1

Temat: Router do neostrady z VPN

Proszę o pomoc w dobraniu sprzętu i oprogramowania. Opis: małe biuro z dwoma komputerami i łączem neostrada przez router Livebox 3.0. Potrzebuję zamienić Liveboxa na jakiś router w którym mógłbym postawić server VPN. Cel - połączenie zdalne przez VPN do sieci biurowej a następnie zdalnym pulpitem do jednego z komputerów w celu umożliwienia pracy zdalnej (na tym komputerze są specjalistyczne programy księgowe z bazą danych na których mam tylko jedną licencję stąd taki pomysł). Czyli potrzebuję serwer VPN na routerze za łączem neostrady lub inny sposób na zdalny pulpit do biurowego komputera.

2

Odp: Router do neostrady z VPN

Jaki typ vpn chcesz uruchomić?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Router do neostrady z VPN

Do połączenia z serwerem VPN będzie używany laptop z windowsem więc najlepiej jakby był to klient VPN wbudowany w Windows np. L2TP/IPSec lub IKEv2. Jeśli to niemożliwe to jestem w stanie doinstalować program do obsługi openVPN.

4

Odp: Router do neostrady z VPN

Kup dość mocy router na którym możesz zainstalować openwrt, skonfiguruj sobie serwer. Wstaw go bezpośrednio za liveboxem i niech on zajmuje się przydzielaniem adresów itd. Wtedy na liveboxie zrobisz DMZ i będziesz go używał tylko jako modemu.

Ew kup jakiś router który ma w standardzie już odpowiedni serwer vpn (np. mikrotika), ale to już nie jest temat tego forum.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Router do neostrady z VPN

A jakiś może konkretny model ? Powiem tak, raczej z minimalnymi wymaganiami tak aby się dało openwrt zainstalować? Nie chciałbym inwestować w bardzo zaawansowany router (koszty) jeśli w zasadzie tylko VPN jest mi potrzebny. Może są takie ?

6

Odp: Router do neostrady z VPN

Więc kup np. Nergear R6220, kosztuje ok 100zł na allegro. Ma dostatecznie dużo zasobów żeby zainstalować wybrany vpn.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Router do neostrady z VPN

Dziękuję za pomoc!

8

Odp: Router do neostrady z VPN

PS - oczywiście musisz mieć publiczny adres ip na tej neostradzie, inaczej nici z vpna.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Router do neostrady z VPN

Adres na szczęście jest publiczny ale nie jest stały ale jeśli się nie mylę to DDNS powinno dać sobie z tym radę.

10

Odp: Router do neostrady z VPN

Tak, może tak być.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: Router do neostrady z VPN

sam rdp nie wystarczy?

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | Dynalink WRX-36 | wax50 pro | rb hex poe gbit sfp | XPenology | kilka kamer reolink 5MP i jakieś tam jeszcze ustrojstwa połączone światłowodami, skrętką i wifi ,  apc smart ups 750 lcd smile
Podróżne : GL.Inet MT3000  zyxel nsa325 +6TB @ openwrt
http://tinyurl.com/bufferbloattest

12

Odp: Router do neostrady z VPN

Pomyśl nad FritzBoxem + modyfikowane oprogramowanie. Daje rade.

13

Odp: Router do neostrady z VPN

piotrek1111 napisał/a:

Pomyśl nad FritzBoxem + modyfikowane oprogramowanie. Daje rade.

a co jest w nich niezwykłego?

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | Dynalink WRX-36 | wax50 pro | rb hex poe gbit sfp | XPenology | kilka kamer reolink 5MP i jakieś tam jeszcze ustrojstwa połączone światłowodami, skrętką i wifi ,  apc smart ups 750 lcd smile
Podróżne : GL.Inet MT3000  zyxel nsa325 +6TB @ openwrt
http://tinyurl.com/bufferbloattest

14

Odp: Router do neostrady z VPN

Przerobiłem praktycznie wszystkich producentów do Neostrady i tylko Fritz mnie zadowolił. Nawet na słabych liniach telefonicznych nic nie zrywa i są super osiągi.

15

Odp: Router do neostrady z VPN

ambrozy5 napisał/a:

sam rdp nie wystarczy?

Nie każdy ufa zamkniętym oprogramowaniom z różnych względów.
Co nie oznacza, że te otwarto-źródłowe nie mają żadnych wad.
Niektórzy wolą na wszelki wypadek zabezpieczyć się dodatkowo, bo nigdy nie wiadomo co jeszcze nie wykryto w RDP:
https://sekurak.pl/uzywasz-rdp-na-windo … sie-lataj/

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

16

Odp: Router do neostrady z VPN

ambrozy5 napisał/a:

sam rdp nie wystarczy?

A to bezpieczne wystawiać rdp otwartego do neta bez VPN ? Potrzebuję tylko rdp z zewnątrz ale jakoś mam obawy żeby go tak po prostu wystawić bo to komputer księgowej w firmie smile

17

Odp: Router do neostrady z VPN

piotrek1111 napisał/a:

Pomyśl nad FritzBoxem + modyfikowane oprogramowanie. Daje rade.

Rozwiń proszę wątek: Który Fritz i jaka architektura rozwiązania

18

Odp: Router do neostrady z VPN

Ja zaczynałem od modelu 7390, teraz mam 7590.
Moim zdaniem warto chociażby że względu na stabilność połączenia. Oprogramowanie alternatywne posiada dużo dodatków. Mają też usługę MyFRITZ dzięki czemu nie musisz posiadać ddns tylko korzystasz z ich domeny.

19

Odp: Router do neostrady z VPN

Ja polecam za FunBoxem postawić dowolny terminal z OpenWrt x86. Koszt zakupu na portalach to 30-40 PLN. Mam 2 takie konfiguracje i śmiga jak ta lala.