26

Odp: Plugin management

Kilka KB

opkg update
opkg install plugin-gargoyle-management

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

27

Odp: Plugin management

Cezary napisał/a:

Kilka KB

opkg update
opkg install plugin-gargoyle-management

Już jest. Dziękuję. Szukałem coś z frazą "aero2" dlatego nie znalazłem.

28

Odp: Plugin management

Witam,
mam taki problem - zestaw MR3420 v1 + gargoyle 1603 + Huawei 3131 hilink,
router łączy się z aero 2, działa ok,
moduł management doinstalował się prawidłowo. W panelu admina przed zalogowaniem mam teraz buttony restart routera i restart WAN.
Niestety klikając restart WAN nie restartuje mi połączenia, a jak wiadomo cały restart urządzenia chwilę trwa.

Ale po zalogowaniu do panelu admina,  w dziale system mam moduł USB restart (czy coś takiego),
i tam wyświetlają mi się dwa urządzenia - nr.1 - nie pamiętam nazwy i nr.2 - huawei. Gdy klikam na resecie huaweii nic się nie dzieje, gdy klikam na reset przy tym pierwszym - resetuje się prawidłowo, trwa to ok. sekundę i już mogę korzystać.

Wygląda na to że po prostu przed zalogowaniem resetować moge huaweia, a potrzebuję akurat na odwrót.
Czy jest możliwość aby zamienić urządzenie resetowane spod  tego przycisku lub np. móc  konfigurować moduł  - czyli wybierać które usb ma pod nim działać, w zależności co kto potrzebuje?

Z góry dzięki za odpowiedź

29

Odp: Plugin management

Reset na przycisku nie robi resetu magistrali usb.... Robi albo restart urządzenia albo ifup wan. I tylko tyle, więc wybór urządzenia usb kompletnie nie ma nic wspólnego z tym.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

30

Odp: Plugin management

Cezary napisał/a:

mkdir: can't create directory '/plugin_root': No space left on device
ln: /plugin_root/etc: No such file or directory
ln: /plugin_root/tmp: No such file or directory
ln: /plugin_root/var: No such file or directory

Ty masz zapchany flash. Nie ma miejsca na zrobienie już czegokolwiek.

Co w tej sytuacji powinienem zrobić ?

31

Odp: Plugin management

Zrób firstboota lub usuń to czym go zapchałeś.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

32

Odp: Plugin management

Cezary napisał/a:

Reset na przycisku nie robi resetu magistrali usb.... Robi albo restart urządzenia albo ifup wan. I tylko tyle, więc wybór urządzenia usb kompletnie nie ma nic wspólnego z tym.

rozumiem, więc co w takim wypadku, skoro u mnie nie działa reset ? może da się podlinkować reset magistrali?
Może orientujesz się dlaczego u mnie to nie działa?

33

Odp: Plugin management

Działa prawdę mówiąc. Ale używasz hinlinka, a twoje połączenie wan to zwykłe dhcp na interfejsie. Nie ma nic w wspólnego z połączeniem komórkowym - zawsze dostajesz adres na wanie routera z modemy. Ty musisz albo wyłączyć cały modem, albo zalogować się do panelu modemu i zrestartować połączenie. Taki modem wybrałeś.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

34

Odp: Plugin management

Cezary napisał/a:

Działa prawdę mówiąc. Ale używasz hinlinka, a twoje połączenie wan to zwykłe dhcp na interfejsie. Nie ma nic w wspólnego z połączeniem komórkowym - zawsze dostajesz adres na wanie routera z modemy. Ty musisz albo wyłączyć cały modem, albo zalogować się do panelu modemu i zrestartować połączenie. Taki modem wybrałeś.

czyli należy wyłączyć hilink w modemie

35

Odp: Plugin management

Zależy czy faktycznie to jest rozwiązanie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

36

Odp: Plugin management

Cezary napisał/a:

Zależy czy faktycznie to jest rozwiązanie.

no tak. sorry nie pomyslałem.
To o czym pisałem teoretycznie tez by działało, przełączył bym modem w tryb zwykłego modemu i Twój button teoretycznie powinien działać.
Mimo wszystko po co skoro mogę wpisać adres ip hilinka i w nim nacisnac rozłącz i połącz i tyle.
Czasem najprostsze rozwiązania przychodza na końcu.. wink

37

Odp: Plugin management

Dziękuję za fajny i przydatny plugin do aero2, to miła twoja praca.

38

Odp: Plugin management

@Cezary

Czesc, to moj pierwszy post wiec chce Ciebie i reszte uzytkownikow powitac.

Chcialem doytac jak moge edytowac plugin management tj ktory plik za niego odpowiada, bo chce restartowac polaczenie wan2 jako ze aero2 chodzi na backupie i tylko je chce restarowac przyciskiem na stronie logowania

ASUS ax4200 & Linksys e8450 AP @ openwrt 23.05 & Huawei e5786 jako backup

39

Odp: Plugin management

/www/hooks/login/091-managemement.js

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

40

Odp: Plugin management

Jeszcze dobrą opcją było by aby resetowanie wan dodać pakietu 3ginfo który działa na porcie 81. Ale opcja Rozłącz/Połącz bezproblemu wystarcza.

