Temat: E3372 hilink czy zwykły

Mam modem E3372 w wersji zwykłej, łącze się przez NCM, mam aktywny hub z zasilaczem 2,1A, odcięta linia 5v do routera, antena wzmacniająca.
Z tego co wiem (a wiem jeszcze bardzo mało w wrt), wersja hilink "odciąża" router, natomiast zwykła mniej się grzeje.
Czy w przypadku routera 1043 v2 procesor routera nie stanowi ograniczenia? (czy nie będzie lepsza wersja hilink, która odciąży router?)-nie wiem czy dobrze rozumuje więc jeśli źle bardzo proszę o sprostowanie. Tak jak pisałem chodzi mi o połączenie NCM.
Pytanie do doświadczonych użytkowników - jaka wersja modemu będzie "lepsza" w tym przypadku hilink czy zwykła? smile

2

Odp: E3372 hilink czy zwykły

Hilink jest mniej problematyczny.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

rozumiem, poobserwuje logi - ale nie widziałem żadnych problemów jak na razie, transfery zależne od obciążenia BTS, ale nie schodzi poniżej 8Mbist.
A czy odciążenie routera w hilink ma jakiś realny wpływ, czy wpływ minimalny-nie warto się przejmować?
chce uruchomić dlna z dyskiem 2TB wiec wolałbym nie zajmować zasobów

4

Przede wszystkim nie zajmuje ramu jak ncm.

5

czyli hilink nie łączy się w NCM?
transfery miewam ponad 20mbits więc z tego co wyczytałem wolałbym pozostać przy NCM, (czy ppp przekroczy 30 mbits?)

6

Hilink jest jak karta sieciowa, więc nie jest to ani ncm ani ppp. I nic wspólnego z nimi nie ma.

7

ok, czyli "pójdzie" do 150Mb według specyfikacji, mocy nie zabraknie (zasilacz 2A), a hilink odciąży router (pamięć) i będzie mniej problematyczny.
Czyli rozumem że jest sens przerabiania na hilink, chociaż zapewne bardziej z ciekawości smile.
Dziękuję za odpowiedzi - bardzo dobre forum, dużo się dowiedziałem.

8

a i jeszcze istotna kwestia (jak nie najważniejsza) - na hilink również wymuszę tylko LTE? tak jak na zwykłej

9

To już zależy jakim softem bo przeflashujesz. Hilink ma swoje gui, więc jeżeli w gui będziesz miał taką opcję to tak, wymusisz.

10

150 Mbps :-) ? Tylko na papierze, jak bedziesz mial z 90 przy super warunkach to bedzie sukces :-)

11

Przy Hilinku trzeba się nakombinować z dostępem z zewnątrz (nie wszystkie softy mają obsługę) i zapisaniem PINu którego w durnym Orange'u się nie da wyłączyć

12

Nie wyłączyć a wprowadzić automatycznie. To jedna z metod, jest też zwykły skrypt do openwrt publikowany przeze mnie i innych który z kolei nie wymaga mieszania w modemie.

13 (edytowany przez grze6ka 2016-04-18 20:01:17)

udało się i zamieniłem na hilink. WEB mam zmodyfikowany - posiada opcje zapisania pin, jednak nie sprawdzałem ponieważ mam wyłączony ten kod.
Co do transferów i ping-ów nie widzę różnicy (+włączyłem DMZ na modemie, wymusiłem LTE). Spadło użycie procesora routera-szczególnie widoczne przy transferach powyżej 10Mbits.
Na większe transfery muszę poczekać do nocy smile - wtedy zobaczę czy też osiągnę to, co na zwykłej wersji.
A jako bonusik mam obsługę SMS i USSD pod adresem 192.168.8.1 - zacząłem kombinować z obsługą SMS-ów przez gui w routerze, ale nie wychodziło mi.. - problem się rozwiązał.

14 (edytowany przez marekb241 2016-04-19 20:56:25)

Witam, mam problem ze znalezieniem tego modemu z hilink w wersji E3372s-153, sprzedawcy piszą że sprzedają  E3372s-153 a dalej że jednak M150-2 z wgranym polskim oprogramowaniem i hilink. Czy takie modemy M150-2/E3372s-153 będą działać z openwrt/CC? Router planuję Linksys WRT1200AC albo WRT1900ACS ale chciałbym zacząć od zakupu modemu.

WRT1900ACS, WNDR3700v2

15

Wszystkie odmiany powinny działać.