276

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

pepe2k napisał/a:
okra napisał/a:

Mam ten ruter TP-Linka Mr3420 i wgrałem to oprogramowanie "gargoyle-1.6.1.1-ar71xx-tl-mr3420-v2-squashfs-sysupgrade.bin"  i tu moje pytanie czy mogę w nim ustawić, żeby urządzenia podłączone do tego rutera kablem ustawić szyfrowanie po maku, jeżeli tak to jak?

A co ma wspólnego to pytanie z tematem tego wątku?!

Przepraszam, że nie na temat, ale jestem tu nowy i jeszcze się nie orientuje w tym forum, ale można czy nie.
Obiecuję, że następnym razem się poprawie.

277

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Zrób więc nowy wątek i przestań śmiecić.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

278

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Po statystykach widać ile osób wyjechało na świąta i ile osób wyłączyło po prostu router smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

279

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

W repozytorium pojawił się pakiet dla LuCI. Jeżeli ktoś chciałby to włączyć bez ręcznego ściągania skryptów:

opkg update
opkg install luci-app-ekooneplstat

Później można wejść do Serwisy/Statistics, zaklikać pole i zapisać zmiany. Robi to samo - zapisuje się w cronie i woła cyklicznie /sbin/stat.sh które wysyła info.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

280

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Czas ma małe podsumowanie.

Projekt wystartował w styczniu zeszłego roku. Ponad rok pracy przyniosło znakomity przekrój rynku, przynajmniej jeżeli chodzi o wykorzystanie routerów pod Gargoyle. Na wykresach aktywności doskonale widać wszystkie okresy wzrostu i spadku popularności routerów, okresy świąteczne (zmniejszenie ilości routerów bo właściciele ich po prostu je wyłączają) ale także problemy z dostępnością serwisu po mojej stronie smile.

Obecnie dziennie do systemu zgłasza się ok 6tyś urządzeń, od początku w bazie danych uzbierało się prawie 1 mln 430 tyś. rekordów z danymi. O ile na początku było  to przeznaczone dla Gargoyle, o tyle później zostały dodane także zwykłe wydania OpenWrt, wersje testowe, a także własne buildy wykonywane przez różne osoby.

Jeżeli chodzi o routery - widać wyraźnie królowanie TP-LINKa, choć statystyka mówi że najpopularniejsze są te najtańsze modele - głównie z małą ilością pamięci flash. Pojawiają się też nieraz jakieś pojedyncze modele innych producentów, pojawiają się routery niekiedy egzotyczne dla nas. Ale jest to zgłoszenie najwyżej kilkukrotne, bo później znikają one ze statystyk (dane prezentowane są tylko z ostatnich 30dni).

Obecnie robię przenoszenie danych do innej bazy i chwilowo nie wszystko się wyświetla. W ciągu kilku dni powinna sytuacja ulec wyjaśnieniu.
Jeżeli ktoś zna swój token to może wyświetlić także wyszukać informacje o ostatnim zgłoszeniu i historii zgłoszeń.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

281

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Jak doskonale wiecie, każdy router zgłaszając się do  systemu oddaje także adres IP  połączenia. Postanowiłem z tych adresów zrobić mapę zgłoszeń. Adres IP zamieniany jest na współrzędne geograficzne przy wykorzystaniu publicznie dostępnej bazy GeoIP/City. Musicie wiedzieć, że nie jest ona super dokładna, nie pokazuje konkretnego adresu i lokalizacji IP, a raczej dane dostawcy łącza internetowego. Ale z dużym przybliżeniem zgadza się kraj i miasto, więc do celów wizualizacji jak najbardziej może się to przydać. Można ją obejrzeć pod adresem: http://dl.eko.one.pl/maps.html, dane z ostatnich 7 dni, mapę napędza OpenStreetMaps.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

282

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Nawet Chiny smile

283

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Z kanady nie ma smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

284

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Za to ze zbójeckiego pogranicza Turcji. Co jeśli przy kolejnej aktualizacji zniknie?

285

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Nic, zniknie. Tak samo jak ze statystyk pojawiają się i znikają inne urządzenia.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

286

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

na mojej miejscowości nie widać ani jednego, a kilka gargoylów tu śmiga smile

287

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

GeoIP nie jest idealne. Sprawdź gdzie ci wyświetla: https://www.maxmind.com/en/geoip-demo

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

288

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

W przypadku opów GSM zwykle geolokalizacja wskazuje na Warszawę, Neostrada to losowe miasto z obszaru danego BRAS (u mnie - okolice Bielska-Białej, to Katowice, Kraków, Żory, Bielsko, Ruda Śląska, Sosnowiec, itd. smile ), itp.
Dokładniej lokalizują się lokali operatorzy.

ZTE F601 GPON - Xiaomi Mi Router 3G - Orange Pi PC2

289

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Mimo to - mapka jakaś wyszła. W sumie to kilka wniosków się nasuwa - np. czy nie wysłać komuś jakiegoś routera na grenlandię smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

290

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Cezary napisał/a:

Mimo to - mapka jakaś wyszła. W sumie to kilka wniosków się nasuwa - np. czy nie wysłać komuś jakiegoś routera na grenlandię smile

Albo do Nowej Zelandii smile

291

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Coś czuję, że niebawem mapka zagęści się we Włoszech, bo ostatnio namierzyli Twoją stronę: http://www.hwupgrade.it/forum/showthrea … st42701339

292

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Widziałem w logach że ostatnio był google translator w użyciu intensywnym...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

293 (edytowany przez mygen 2015-07-31 22:50:12)

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

U mnie z miasta są dwie pozycje. Jedną pokazuje, że jest z Biedronki smile

TP-Link TL-WDR3600 v1 @ OpenWrt 19.07-SNAPSHOT,  r10731-e68d589e7b + extroot 4gb Toshiba + Toshiba 1TB usb 3.0 + Zyxel NAS326

294

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

no to na dzis wychodzi ze tylko ja daje staty z huawei... smile

E3372 + mg533 (MR3420v2 w odwodzie)

295 (edytowany przez prybka 2016-01-23 19:13:45)

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Jak dla danego routera z poziomu konsoli odczytać można przypisany do niego token?

TL-WDR3600
TL-WR1043ND
TL-WR842ND

296

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Wykonaj

stat.sh token

Tylko dla w miarę nowych builów, start skrypt tego nie miał. Lub po prostu uruchom stat.sh w debugu to zobaczysz co wysyła.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

297 (edytowany przez Cezary 2016-01-26 09:49:38)

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Dodałem historię aktualizacji oprogramowania w informacjach o routerze (oczywiście wg tego co jest zgłaszane).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

298

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

A co to sie dzialo 20 marca yikes

299

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Moja kablówka miała kilka godzin przerwy.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

300

Odp: Statystyki wykorzystania routerów

Awaria mysqla, odmówił współpracy. Trwa naprawa, chwilowo brak jest dostępu do statystyk.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.