Temat: Serwer FTP-vsftpd

Witam, zainstalowałem i skonfigurowałem według poradnika vsftpd. Wsieci domowej za pomocą TC czy WinSCP wchodzę na wskazany udział, ale chciałbym mieć dostęp z zewnątrz, ma to być taki feed dla tunera sat/linux/enigma2
wygląda to tak: sed -i 's!55:ftp:\(.*\):!55:ftp:/mnt/sda1/Feed-OpenViX-Ustym4kpro:!' /etc/passwd

i mam po FTP dostęp w sieci domowej za pomocą TC czy WinSCP, ale chciałbym mieć dostęp także z zewnątrz, co muszę zrobić, przekierować poet 21?

PunBB bbcode test

2

Odp: Serwer FTP-vsftpd

Otworzyć port 21 na wanie oraz ew kilka wyższych portów żeby było dla trybu pasywnego. Idź na stronę projektu do dokumentacji.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez darog69 2021-03-08 10:53:54)

Odp: Serwer FTP-vsftpd

Witam, otworzyłem port 21,ale chyba to nie pomogło
@Cezary czy mógłbyś mnie pokierować do tych źródeł i jak mniej więcej powinien wyglądać adres do katalogu wpisywany z zewnątrz?

4

Odp: Serwer FTP-vsftpd

ftp://user:hasło@twój-publiczny-adres.ip/

Jeżeli to ten adres z którego piszesz to działa, można się zalogować, działa. Nie działa listowanie, nie działa tryb pasywny. Jako przykład: https://serverfault.com/questions/42116 … ssive-mode i te porty powinny tez być otworzone na firewallu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Serwer FTP-vsftpd

Dziękuję
Tylko dostęp do tego katalogu ma być publiczny, więc chyba nie może być w adresie user:hasło

6

Odp: Serwer FTP-vsftpd

Jak nie podasz to zakłada się że leci na anonymousa, więc tak, będzie publiczny.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.