Odp: tl-wr1043nd i LCD
Sterownika nie masz...
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → tl-wr1043nd i LCD
Strony Poprzednia 1 … 6 7 8 9 10 … 13 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Sterownika nie masz...
Strona wieloma lirc.config - bardzo różne piloty.
http://lirc.sourceforge.net/remotes/ati … onf.atiusb
Faktyczne. Chyba mi na oczy juz padło.
Skąd wytrzasnąć taki sterownik ??
No i jest problem.
Na stronie suppotu lirc: http://lirc.sourceforge.net/remotes/medion/
nie ma wsparcia dla tego pilota. Kicha.
Chyba nic nie da sie zrobić.
Sterownika to ja sobie nie napiszę.
Lamentujesz jak nie wiem kto. Tu masz: http://ecco.selfip.net/backfire/ar71xx/lirc/ skompilowany.
Jesteś nieoceniony.
Brak słów. Sądziłem, że już przepadło.
Dzięki serdeczne. Już się biorę do roboty.
Masz u mnie pakiecik browarka. Szkoda, że mieszkam dość daleko od Wawy.
Utknąłem
root@Gargoyle:~$ opkg install http://ecco.selfip.net/backfire/ar71xx/lirc/
Downloading http://ecco.selfip.net/backfire/ar71xx/lirc/.
Collected errors:
* deb_extract: /tmp/opkg-VztFPv/lirc: invalid magic
* pkg_init_from_file: Failed to extract control file from /tmp/opkg-VztFPv/lirc.
To nie pakiet. Ściągnij pliki, umieść w /lib/modules/2.6.32.27, zrób
insmod lirc_dev
insmod lirc_atiusb
Dzięki. Nie znam linuxa i stąd moja niewiedza.
Dla Ciebie jest to jednoznaczne i normalne, dla mnie nowości i mało zrozumiałe.
Niestety nie działa. Driver jest:
T: Bus=01 Lev=03 Prnt=04 Port=00 Cnt=01 Dev#= 6 Spd=1.5 MxCh= 0
D: Ver= 1.10 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS= 8 #Cfgs= 1
P: Vendor=0bc7 ProdID=0006 Rev= 2.00
S: Manufacturer=X10 Wireless Technology Inc
S: Product=USB Receiver
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=a0 MxPwr= 2mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=00 Driver=lirc_atiusb
E: Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS= 8 Ivl=10ms
E: Ad=02(O) Atr=03(Int.) MxPS= 8 Ivl=10ms
Ale irw nic nie pokazuje i pilot nie działa.
root@Gargoyle:~$ /etc/init.d/lircd start
root@Gargoyle:~$ /etc/rc.common: line 78: irexec: not found
Co się spartoliło.
Nic. irexec nie masz jak widzisz. A driver się załadował.
O driver się nie pluje to raczej jest załadowany.
Nie wiem jak sprawdzić załadowane drivery do urządzeń.
Może podpowiesz jaka komendę trzeba wpisać ?
Trzeba będzie zakupić książke o linuksie na małe platformy sprzętowe.
jakiś poradnik mam, ale co odmiana linuksa to coś innego.
Ta linia 78 to koniec zawartości pliku. Nie bardzo wiem o co się pluje.
. "$initscript"
ALL_COMMANDS="start stop reload restart boot shutdown enable disable enabled depends ${EXTRA_COMMANDS}"
list_contains ALL_COMMANDS "$action" || action=help
[ "$action" = "reload" ] && action='eval reload "$@" || restart "$@" && :'
$action "$@" *** to jest ta 78 linia ****
lsmod. A że jest załadowany właśnie pokazałeś:
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=00 Driver=lirc_atiusb
Nie masz irexec. Napisał Ci przecież to, nie szukaj błędu w skrypcie.
Rzekomo irexec instaluje sie razem z lirctools.
A ten pakiet mam zainstalowany.
Przeinstalowałem wszystko od nowa i nadal lipa.
non stop komunikat:
root@Gargoyle:~$ /etc/init.d/lircd restart
killall: irexec: no process killed
root@Gargoyle:~$ /etc/rc.common: line 78: irexec: not found
Nie mam już koncepcji.
