1

Temat: mr3420v1 OpenWRT 8mb, uceglony

Witam wszystkich, a głównie Cezarego,
Przez nieuwagę zainstalowałem wersję dla 8MB na swoim niezmodyfikowanym routerze. Już sobie wszystko poczytałem, jak skombinuję kabel od RSa to pewnie uda mi się naprawić.

Mam jednak pytanka, propozycje i informacje:
-Czy failsafe nie zadziała? Próbowałem i nie zadziałał (RJ w WAN i przyciskanie przycisku podczas startu systemu). Router ogólnie wyświetla diodami właściwie to co powinien wyświetlać, z tym że podczas włączania failsafe nadal pokazuje tylko złącze LAN, w które wpięte jest urządzenie. Tzn. nie miga szybko i się nie łączy z putty. Byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby ktoś przeprowadził eksperyment i sprawdził, może jednak failsafe działa, a ja coś źle robię. Oszczędziłoby mi to problemów kupowaniem kabla i lutowaniem.
-Czy jest opcja jakoś wyróżnienia tych obrazów dla zmodyfikowanych wersji? Nie wiem ilu ludzi korzysta z routerów ze zwiększonym flaszem, ale jak ktoś głównie z Gargoyle korzysta, a nie śledzi każdego newsa to może się troszkę nie połapać jak ja. Wziąłem ctrl+f, mr3420 i ściągnąłem sysupgrade.bin. A tu psikus trzeba jeszcze sprawdzać, żeby to 8MB nie było...
-Nowy interfejs od wersji 1.5 jakoś nie działa na IE. Taka sobie informacja.
-Jakbym miał kupować router tymczasowy to lepszy będzie Asus RT-N10U czy TL-WR842ND? A może coś innego? Zależy mi na niskiej cenie i obsłudze 3G, bowiem korzystam z mobilnego Orange i Aero2.

2

Odp: mr3420v1 OpenWRT 8mb, uceglony

- nie zadziała.
- jest wyróżniona, ma inną nazwę.
- 842

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: mr3420v1 OpenWRT 8mb, uceglony

Dzięki.

4

Odp: mr3420v1 OpenWRT 8mb, uceglony

OK, działa.
Najlepiej kupić przez allegro przejściówkę UART-USB, mnie to kosztowało 12,5 z przesyłką. Trzeba uważać, bo pewnie będzie problem ze sterownikami do tej przejściówki, trzeba poszukać, na grylewicz.pl znalazłem działające sterowniki. A informacje jak wygląda złącze UART najlepiej wziąć stąd, jest dobre zdjęcie.

Potem już ładnie leci według tego co jest napisane. Z tym, że mi np. źle się przylutowało i bałem się, że już całkiem zepsułem. Gdzieś wiertarką zdarłem styki.

I nadal uważam, że 6 wersji oprogramowania na jeden router to lekka przesada. Jak ktoś jest pro i się chce bawić to niech se sam napisze lub znajdzie. A zwykły człowiek, który używa routera do Internetu, a nie zabawy to chciałby jednak mieć mniej życiowych dylematów.
Tak piszę, bo mimo wszystko uważam że to wartościowy projekt, który kiedyś polecałem znajomym. I do teraz nie miałem z gargoyle problemów.