1

Temat: ftp problem

Witam,
Skonfigurowałem serwer ftp w oparciu o instrukcję http://eko.one.pl/?p=openwrt-ftp .
Różnice są minimalne: dysk zewnętrzny montuję w /mnt/dysk, więc tam jest podana ścieżka do tego. Hasła też mam zapisane na tym dysku według instrukcji. Reszta tak samo. Gdy zrobię.

/etc/init.d/vsftpd start
WARNING: Detected file /etc/vsftpd.conf. It will not be used.

Mogę wejść na stronę ftp://...., ale tam jest pustka.
Mr3420 + e372 + 2GB pendrive extroot + 320GB dysk + transmission + próby samby, które chyba sobie podaruję póki co, bo niezbyt działa. Najnowszy soft (26.08.12r.).
Próbowałem konfigurację zapisywać w plikach ftp.conf, /vsftpd/vsftp.conf, ale nie tędy droga zdaje się.
Pozdrawiam,
Alart

2

Odp: ftp problem

Zainstalowałeś vsftpd w wersji przeznaczonej do konfiguracji przez plugin do gargoyle, ona jest przez uci konfigurowana nie przez skrypt. Wyinstaluj tą wersję i zainstaluj normalną w repo mojego (backfire) lub openwrt, ale nie z katalogu z gargoyle.

Lub uruchamiaj ręcznie vsftpd /etc/vsftpd.conf czy gdzie ten konfig zainstalowałeś.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: ftp problem

Zrobiłem troszkę inaczej - wyczyściłem i doinstalowałem plugin. Dużo prostsze rozwiązanie smile
Dzięki.

4

Odp: ftp problem

smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: ftp problem

witam
MR3420 z extrootem
wg poradnika http://eko.one.pl/?p=openwrt-ftp :
"Konfiguracja
Uwaga: w Gargoyle pakiet vsftpd ma zmodyfikowane skrypty i przeznaczony jest do konfiguracji przy pomocy interfejsu graficznego."
nie widzę tego nigdzie w gui,
a po komendzie opkg install vsftpd
mam wynik :
Package vsftpd (3.0.2-2) installed in root is up to date

czy trzeba to odinstalować? czy jednak jest to gdzieś w gui konfiguracja ftp ?

6

Odp: ftp problem

Menu System --> Nośniki USB

7 (edytowany przez niXon 2014-02-13 16:48:09)

Odp: ftp problem

narazie mam tu :
"Współdzielenie dysków Nie wykryto żadnego zamontowanego nośnika USB
Extroot External root jest na partycji /dev/sda1.  "
rozumiem że coś się więcej pojawi jak zamontuje jakąś partycję ?  smile

8

Odp: ftp problem

Jak podłączysz kolejny nośnik tak.

ZACZNIJ w końcu czytać poradniki, i  najważniejsze - staraj się to zrozumieć. Napisane jest w poradniku że ta zakładka nie widzi extroota jako partycji z danymi. Po raz kolejny pytasz się już o coś, to jest w tym samym poradniku który od kilku dni przerabiasz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.