Teraz do kotłowni bo alarm" Kocioł CO wygasa"
Trzeba kilka złotych do kotła wrzucić. ![]()
uruchom z palca irexec i zobacz czy działa...
chyba nie zadziała...:(
https://dev.openwrt.org/ticket/9557 - widocznie mało kto z tego korzysta, bo nie ma tego od dawna
Nie umiem tego zrobić "z palca"
Za cienki jestem ![]()
Przeszukałem cały system /irexex i nic nie znalazłem.
Czyli faktycznie nie ma tego pliku.
Z podanej stonki trzeba pobrać patch-e i skompilować paczkę o nazwie "lirctools" - chyba dobrze kombinuję.
Ale ja tego nie jestem w stanie wykonać.
Proszę o pomocną dłoń.
Skompilowałem pakiety lirca w nowszej wersji z atiusb. Są w repo.
Cezary czy paczki pasują do każdej wersji Backfire bo mam na swoim routerze paczki w tej wersji: lirc_0.8.7-5sh_ar71xx.ipk, zachowalem wrazie wu więc mogę się podzielić ![]()
Do mojej wersji Backfire. Ze względu na binarne moduły do kernela.
Witam.
Przeinstalowałem lirc-a po raz kolejny.
Załadowane wszystkie moduły i stery.
T: Bus=01 Lev=03 Prnt=04 Port=00 Cnt=01 Dev#= 6 Spd=1.5 MxCh= 0
D: Ver= 1.10 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS= 8 #Cfgs= 1
P: Vendor=0bc7 ProdID=0006 Rev= 2.00
S: Manufacturer=X10 Wireless Technology Inc
S: Product=USB Receiver
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=a0 MxPwr= 2mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=00 Driver=lirc_atiusb
E: Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS= 8 Ivl=10ms
E: Ad=02(O) Atr=03(Int.) MxPS= 8 Ivl=10ms
Moduł jest widziany przez system.
Jedna zastanawiająca rzecz: dlaczego po każdym reboot routera muszę ponawiać instalację sterownika:
nsmod lirc_atiusb
Jakie dodatkowe polecenie wydać aby ten sterownik był zapamiętany w systemie i użyty?
Bez tego wpisu:
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=00 Driver=(none)
Niestety irw nadal nic nie pokazuje.
To już powoli staje się niemiłe.
I jeszcze jedno: z poziomu Gargoyle nie da się zrobić (wyklikać) start i restart usługi lirc, a wcześniej działało bez problemu.
Bo w lib/modules.d nie masz pliku który za to odpowiada. A ja go nie zrobiłem.
możliwe że masz uszkodzonego pilota a bardziej modół z USB jak możesz to wymień na inny.
Standardowa instalacja z tego tutoriala powinna działać bez problemu.
Rozumiem, a czy nie da się tego wywołania zrobić jakimś wpisem np w /etc/init.d/ .......
Niezależnie od tego i tak pilot nie działa. Aż chce się siarczyście zakląć.
Może masz jeszcze coś w zanadrzu jak ten badziew ruszyć?
Czy wszystko w linuksie (linuksach) zawsze jest tak bardzo pod górkę ??? Normalnie można się zniechęcić.
A tak na poważnie, czy masz moze jakić spis poleceń, komend (tych "z palca") także w postaci elektronicznej i jesteś skłonny się podzielić (oczywiście do linuksa openwrt) lub poleć dobry poradnik .....
Pilot z modułem pod windą działa bez zastrzeżeń , więc jest na 100% sprawny.
Całą instalację zrobiłem z tego tutka.
Witam ponownie po dłuższej przerwie.
Temat nierozwiązany nadal pozostał.
Zakupiłem kolejnego pilota, identycznego jaki ma kolega "wabikboy" i mimo, że w systemie pilot jest widoczny, lirc nie pokazuje żadnego błędu pilot nie działa. Polecenie irw i ciągle pusty ekran w putty.
Pilot i odbiornik sprawdzony na win7 - wszystkie przyciski są rozpoznawane przez system i wyświetlane na ekranie monitora.
Może sterownik wkompilowany w paczkę musi być inny ???
Ustawienia dokładnie jakie ma w tutku wabikboy.
Proszę o jakieś dodatkowe sugestie, etc....
Strony Poprzednia 1 … 6 7 8 9 10 … 13 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → tl-wr1043nd i LCD
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc