476

(49 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary działa Ci generowanie acme na OpenWrt 23.05-SNAPSHOT r23551-5368066e9b?

Zrobiłem opkg update
potem opkg install acme

ustawiłem w /etc/config/acme tak:

config acme
    option account_email 'moj_mail@domena.pl'
    option debug 1

config cert 'testujemy'
    option enabled 1
    option staging 0
    list domains "moja.domena.net"
    option validation_method "webroot"

w firewallu otwarte 80 i 443 i zarówno na jednym jak i na drugim nadaje luci

daje w konsoli polecenie:

/etc/init.d/acme start

i w ciągu logów mam coś takiego:

Invalid status, moja.domena.net:Verify error detail:MOJ ADRESIP: Invalid response from http://moja.domena.net/.well-known/acme … tnsh3u2mI: 404


Jakieś lekarstwo na to?

477

(599 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

Różnie bywa z IMEI. Teoretycznie powinno być ok jeśli nie zabraknie napięcia lub czegoś w trakcie zmiany oprogramowania nie zrobisz. Ale jeśli coś  pójdzie nie tak a czasem tak bywa modem może wejść w różne tryby. Czasem wystarczy wysłanie komendy AT a czasem trzeba do modemu wgrywać firmware od podstawy od cegły czyli tryb EDL. Jeśli nie będzie fizycznego uszkodzenia to ratunek jest możliwy i już to umiemy robić i jest to opisane na tym forum.

478

(1,015 odpowiedzi, napisanych Sprzęt / Hardware)

@dimarabus a wkładasz tą sama kartę z telefonu co na nim Ci pokazuje 5G czy wkładasz jakąś inna np. świeżo zakupioną ? i z jakiej sieci ta karta?

479

(16 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Dobra naprawiłem tą pocztę wp. Okazuje się, ze trzeba dać port 587 a nie 465 jak to podają na swojej stronie. Kto tego pilnuje ech...

480

(16 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Dobra próbowałem z gmaila i teraz mam takie coś:

root@OpenWrt:/etc/komp# cat sms.txt | msmtp -t
msmtp: the server sent an empty reply
msmtp: could not send mail (account default from /etc/msmtprc)

481

(0 odpowiedzi, napisanych Inne)

Czy ktoś z Was może ma sztukę tego modelu od telii -nordic?

Najlepiej w wersji B04 ale inna nowsza tudzież starsza też będzie ok. Potrzebowałbym dumpa i qcn. Jak ktoś ma to proszę dać znać. Będę wdzięczny

482

(16 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

w putty niby coś tam idzie jakieś rd.wp.pl

a w routerze

root@OpenWrt:~# telnet smtp.wp.pl 465
-ash: telnet: not found
root@OpenWrt:~#

483

(16 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

mam konfigurację:

account default
    host smtp.wp.pl
    port 465
    auth on
    user zzzzzzzzzzzzzz@wp.pl
    password wwwwwwwwwwwwwwww
    auto_from off
    from zzzzzzzzzz@wp.pl
    tls on
    tls_starttls on
    tls_certcheck off
    logfile
    syslog LOG_MAIL


po wpisaniu

root@OpenWrt:/etc/komp# cat sms.txt | msmtp -t


nic się nie dzieje

Co może być nie tak?

484

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

Dziękuję Cezary teraz działa luksusowo nic się nie wiesza i konsola po wydaniu reboot rebotuje ruta.

485

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

No tak go uruchamiam. Tak wygląda u mnie /etc/rc.local

# Put your custom commands here that should be executed once
# the system init finished. By default this file does nothing.

echo "507" > /sys/class/gpio/export
echo in > /sys/class/gpio/gpio507/direction
/bin/din1.sh
exit 0


gdzie din1.sh to co wcześniej wkleiłem

486

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

Powyższy skrypt działa szybko ale z jakiegoś powodu ubija router

487

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

Takie coś dodane do autostartu ubija cały router w sensie działa ale nie reaguje na polecenia:

#!/bin/sh
while true; do
sleep 1;
if [ $(cat /sys/class/gpio/gpio507/value) = "0" ]; then
       echo 1 > /sys/class/gpio/gpio505/value
   else
       echo 0 > /sys/class/gpio/gpio505/value
fi
done

Da się to jakoś rozwiązać inaczej?

