176

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Sterownika nie masz...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

177

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Strona wieloma lirc.config - bardzo różne piloty.

http://lirc.sourceforge.net/remotes/ati … onf.atiusb

NETGEAR R6220 + TL-WR1043ND + radio USB + słuchawki bezprzewodowe SONY + HDD-USB (NAS)

178 (edytowany przez mark3k 2012-01-13 19:08:47)

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Faktyczne. Chyba mi na oczy juz padło.

Skąd wytrzasnąć taki sterownik ??

No i jest problem.
Na stronie suppotu lirc: http://lirc.sourceforge.net/remotes/medion/
nie ma wsparcia dla tego pilota. Kicha.
Chyba nic nie da sie zrobić.
Sterownika to ja sobie nie napiszę.

NETGEAR R6220 + TL-WR1043ND + radio USB + słuchawki bezprzewodowe SONY + HDD-USB (NAS)

179

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Lamentujesz jak nie wiem kto. Tu masz: http://ecco.selfip.net/backfire/ar71xx/lirc/ skompilowany.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

180

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Jesteś nieoceniony.
Brak słów. Sądziłem, że już przepadło.
Dzięki serdeczne. Już się biorę do roboty.
Masz u mnie pakiecik browarka. Szkoda, że mieszkam dość daleko od Wawy.

NETGEAR R6220 + TL-WR1043ND + radio USB + słuchawki bezprzewodowe SONY + HDD-USB (NAS)

181

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Utknąłem

root@Gargoyle:~$ opkg install http://ecco.selfip.net/backfire/ar71xx/lirc/
Downloading http://ecco.selfip.net/backfire/ar71xx/lirc/.
Collected errors:
* deb_extract: /tmp/opkg-VztFPv/lirc: invalid magic
* pkg_init_from_file: Failed to extract control file from /tmp/opkg-VztFPv/lirc.

NETGEAR R6220 + TL-WR1043ND + radio USB + słuchawki bezprzewodowe SONY + HDD-USB (NAS)

182

Odp: tl-wr1043nd i LCD

To nie pakiet. Ściągnij pliki, umieść w /lib/modules/2.6.32.27, zrób
insmod lirc_dev
insmod lirc_atiusb

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

183

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Dzięki. Nie znam linuxa i stąd moja niewiedza.
Dla Ciebie jest to jednoznaczne i normalne, dla mnie nowości i mało zrozumiałe.

NETGEAR R6220 + TL-WR1043ND + radio USB + słuchawki bezprzewodowe SONY + HDD-USB (NAS)

184 (edytowany przez mark3k 2012-01-13 21:00:56)

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Niestety nie działa. Driver jest:

T:  Bus=01 Lev=03 Prnt=04 Port=00 Cnt=01 Dev#=  6 Spd=1.5 MxCh= 0
D:  Ver= 1.10 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS= 8 #Cfgs=  1
P:  Vendor=0bc7 ProdID=0006 Rev= 2.00
S:  Manufacturer=X10 Wireless Technology Inc
S:  Product=USB Receiver
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=a0 MxPwr=  2mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=00 Driver=lirc_atiusb
E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=   8 Ivl=10ms
E:  Ad=02(O) Atr=03(Int.) MxPS=   8 Ivl=10ms

Ale irw nic nie pokazuje i pilot nie działa.

root@Gargoyle:~$ /etc/init.d/lircd start
root@Gargoyle:~$ /etc/rc.common: line 78: irexec: not found
Co się spartoliło.

NETGEAR R6220 + TL-WR1043ND + radio USB + słuchawki bezprzewodowe SONY + HDD-USB (NAS)

185

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Nic. irexec nie masz jak widzisz. A driver się załadował.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

186 (edytowany przez mark3k 2012-01-13 21:14:38)

Odp: tl-wr1043nd i LCD

O driver się nie pluje to raczej jest załadowany.
Nie wiem jak sprawdzić załadowane drivery do urządzeń.
Może podpowiesz jaka komendę trzeba wpisać ? 
Trzeba będzie zakupić książke o linuksie na małe platformy sprzętowe.
jakiś poradnik mam, ale co odmiana linuksa to coś innego.

Ta linia 78 to koniec zawartości pliku. Nie bardzo wiem o co się pluje.


. "$initscript"

ALL_COMMANDS="start stop reload restart boot shutdown enable disable enabled depends ${EXTRA_COMMANDS}"
list_contains ALL_COMMANDS "$action" || action=help
[ "$action" = "reload" ] && action='eval reload "$@" || restart "$@" && :'
$action "$@"   *** to jest ta 78 linia ****

NETGEAR R6220 + TL-WR1043ND + radio USB + słuchawki bezprzewodowe SONY + HDD-USB (NAS)

187

Odp: tl-wr1043nd i LCD

lsmod. A że jest załadowany właśnie pokazałeś:

I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=00 Driver=lirc_atiusb

Nie masz irexec. Napisał Ci przecież to, nie szukaj błędu w skrypcie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

188

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Rzekomo irexec instaluje sie razem z lirctools.
A ten pakiet mam zainstalowany.
Przeinstalowałem wszystko od nowa i nadal lipa.
non stop komunikat:
root@Gargoyle:~$ /etc/init.d/lircd restart
killall: irexec: no process killed
root@Gargoyle:~$ /etc/rc.common: line 78: irexec: not found

Nie mam już koncepcji.
Teraz do kotłowni bo alarm" Kocioł CO wygasa"
Trzeba kilka złotych do kotła wrzucić. wink

NETGEAR R6220 + TL-WR1043ND + radio USB + słuchawki bezprzewodowe SONY + HDD-USB (NAS)

189

Odp: tl-wr1043nd i LCD

uruchom z palca irexec i zobacz czy działa...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

190

Odp: tl-wr1043nd i LCD

chyba nie zadziała...:(
https://dev.openwrt.org/ticket/9557 - widocznie mało kto z tego korzysta, bo nie ma tego od dawna

191 (edytowany przez mark3k 2012-01-13 23:24:33)

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Nie umiem tego zrobić "z palca"
Za cienki jestem sad

Przeszukałem cały system /irexex i nic nie znalazłem.
Czyli faktycznie nie ma tego pliku.
Z podanej stonki trzeba pobrać patch-e i skompilować paczkę o nazwie "lirctools" - chyba dobrze kombinuję.
Ale ja tego nie jestem w stanie wykonać.
Proszę o pomocną dłoń.

