Temat: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

Witam,
Mam taki problem,
Posiadam aktualnie u siebie internet 1Gbit doprowadzony kablem RJ45,

Posiadam Archer'a C7 v5 no i internet mam skonfigurowany tak:

config interface 'wan_dsl'
    option ifname 'eth0.2'
    option proto 'pppoe'
    option username 'xxx'
    option password 'xxx'
    option ipv6 '0'

dlaczego używając tego internetu z portu WAN mam transfer max tylko 150Mbit ?

TpLink Archer C7 v2 na OpenWRT Luci

2

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

Ponieważ używasz starego oprogramowania. Zainstaluj 19.07 i włącz flow offload: https://eko.one.pl/?p=openwrt-konfigura … lowoffload

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

19.07 dla archera C7 nie widziałem dlatego jest poprzedni, może źle szukam.

TpLink Archer C7 v2 na OpenWRT Luci

4

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

Źle szukasz. W ath79 zobacz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

rzeczywiście,
zainstalowałem 19.07, ustawiłem firewalla jak napisałeś - jest duża poprawa około 500Mbitów no ale powinienem mieć w granicach 900Mbit.

TpLink Archer C7 v2 na OpenWRT Luci

6

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

500M to i tak mało. Co jeszcze masz właczone? pppoe może? Jakiś bandwidth?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7 (edytowany przez dominbdg 2020-10-22 19:01:22)

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

to jest połączenie po pppoe, jak sprawdzałem na laptopie robi mi jakieś 910Mbitów
może ja po prostu czegoś nie zainstalowałem ? wklepałem tylko połączenie w network.

TpLink Archer C7 v2 na OpenWRT Luci

8

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

Nie. Po prostu pppoe prawnie nie podlega flow offladingowi, wiec obawiam się że więcej pod openwrt nie uzyskasz. To było gdzieś na forum openwrt opisywane, więc jak chcesz wiedzieć więcej to poszukaj, bo to znana "przyczyna".

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

hm no to jak to jest że na moim ubuntu jak zestawiam połączenie typu DSL to mam 900 Mbitów ?

TpLink Archer C7 v2 na OpenWRT Luci

10

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

gbit pppoe to albo mocny procek 1.5ghz+ albo x86 ( pppoe jednowątkowe jest)

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | Dynalink WRX-36 | wax50 pro | rb hex poe gbit sfp | XPenology | kilka kamer reolink 5MP i jakieś tam jeszcze ustrojstwa połączone światłowodami, skrętką i wifi ,  apc smart ups 750 lcd smile
Podróżne : GL.Inet MT3000  zyxel nsa325 +6TB @ openwrt
http://tinyurl.com/bufferbloattest

11 (edytowany przez gonzales 2020-10-22 20:13:43)

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

Tak dopytam przy okazji. Jeżeli mam neta z netii - światłowód, więc pppoe - ale realizowane jest to poprzez ich router ustawiony w tryb bridge, a potem mam router z openwrt, to u mnie takie wąskie gardło też występuje? yikes
Mam 500Mbit i prawie tyle wyciągam, jednak podczas wiosennego lockdown'u włączyłem sobie promocyjne 1Gbit i nie byłem w stanie wysycić tego łącza - tylko na Fritzboxie 7490 (tak, wiem to nie openwrt) - technicy, diagnozujący sprawę stwierdzili, że na windows 10 w życiu takiej prędkości nie osiągnę. Więc ewentualne przejście na większą prędkość miałoby sens tylko gdym chciał mieć większy upload.

12

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

Nie, bo pppoe robi modem. Ty masz normalne dhcp.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

Cezary, nie do końca,
Ja właśnie łącząc się z routerem w trybie bridge zestawiam pppoe (nie pobieram ip z dhcp) na swoim routerze na openwrt.

TpLink Archer C7 v2 na OpenWRT Luci

14

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

To zależy przecież jak masz to skonfigurowane. Jak masz czysty bridge to masz przezroczysty i pppoe robisz na swoi routerze. Jak uzywasz normalnie modemu ti on to robi, a ty korzystasz tylko z dhcp.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15 (edytowany przez dominbdg 2020-10-22 21:09:22)

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

Cezary hmmm - to jest bardzo ciekawa uwaga, jutro z tym powalczę,
bo jak narazie od Netii dostałem tylko login i hasło do pppoe i powiedzieli mi że nie ma innej opcji.
Router mam zbridgowany tylko pod konkretny port rj45 i tyle.

