1

Temat: R6220 wyłączenie USB

Cześć

Czy w r6220 można wyłączyć zasilanie usb? Jeżeli tak to jaką komendą,  chciałem dodać do cron-a.

NETGEAR r6220: link --> tworzenie buildu
NETGEAR r6220: link --> przywracanie oryginalnego oprogramowania za pomocą nmrpflash
NETGERA r6220: link --> sterownik mt76

2

Odp: R6220 wyłączenie USB

Nie w sensie gpio którym możesz sterować z userlandu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: R6220 wyłączenie USB

Kolego @Cezary wprowadziłeś mnie w błąd, bo można sterować zasilaniem portu USB w r6220 po instalacji

opkg install hub-ctrl

Zasilanie dysku można spokojnie wyłączyć ale gorzej jest jak podłączymy do portu USB chromecast audio bo to "dziadostwo" zawsze potrafi przywrócić zasilanie na porcie USB. Nie udało się wyłączyć zasilania chromecast-a przez hub-a USB czy też bezpośrednio przez r6220. Port stracił zasilanie na sekundę i zawsze się podnosił.

NETGEAR r6220: link --> tworzenie buildu
NETGEAR r6220: link --> przywracanie oryginalnego oprogramowania za pomocą nmrpflash
NETGERA r6220: link --> sterownik mt76

4

Odp: R6220 wyłączenie USB

"Nie w sensie gpio którym możesz sterować z userlandu." Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: R6220 wyłączenie USB

Cezary napisał/a:

Nie w sensie gpio którym możesz sterować z userlandu.

Czyli w sumie o co Ci chodziło w tej odpowiedzi bo w takim razie nie rozumiem.

NETGEAR r6220: link --> tworzenie buildu
NETGEAR r6220: link --> przywracanie oryginalnego oprogramowania za pomocą nmrpflash
NETGERA r6220: link --> sterownik mt76

6

Odp: R6220 wyłączenie USB

Że nie ma gpio w tym sprzęcie którym możesz sterować zasilaniem usb tak jak się to dzieje np. dla wdr3600.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: R6220 wyłączenie USB

@podtor, pewny jesteś, że następuje odcięcie zasilania ,czy to jest tylko programowe "odciecie" USB. Możesz zmierzyć miernikiem (albo może masz jakiś USB Power meter) ,czy na pewno tego zasilania nie ma?