NETGEAR R6220 + TL-WR1043ND + radio USB + słuchawki bezprzewodowe SONY + HDD-USB (NAS)

192

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Skompilowałem pakiety lirca w nowszej wersji z atiusb. Są w repo.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

193

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Cezary czy paczki pasują do każdej wersji Backfire bo mam na swoim routerze paczki w tej wersji: lirc_0.8.7-5sh_ar71xx.ipk, zachowalem wrazie wu więc mogę się podzielić smile

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

194

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Do mojej wersji Backfire. Ze względu na binarne moduły do kernela.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

195

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Witam.
Przeinstalowałem lirc-a po raz kolejny.
Załadowane wszystkie moduły i stery.

T:  Bus=01 Lev=03 Prnt=04 Port=00 Cnt=01 Dev#=  6 Spd=1.5 MxCh= 0
D:  Ver= 1.10 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS= 8 #Cfgs=  1
P:  Vendor=0bc7 ProdID=0006 Rev= 2.00
S:  Manufacturer=X10 Wireless Technology Inc
S:  Product=USB Receiver
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=a0 MxPwr=  2mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=00 Driver=lirc_atiusb
E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=   8 Ivl=10ms
E:  Ad=02(O) Atr=03(Int.) MxPS=   8 Ivl=10ms

Moduł jest widziany przez system.

Jedna zastanawiająca rzecz: dlaczego po każdym reboot routera muszę ponawiać instalację sterownika:
nsmod lirc_atiusb
Jakie dodatkowe polecenie wydać aby ten sterownik był zapamiętany w systemie i użyty?
Bez tego wpisu:
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=00 Driver=(none)

Niestety irw nadal nic nie pokazuje.
To już powoli staje się niemiłe.

I jeszcze jedno: z poziomu Gargoyle nie da się zrobić (wyklikać) start i restart usługi lirc, a wcześniej działało bez problemu.

NETGEAR R6220 + TL-WR1043ND + radio USB + słuchawki bezprzewodowe SONY + HDD-USB (NAS)

196

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Bo w lib/modules.d nie masz pliku który za to odpowiada. A ja go nie zrobiłem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

197

Odp: tl-wr1043nd i LCD

możliwe że masz uszkodzonego pilota a bardziej modół z USB jak możesz to wymień na inny.
Standardowa instalacja z tego tutoriala powinna działać bez problemu.

TL-WR1043ND: HDD-USB, extroot, LCD, Pilot, MP3 - Radio Player, NAS, Torrent, FTP, Sterowanie głosem, Komunikaty Głosowe, Termometr, PowerSwitch - Sterownik oświetlenia, Budzik, LTE - ODU IDU 200
Raspberry Pi + HDMI-VGA + Lcd Controller + Lcd z laptopa = Pogodynka smile

198

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Rozumiem, a czy nie da się tego wywołania zrobić jakimś wpisem np w /etc/init.d/ .......
Niezależnie od tego i tak pilot nie działa. Aż chce się siarczyście zakląć.
Może masz jeszcze coś w zanadrzu jak ten badziew ruszyć?

Czy wszystko w linuksie (linuksach) zawsze jest tak bardzo pod górkę ??? Normalnie można się zniechęcić.
A tak na poważnie, czy masz moze jakić spis poleceń, komend (tych "z palca") także w postaci elektronicznej i jesteś skłonny się podzielić (oczywiście do linuksa openwrt) lub poleć dobry poradnik .....

NETGEAR R6220 + TL-WR1043ND + radio USB + słuchawki bezprzewodowe SONY + HDD-USB (NAS)

199 (edytowany przez mark3k 2012-01-14 14:01:14)

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Pilot z modułem pod windą działa bez zastrzeżeń , więc jest na 100% sprawny.

Całą instalację zrobiłem z tego tutka.

NETGEAR R6220 + TL-WR1043ND + radio USB + słuchawki bezprzewodowe SONY + HDD-USB (NAS)

200

Odp: tl-wr1043nd i LCD

Witam ponownie po dłuższej przerwie.
Temat nierozwiązany nadal pozostał.
Zakupiłem kolejnego pilota, identycznego jaki ma kolega "wabikboy" i mimo, że w systemie pilot jest widoczny, lirc nie pokazuje żadnego błędu pilot nie działa. Polecenie irw i ciągle pusty ekran w putty.
Pilot i odbiornik sprawdzony na win7 - wszystkie przyciski są rozpoznawane przez system i wyświetlane na ekranie monitora.
Może sterownik wkompilowany w paczkę musi być inny ???
Ustawienia dokładnie jakie ma w tutku wabikboy.
Proszę o jakieś dodatkowe sugestie, etc....

NETGEAR R6220 + TL-WR1043ND + radio USB + słuchawki bezprzewodowe SONY + HDD-USB (NAS)