1 (edytowany przez MiG25 2014-12-19 20:07:36)

Temat: WR841N v8 - diody LED nie gasą

Dostałem właśnie taki router WR841N v8. Po włączeniu do sieci wszystkie diody LED oprócz WIFI pozostają zapalone.
Konsola wypluwa tylko coś takiego

find_hif: bootstrap = 0xaf0523
WASP BootROM Ver. 1.1
Nand Flash init

I na tym koniec.Czy w ogóle TP-Link się powinien w ten sposób bootować ? Nie powinno się zaczynać coś jak U-Boot 1.1.4 ...
No i co z tym robić ...

2

Odp: WR841N v8 - diody LED nie gasą

Ktoś prawdopodobnie wgrał zły bootloader, prawdopodobnie od jakiegoś Neatgeara na AR934x.

3

Odp: WR841N v8 - diody LED nie gasą

Najlepsze jest to ,że przed chwilą wylutowałem flash ,a konsola dalej to samo wypluwa.... Coś wcześniej startuje niż bootloader z flasha ?

4

Odp: WR841N v8 - diody LED nie gasą

SoC próbuje. Czasami nie masz naruszonych rezystorów przy socu?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: WR841N v8 - diody LED nie gasą

Nie ,raczej nie ,przynajmniej ja nic nie widzę.
Teraz diody już gasną , pali się tylko Power , natomiast komunikacja całkowicie zniknęła....

6

Odp: WR841N v8 - diody LED nie gasą

MiG25 napisał/a:

Najlepsze jest to ,że przed chwilą wylutowałem flash ,a konsola dalej to samo wypluwa.... Coś wcześniej startuje niż bootloader z flasha ?

Trochę niemożliwe, bo AR9341 nie ma zintegrowanego kontrolera NAND.
Co innego AR9344, który w takowy jest wyposażony.

AR9341 ma możliwość bootowania z dwóch typów pamięci:
1. Zintegrowany w układzie ROM (nie wiem jak to się programuje i jak się do tego dostać).
2. Zewnętrzna kość SPI NOR FLASH.

Wybór odbywa się przy pomocy GPIO6, dla SPI NOR FLASH GPIO6 powinno mieć wartość 1 (przez jakiś rezystor podciągający), domyślnie bootowanie jest z ROM.

Nie mam pod ręką WR841N v8 więc nie powiem Ci, który to dokładnie rezystor na PCB, ale na pewno gdzieś w pobliżu kostki FLASH.

Moja rada jest prosta: wrzuć na FLASH obraz U-Boot dla tego modelu (może być nawet moja modyfikacja). Jak nie wystartuje, to problem jest bardziej złożony.

7

Odp: WR841N v8 - diody LED nie gasą

pepe2k napisał/a:

Trochę niemożliwe, bo AR9341 nie ma zintegrowanego kontrolera NAND.
Co innego AR9344, który w takowy jest wyposażony.

Ponieważ tak też myślałem ,że coś gdzieś nie łączy , więc potraktowałem go hotairem , co chyba poprawiło kontakt , przez co gasi już LEDy ( oprócz power ) i pewnie czeka na flash....


pepe2k napisał/a:

Moja rada jest prosta: wrzuć na FLASH obraz U-Boot dla tego modelu (może być nawet moja modyfikacja). Jak nie wystartuje, to problem jest bardziej złożony.

No właśnie z tego co wyczytałem , potrzebny jest uBoot o rozmiarze 128KB , a te Twoje co mam mają 64KB...
Skąd ja zdobędę te pozostałe 64... smile

8

Odp: WR841N v8 - diody LED nie gasą

Na razie wgraj cokolwiek... potem będziesz się martwić o resztę.

9

Odp: WR841N v8 - diody LED nie gasą

OK , to zamówiłem w Chinach już programator CH341A ,wiec przyjdzie za jakieś 3tyg...
Próbowałem zlitować coś na LPT ,ale bez sukcesu.

10

Odp: WR841N v8 - diody LED nie gasą

MiG25 napisał/a:

OK , to zamówiłem w Chinach już programator CH341A ,wiec przyjdzie za jakieś 3tyg...
Próbowałem zlitować coś na LPT ,ale bez sukcesu.

A nie masz jakiegoś Raspberry Pi albo Arduino?
http://www.flashrom.org/RaspberryPi
http://flashrom.org/Serprog/Arduino_flasher

11

Odp: WR841N v8 - diody LED nie gasą

Niestety nie mam , jakoś nigdy nie było czasu na zabawy tym.
Czyli rozumiem ,że wgranie na czysty flash Twojego uBoota z 64KB pozwoli przynajmniej uruchomić konsolę ? ( oczywiście o ile router jest sprawny).

12

Odp: WR841N v8 - diody LED nie gasą

MiG25 napisał/a:

Niestety nie mam , jakoś nigdy nie było czasu na zabawy tym.
Czyli rozumiem ,że wgranie na czysty flash Twojego uBoota z 64KB pozwoli przynajmniej uruchomić konsolę ? ( oczywiście o ile router jest sprawny).

Tak.

13

Odp: WR841N v8 - diody LED nie gasą

Niestety po wgraniu Twojego uboota na nowy flash router i tak nie wstał , co gorsza konsola znowu zaczęła wyrzucać te same linijki co na początku. Chyba szkoda mojego czasu ,żeby z tym dalej walczyć.

14

Odp: WR841N v8 - diody LED nie gasą

Gdzieś masz najpewniej zwarcie na PCB. Spróbuj przedmuchać PCB, a jak możliwość, to umyj w myjce ultradźwiękowej.