_from off
from zzzzzzzzzz@wp.pl
tls on
tls_starttls on
tls_certcheck off
logfile
syslog LOG_MAIL
po wpisaniu
root@OpenWrt:/etc/komp# cat sms.txt | msmtp -t
nic się nie dzieje
Co może być nie tak?
Dziękuję Cezary teraz działa luksusowo nic się nie wiesza i konsola po wydaniu reboot rebotuje ruta.
No tak go uruchamiam. Tak wygląda u mnie /etc/rc.local
# Put your custom commands here that should be executed once
# the system init finished. By default this file does nothing.
echo "507" > /sys/class/gpio/export
echo in > /sys/class/gpio/gpio507/direction
/bin/din1.sh
exit 0
gdzie din1.sh to co wcześniej wkleiłem
Powyższy skrypt działa szybko ale z jakiegoś powodu ubija router
Takie coś dodane do autostartu ubija cały router w sensie działa ale nie reaguje na polecenia:
#!/bin/sh
while true; do
sleep 1;
if [ $(cat /sys/class/gpio/gpio507/value) = "0" ]; then
echo 1 > /sys/class/gpio/gpio505/value
else
echo 0 > /sys/class/gpio/gpio505/value
fi
done
Da się to jakoś rozwiązać inaczej?
Działanie skryptu jest takie, że jak zmieni się wartość na 0 (zwarcie wejścia 1 z 6) to złącza mi przekaźnik a ponowne rozwarcie powoduje zmianę stanu na logiczną 1 i wyłączenie przekaźnika
Tak wlasnie sleep w odxzycie stanu i pptrm warunek naprosciej rzecz ujmujac dalem jak 0 to zalacz przekazbik a jak 1 tk wylacz jest na sleep jest na 1.Tame eksporty Cezary dzialaja ale nie da sie tego do hotplugu dac a szkoda wiec dalem skrypty do autostaru ktkry potem tu wstawie to przeanalizujecie
Dodalem ale ta petla wzieta z innego watku na tym forum do tego stopnia ubija ruta ze nawet reboot w konsoli nie dziala wiec slabo....
Aż dziw bierze, ze tego nie dodali deweloperzy - niesamowite wydwać by się mogło, ze jak się robi wsparcie to już ze wszystkim skoro jakby nie patrzeć działa 
Dobra hurra można by rzec
ale tylko częściowo. Zgodnie z Twoim poradnikiem zrobiłem tak:
echo "507" > /sys/class/gpio/export
root@OpenWrt:~# echo in > /sys/class/gpio/gpio507/direction
root@OpenWrt:~# cat /sys/class/gpio/gpio507/value
I fajnie jak jest rozwarte miedzy 1 i 6 to mam logiczną 1. Jak zwieram piny 1 i 6 to mam logiczne 0. Jak teraz zrobić żeby to już było wyeksportowane na zawsze i nie trzeba było tych poleceń dodawać za każdym startem sytemu?
Nie ma tam. Są inne, które są również w /etc/config/system Nie ma tam nic związanego z DIN
A jak to ustawić i sprawdzić?
Tutaj jest, ze niby dodane jak dobrze rozumiem DIN1, DIN2?
https://git.openwrt.org/?p=openwrt/open … 659b942ecd
Ale w /etc/config/system tego nie ma....
Cezary z wiesz może lub badałeś/testowałeś czy da się czytać status wejścia cyfrowego czyli czy np pin 1 z 6 są zwarte czy rozwarte?
Ktoś się orientuje jaki typ konektora mają anteny na płycie od LTE/5G oraz od wifi choć to chyba na to samo kopyto? Próbowałem ipex4 0.81 i nie idzie za małe.
Może być jego za mało żeby coś zainstalować?
Cezary co to jest miejsce tymczasowe wyświetlane w luci (około 60MB) i dlaczego ono ma taką małą wartość?
Po wpisaniu w konsoli mam:
root@OpenWrt:/# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 7.0M 7.0M 0 100% /rom
tmpfs 59.6M 128.0K 59.5M 0% /tmp
/dev/sda1 58.5G 38.6M 55.5G 0% /overlay
overlayfs:/overlay 58.5G 38.6M 55.5G 0% /
tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /dev
root@OpenWrt:/#
Dzisiaj próbowałem zainstalować numpy poprzez:
pip install numpy
i wywalił mi się system do tego stopnia, że nie dało się zalogowac do routera w żaden sposób. Później powtórzyłem cały proceder ale logi miałem na telefonie i ich nie zgrałem żeby tu pokazać ale było tam coś napisane o braku miejsca. Tylko jak może być brak miejsca skoro siedzi pen 60GB co widać wyżej. Gdzieś źle pobierało czy jak?
MiG25 napisał/a:za 3500MHz ,czyli za m.n. N78
Ok bo myślałem, że może te łącze się uszkodziło i nie odpuszcza przez to chip tzn nie przełączą na wewnętrzną antenę bo wyjęciu konektora ale skoro piszesz że to N78 to zły trop
No wlasnie jestem 100m od btsa i nie idzie.Na innym egzemplarzu nie z plusa smiga na N41.Ktos sie oreintuje te ts9 to za jakie pasma odpowiada na zewnetrznej?
Znalezione posty: 476 do 500 z 2,409