Działanie skryptu jest takie, że jak zmieni się wartość na 0 (zwarcie wejścia 1 z 6) to złącza mi przekaźnik a ponowne rozwarcie powoduje zmianę stanu na logiczną 1 i wyłączenie przekaźnika

488

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

Tak wlasnie sleep w odxzycie stanu i pptrm warunek naprosciej rzecz ujmujac dalem jak 0 to zalacz przekazbik a jak 1 tk wylacz jest na sleep jest na 1.Tame eksporty Cezary dzialaja ale nie da sie tego do hotplugu dac a szkoda wiec dalem skrypty do autostaru ktkry potem tu wstawie to przeanalizujecie

489

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

Dodalem ale ta petla wzieta z innego watku na tym forum do tego stopnia ubija ruta ze nawet reboot w konsoli nie dziala wiec slabo....

490

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

Aż dziw bierze, ze tego nie dodali deweloperzy - niesamowite wydwać by się mogło, ze jak się robi wsparcie to już ze wszystkim skoro jakby nie patrzeć działa big_smile

491

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

Dobra hurra można by rzec wink ale tylko częściowo. Zgodnie z Twoim poradnikiem zrobiłem tak:

echo "507" > /sys/class/gpio/export
root@OpenWrt:~# echo in > /sys/class/gpio/gpio507/direction
root@OpenWrt:~# cat /sys/class/gpio/gpio507/value


I fajnie jak jest rozwarte miedzy 1 i 6 to mam logiczną 1. Jak zwieram piny 1 i 6 to mam logiczne 0. Jak teraz zrobić żeby to już było wyeksportowane na zawsze i nie trzeba było tych poleceń dodawać za każdym startem sytemu?

492

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

Nie ma tam. Są inne, które są również w /etc/config/system Nie ma tam nic związanego z DIN

493

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

A jak to ustawić i sprawdzić?

Tutaj jest, ze niby dodane  jak dobrze rozumiem DIN1, DIN2?

https://git.openwrt.org/?p=openwrt/open … 659b942ecd


Ale w /etc/config/system tego nie ma....

494

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

Cezary z wiesz może lub badałeś/testowałeś czy da się czytać status wejścia cyfrowego czyli czy np pin 1 z 6 są zwarte czy rozwarte?

495

(11 odpowiedzi, napisanych Inne)

Ktoś się orientuje jaki typ konektora mają anteny na płycie od LTE/5G oraz od wifi choć to chyba na to samo kopyto? Próbowałem ipex4 0.81 i nie idzie za małe.

496

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

Może być jego za mało żeby coś zainstalować?

497

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

https://i.ibb.co/9gyFt5R/malo-miejsca.jpg

498

(101 odpowiedzi, napisanych Inne)

Cezary co to jest miejsce tymczasowe wyświetlane w luci (około 60MB)  i dlaczego ono ma taką małą wartość?

Po wpisaniu w konsoli mam:

root@OpenWrt:/# df -h
Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on
/dev/root                 7.0M      7.0M         0 100% /rom
tmpfs                    59.6M    128.0K     59.5M   0% /tmp
/dev/sda1                58.5G     38.6M     55.5G   0% /overlay
overlayfs:/overlay       58.5G     38.6M     55.5G   0% /
tmpfs                   512.0K         0    512.0K   0% /dev
root@OpenWrt:/#


Dzisiaj próbowałem zainstalować numpy poprzez:

pip install numpy

i wywalił mi się system do tego stopnia, że nie dało się zalogowac do routera w żaden sposób. Później powtórzyłem cały proceder ale logi miałem na telefonie i ich nie zgrałem żeby tu pokazać ale było tam coś napisane o braku miejsca. Tylko jak może być brak miejsca skoro siedzi pen 60GB co widać wyżej. Gdzieś źle pobierało czy jak?

499

(11 odpowiedzi, napisanych Inne)

MiG25 napisał/a:

za 3500MHz ,czyli za m.n. N78


Ok bo myślałem, że może te łącze się uszkodziło i nie odpuszcza przez to chip tzn nie przełączą na wewnętrzną antenę bo wyjęciu konektora ale skoro piszesz że to N78 to zły trop

500

(11 odpowiedzi, napisanych Inne)

No wlasnie jestem 100m od btsa i nie idzie.Na innym egzemplarzu nie z plusa smiga na N41.Ktos sie oreintuje te ts9 to za jakie pasma odpowiada na zewnetrznej?