41

Odp: Plugin management

Przecież właśnie rozłącz/połącz to jest to. Czy też będziesz twierdził że musisz kliknąć dwa razy i to jest za dużo dla Ciebie? smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

42

Odp: Plugin management

Cezary, bardzo przydatną opcją w zarządzaniu tym pluginem byłoby dodanie czasu sesji od ostatniego zresetowania połączenia "Restart WAN" oraz siły sygnału połączenia. Więcej do szczęścia mi nie potrzeba, ponieważ na ostatnią chwilę pierwsze muszę wchodzić w 3ginfo i sprawdzać czas, a następnie klikać Restart WAN.

1. Modem e3131, sieć Aero2  + Router TL-MR3420 Gargoyle 1.6.2.1
2. Modem E3372, sieć CP LTE + Router TL-MR3420 Gargoyle 1.6.2.1

43

Odp: Plugin management

Nie w tym pluginie. Raczej przełącznik w pluginie 3ginfo  żeby móc wyświetlić te dane także na stronie logowania.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

44

Odp: Plugin management

To może dodać w 3ginfo właśnie opcję Restart WAN ?

1. Modem e3131, sieć Aero2  + Router TL-MR3420 Gargoyle 1.6.2.1
2. Modem E3372, sieć CP LTE + Router TL-MR3420 Gargoyle 1.6.2.1

45

Odp: Plugin management

Chyba w ogóle nie czytasz tego wątku. Zgadnij co robi start/stop połączenia w 3ginfo?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

46

Odp: Plugin management

Czytam, czytam, chodzi tylko o to iż w 3ginfo zanim kliknę rozłącz i połącz to ogólnie zajmuje to 30 sekund (Przeładowanie strony, połączenie z routerem, odświeżenie i to wszystko x2) zanim będzie połączenie dostępne, a klikając w opcjach logowania Restart WAN maksymalnie 2 sekundy zajmuje zresetowanie łącza, co za tym idzie połączenie dostępne mam w ciągu 2 sekund.

1. Modem e3131, sieć Aero2  + Router TL-MR3420 Gargoyle 1.6.2.1
2. Modem E3372, sieć CP LTE + Router TL-MR3420 Gargoyle 1.6.2.1

47

Odp: Plugin management

Przydał by się ten ifup wan  tak samo, by nie trwało to tak długo jak przy restracie całego modemu.
Można dowiedzieć się kiedy taki dodatek by wyszedł ? A jeśli nie to może jakiś prosty sposób na restart samego modemu pod USB. Dla mnie to żaden problem ale np. osoby trzecie korzystające z aero2 za bardzo nie potrafią poruszać sie po interfejsie Gargoyle .

Pozdrawiam wink

48

Odp: Plugin management

potepa606 napisał/a:

Przydał by się ten ifup wan  tak samo, by nie trwało to tak długo jak przy restracie całego modemu.
Można dowiedzieć się kiedy taki dodatek by wyszedł ? A jeśli nie to może jakiś prosty sposób na restart samego modemu pod USB. Dla mnie to żaden problem ale np. osoby trzecie korzystające z aero2 za bardzo nie potrafią poruszać sie po interfejsie Gargoyle .

Pozdrawiam wink

Przecież jest od dawna ten dodatek. Czemu każdy to pisze nie czytając w ogóle wątku?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

49 (edytowany przez potepa606 2014-04-17 01:07:41)

Odp: Plugin management

Cezary napisał/a:

Po instalacji pluginu (jest w dodatkach), po wylogowaniu pojawią się przyciski do resetu urządzenia i samego połączenia wan (ifup wan jest robiony).

opkg update 
opkg install plugin-gargoyle-management

czytając nawias myślałem że go jeszcze nie ma.
ale jeżeli gdzieś jest to bym prosił o nazwe tego dodatku albo w najlepszym wypadku o link;) , poszukuje tego cały czas.
bo juz sam nie wiem czy przycisk reset WAN resetuje połączenie które idzie po kablu do portu wan czy modem pod usb?

50

Odp: Plugin management

potepa606 napisał/a:
Cezary napisał/a:

Po instalacji pluginu (jest w dodatkach), po wylogowaniu pojawią się przyciski do resetu urządzenia i samego połączenia wan (ifup wan jest robiony).

opkg update 
opkg install plugin-gargoyle-management

czytając nawias myślałem że go jeszcze nie ma.
ale jeżeli gdzieś jest to bym prosił o nazwe tego dodatku albo w najlepszym wypadku o link;) , poszukuje tego cały czas.
bo juz sam nie wiem czy przycisk reset WAN resetuje połączenie które idzie po kablu do portu wan czy modem pod usb?

Podałem - nawet sam to zacytowałeś przed chwilę. Masz to także w gui, w menu dodatków. Zastanów się trochę na tym co planujesz napisać bo Ty po prostu w ogóle nie czytasz postów.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.