Witam,
przedstawiam projekt który pierwotnie zakładałem że zajmie dwa wieczory a zajął mi ponad tydzień (i w związku z tym byłem trochę nie obecny na forum).
Projektem jest kompletne
polskie tłumaczenie interfejsu Gargoyle. Ponieważ samo Gargoyle nie posiada mechanizmu obsługi wielu języków, tłumaczeniu musiały być poddane zarówno pliki źródłowe z kodem jak i same strony html. Z tego też powodu wgrane firmware jest zawsze w języku polskim (nie można w locie zmienić tłumaczenia). Można za to zainstalować/nadpisać jeden z pakietów i tym samym uzyskać standardowy język. Wbrew pozorom jest bardzo wiele elementów do przetłumaczenia, łatka dodająca polskie komunikaty liczy sobie prawie 300KB tekstu.
Starałem się aby tłumaczenie były spójnie, niestety jak to zwykle bywa w wielu miejscach trzeba było iść na kompromis i skracać tłumaczenia lub próbować dostosować je do określonej sekcji na stronie. Jeżeli ktoś znajdzie jakieś nieścisłości lub coś jest niejasnego w tłumaczeniu - proszę zostawić odpowiedni komentarz. Moje zmiany odejmują samo tłumaczenie interfejsu, nie ma zmian funkcjonalnych w kodzie, nie ma dodatkowych opcji i zakładek.
Jeżeli używaliśmy wcześniej Gargoyle może się zdarzyć że się przeglądarka trzyma w cache pliki js i część komunikatów jest po staremu. Należy wyczyścić cache przeglądarki po prostu.
Obrazy można pobierać z adresu
http://ecco.selfip.net/gargoyle-pl/ar71xx/, zaś opis ich zawartości można znaleźć tutaj:
http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoyleplDomyślne hasło w gargoyle to "
password". Instalacje przeprowadza się tak samo jak w normalnym przypadku - przez gui, sysupgrade, mtd czy bootloader.
Gargoyle jest tylko nakładką na OpenWrt, w związku z tym - czego nie można ustawić w gui można ustawić korzystając z konsoli; wszystkie poradniki są aktualne.
Przed zgłoszeniem błędu związanego z funkcjonowaniem a nie tłumaczeniem proszę sprawdzić czy na oryginale to w ogóle działa.
Link do łatki dającej spolszczenie (dla tych którzy samodzielnie kompilują - dla gałęzi master gargoyle):
http://ecco.selfip.net/gargoyle-pl/ . W nazwie łatek można znaleźć numer wersji git dla której są one przeznaczone).