Osobiście bardzo bym wolał żeby to ich Huawei zestawiał pppoe a ja dostawałbym dhcp - ale czy to nie jest wtedy router ?

TpLink Archer C7 v2 na OpenWRT Luci

16

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

I jakie to ma znaczenie że jest kolejnym routerem?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

jeśli ma modem w trybie bridge to dalej terminuje pppoe na routerze swoim xd . w innym wypadku modem musiałby terminować pppoe i robić nat co jest bez sensu ;p sporo "operatorów" wychodzi z założenia, że klient ma gówno sprzęt i nie wykorzysta wyższej prędkości jak kilkaset mbps i nie będzie obciążał sieci isp stąd robią takie oferty po 500 1000 mbps i więcej smile

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | Dynalink WRX-36 | wax50 pro | rb hex poe gbit sfp | XPenology | kilka kamer reolink 5MP i jakieś tam jeszcze ustrojstwa połączone światłowodami, skrętką i wifi ,  apc smart ups 750 lcd smile
Podróżne : GL.Inet MT3000  zyxel nsa325 +6TB @ openwrt
http://tinyurl.com/bufferbloattest

18

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

ambrozy5 - po części się z Tobą zgadzam, miałem do niedawna router AX10 TpLink'a który dawł mi ponad 910Mbitów jednak problemem jest tu wifi, bo ciężko znaleźć taki router który rzeczywiście da Ci po wifi prędkość 900Mbitów, szukałem w techologii ax6  aż w końcu przesiadłem się na AC.
PS. z rozmów z netią słyszałem swoje, że ludzie łaczą się po wifi po N-ce i mówią że gigabita nie mają.
Ja jak narazie łączę się po kablu no a wifi - hm. to jest zagwistka jak dla mnie jak narazie.

TpLink Archer C7 v2 na OpenWRT Luci

19 (edytowany przez ambrozy5 2020-10-23 05:17:57)

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

temu mam osobno router przewodowy i osobno apeki no i mesha. w openwrt  nie ma offloadingu lan - wlan i wszystko softowo procek rzeźbi a zbyt wydajne te procki to nie są i chyba dopiero ipq807x @ 2.0ghz coś zmieni. lepiej zatem pokombinować i położyć kable w mieszkaniu lub światłowody i "będzie pan zadowolony"

Dom : router https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png | TP-LINK T1700G-28TQ |Zyxel XGS-1210-12 | Dynalink WRX-36 | wax50 pro | rb hex poe gbit sfp | XPenology | kilka kamer reolink 5MP i jakieś tam jeszcze ustrojstwa połączone światłowodami, skrętką i wifi ,  apc smart ups 750 lcd smile
Podróżne : GL.Inet MT3000  zyxel nsa325 +6TB @ openwrt
http://tinyurl.com/bufferbloattest

20 (edytowany przez gonzales 2020-10-23 16:57:02)

Odp: Wolny transfer po necie na Openwrt 18.06

Cezary napisał/a:

To zależy przecież jak masz to skonfigurowane. Jak masz czysty bridge to masz przezroczysty i pppoe robisz na swoi routerze. Jak uzywasz normalnie modemu ti on to robi, a ty korzystasz tylko z dhcp.

Dokładnie jest tak jak pisze kolega @dominbdg. Na chwilę obecną chcą mieć w Netii internet i router do którego ma się pełny dostęp i samodzielnie zarządza ustawieniami to tak to jest zestawiane i raczej się to prędko nie zmieni.

A wracając do sedna sprawy. Połączenie pppoe jest zestawiane na routerze z openwrt, które nie obsługuje offloadingu lan - wlan,
więc chcąc wycisnąć najlepsze transfery albo jakiś router z mocnym prockiem (np. Netgear X4S R7800) albo coś na x86 z openwrt?

Pytam oczywiście o połączenia po kablu bo wi-fi to tak pewnie i tak potrzebny jakiś AP osobny, tak jak @ambrozy5 ma zrobione.