Temat: A5-V11 jako serwer FTP - prośba o pomoc

Witajcie, zakupiłem ostatnio na pewnym chińskim serwisie aukcyjnym takie oto badziewie:
https://www.cnx-software.com/wp-content/uploads/2015/03/A5-V11_OpenWRT_Router.jpg
Nie chciałem kupować nic lepszego ani większego gdyż ma służyć ono za serwer FTP dla konsoli PS2 do przesyłania gier przez port Ethernet który ma większą przepustowość niż USB w konsoli. Chciałbym na tym więc zainstalować OpenWRT najlepiej z Gargoyle. Ewentualnie jeżeli to możliwe stworzyć serwer FTP na oryginalnym software. Jestem jednak absolutnie zielony w temacie i nie wiem zbytnio co muszę zrobić aby uruchomić na tym ustrojstwie taki serwer postawić. Dla jasności, nie mam zamiaru podłączać tego do sieci globalnej, a jedynie do samej konsoli kabelkiem RJ45 nie mam zamiaru korzystać też z Wi-Fi które może przynieść więcej szkody niż pożytku. Chciałbym dowiedzieć się czy ma ktoś gotowy już obraz OpenWRT dla tego sprzętu? Byłbym wdzięczny gdyby wytłumaczył mi ktoś jak krok po kroku postawić na nim FTP. Dla jasności, obecnie sprzętu nie posiadam, dopiero idzie on z Chin, ale gdy już będę miał to na miejscu to chciałbym już wszystko po kolei zrobić. Stąd też prośba o pomoc do was.
Z góry dziękuję za chęć pomocy.

P.S. Jeżeli umieściłem temat w złym dziale proszę o przeniesienie, jest to mój pierwszy post.

2

Odp: A5-V11 jako serwer FTP - prośba o pomoc

Zły sprzęt wybrałeś, on ma tylko 4MB flash i 32MB ramu. Nic tam w sumie nie zainstalujesz bez extroota.

Obecne Gargoyle na tym nie chodzi (za mało flash), openwrt też nie powinieneś uruchamiać (za mało ram). Możesz zainstalować starszą wersję openwrt (np. lede), zrobić extroota, doinstalować ftp, konfiguracja jest np. tu: https://eko.one.pl/?p=openwrt-ftp
Jak będziesz miał extroota to możesz dointalować np. luci.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: A5-V11 jako serwer FTP - prośba o pomoc

Właśnie myślałem nad instalacją starszej wersji. Wiem że nowe dystrybucje OpenWRT nie pójdą na tym. Jedynym w sumie powodem dla którego kupiłem ten routerek jest jego rozmiar. Nic mniejszego (czy zbliżonego) gabarytowo po prostu nie znalazłem poza tym nigdzie.

Co zaś do samego extroota, czy jest to jakaś skomplikowana operacja? Czy też jeżeli zrobię extroota to mogę dysk (ten od extroota) używać jako dysk serwera FTP?

Ewentualnie też jeżeli nie OpenWRT to może jest inna alternatywa?

4

Odp: A5-V11 jako serwer FTP - prośba o pomoc

Tak, możesz ten katalog na tym dysku udostępnić dla ftp, nie ma w tym problemu.

Nic raczej dla niego sensownego nie znajdziesz. Za mało flash.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: A5-V11 jako serwer FTP - prośba o pomoc

@retromaniak
To że sieć masz 100Mbps to wcale nie oznacza, że magistrala USB w tym routerze będzie w stanie wyciągnąć takie prędkości danych z pendrajwa.

A jaką masz prędkość po USB w PS2, że robisz sobie tyle zachodu na tak kiepskim sprzęcie?

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

6

Odp: A5-V11 jako serwer FTP - prośba o pomoc

tam jest usb 1.1 ... Jeśli chodzi o obsługe dysków do wczytywania kopie gier/filmów itp itd to zeby to działało bez większych zacięć najlepiej użyć właśnie eth

7

Odp: A5-V11 jako serwer FTP - prośba o pomoc

USB 2.0 obsługiwane przez ehci. Jak w każdym RT5350F

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8 (edytowany przez batorencjusz 2020-05-18 12:25:02)

Odp: A5-V11 jako serwer FTP - prośba o pomoc

take jest ale  mówie o ps2. 

2 USB 1.1 ports with an OHCI-compatible controller

9

Odp: A5-V11 jako serwer FTP - prośba o pomoc

No to rzeczywiście może być lepiej.
Nawet jak wyciśnie połowę łącza Eth to i tak będzie 4x więcej niż po USB 1.1 z konsoli smile

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

10

Odp: A5-V11 jako serwer FTP - prośba o pomoc

Dlatego właśnie kombinuje przesyłać gry po ethernet. Średnia prędkość po USB 2.0 to 30MB/s zaś po USB 1.1 w PS2 1,5MB/s tak więc łącze 100Mbps będzie miało co robić, dlatego uważam że gra jest warta świeczki.

Tak swoją drogą, czy macie jakiś poradnik dla zielonych jak zainstalować na tym badziewiu o którym mowa w temacie jakaś starą wersję OpenWRT i jak wykonać extroota? Pierwszy raz będę się za to zabierać na jakimkolwiek urządzeniu stąd moje pytanie, co do FTP to nie pytam bo widziałem link do poradnika za który dziękuję, mam nadzieję że z niego dam radę ogarnąć. Chodzi mi jednak o samą instalacje systemu i extroot.

11

Odp: A5-V11 jako serwer FTP - prośba o pomoc

Extroot jest tu: https://eko.one.pl/?p=openwrt-externalroot
A instalację masz tu: https://openwrt.org/toh/unbranded/a5-v11#installation

USB w tym sprzęcie nie pozwoli na 30MB/s. Kilka mega będzie zaledwie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12

Odp: A5-V11 jako serwer FTP - prośba o pomoc

Cezary napisał/a:

USB w tym sprzęcie nie pozwoli na 30MB/s. Kilka mega będzie zaledwie.

Nawet jeżeli pozwoli na 9- 10MB/s to i tak to będzie 6-krotnie wyższa prędkość niż po USB konsoli, za poradniki zaś dziękuję serdecznie.

13

Odp: A5-V11 jako serwer FTP - prośba o pomoc

A specific firmware mini_luci_web_wifi.bin from FPGA-Computer has a Wi-Fi router with luci web interface , opkg and USB mass storage support that fit into the 4MB Flash

Mam pobrać to? Czy ten firmware oficjalny?

14

Odp: A5-V11 jako serwer FTP - prośba o pomoc

To jakiś custom robiony przez kogoś. Diabli wiedzą co to jest i jak stare, lepiej weź openwrt

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.