26

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Jeżeli na komputerze zrobisz udostępnianie internetu (ICS) to tak. Bo domyślnie windows nie robi tego, "nie przekazuje internetu" z jednego interfejsu na drugi.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

27

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Dziekuje za cenne podpowiedzi w reanimowaniu router MR3220 - w koncu po wielu probach udalo sie przywrocic do ustawien fabrycznego softu.
Mam prosbe jak jest najlepszy soft do tego routera aby przerwy w dzialaniu byly jak najkrotsze? Mozna poprosic o link-a smile

28

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Witam,

Podpinam się pod temat, żeby nie śmiecić, poza tym widzę że powyżej sytuacja była trochę zbliżona do mojej.

tp-link TL-WR740N v 4.26 -> wgrałem przez WWW obraz openwrt-ar71xx-generic-tl-wr740n-v4-jffs2-factory.bin
od razu po pierwszym restarcie brak komunikacji przez interfejsy, diody portów się wcale nie świecą, tylko 'power' i 'system' ciągle świecą, telnet się nie łączy.

Zresetowałem router poprzez odcięcie zasilania, przy starcie 'system' miga wolno, wcisnąłem QSS, 'system' zaczął migać szybko no i teraz mogę się zalogować telnetem do trybu failsafe jak się domyślam.

no więc wg poradnika http://eko.one.pl/?p=openwrt-failsafe

 === IMPORTANT ============================
  Use 'passwd' to set your login password
  this will disable telnet and enable SSH
 ------------------------------------------


BusyBox v1.19.4 (2013-03-14 11:28:31 UTC) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

  _______                     ________        __
 |       |.-----.-----.-----.|  |  |  |.----.|  |_
 |   -   ||  _  |  -__|     ||  |  |  ||   _||   _|
 |_______||   __|_____|__|__||________||__|  |____|
          |__| W I R E L E S S   F R E E D O M
 -----------------------------------------------------
 ATTITUDE ADJUSTMENT (12.09, r36088)
 -----------------------------------------------------
  * 1/4 oz Vodka      Pour all ingredients into mixing
  * 1/4 oz Gin        tin with ice, strain into glass.
  * 1/4 oz Amaretto
  * 1/4 oz Triple sec
  * 1/4 oz Peach schnapps
  * 1/4 oz Sour mix
  * 1 splash Cranberry juice
 -----------------------------------------------------

no super, to wygląda znajomo, no to jedziemy:

root@(none):/# firstboot
firstboot has already been run
jffs2 partition is mounted, only resetting files
MTD partition not found.
root@(none):/#

i dalej:

root@(none):/# mount_root
Unlocking rootfs ...
root@(none):/# mtd -r erase rootfs_data
Could not open mtd device: rootfs_data
Could not open mtd device: rootfs_data
root@(none):/#

może uda się wgrać nowego flasha? - pomyślałem, no to uruchamiam na PC serwer http, wrzucam tam nowy obraz openWrt tym razem oparty na systemie squash
skróciłem mu nazwę do openwrt.bin żeby się nie pomylić no i próbuję:

root@(none):/# cd tmp
root@(none):/tmp# wget http://192.168.1.2/openwrt.bin
Connecting to 192.168.1.2 (192.168.1.2:80)
wget: can't connect to remote host (192.168.1.2): Connection timed out
root@(none):/tmp#

coś mojego PC nie widzi...
no to próbujemy jeszcze to:

root@(none):/overlay# cat /proc/mtd
dev:    size   erasesize  name
mtd0: 00020000 00010000 "u-boot"
mtd1: 000f0000 00010000 "kernel"
mtd2: 002e0000 00010000 "rootfs"
mtd3: 00010000 00010000 "art"
mtd4: 003d0000 00010000 "firmware"

root@(none):/# mount -t jffs2 /dev/mtdblock2 /overlay
root@(none):/overlay# rm -rf /overlay/*
rm: can't remove '/overlay/dev': Device or resource busy
rm: can't remove '/overlay/overlay': Device or resource busy
rm: can't remove '/overlay/proc': Device or resource busy
rm: can't remove '/overlay/sys': Device or resource busy
rm: can't remove '/overlay/tmp': Device or resource busy
@(none):/overlay# rm -rf /overlay/*
/bin/ash: rm: not found

No i teraz po restarcie pali się tylko dioda power, pozostałe nie. Brick pełną gębą, pytanie co zrobiłem źle i co zrobić dalej żeby było dobrze? smile

Pozdrawiam

29

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Zamiast squashfs wgrałeś jffs, czyli cały system plików był zapisywalny. A potem radośnie go skasowałeś ręcznie poleceniem rm smile.

Rozbierz, podłącz interfejs szeregowy, wgraj system przez bootloader. Tylko squashfs a nie jffs.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

30

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

A tak na przyszłość napisz proszę, co mogłem zrobić przed skasowaniem systemu żeby naprawić sytuację? smile
Nie mam kabelka, a chyba prościej będzie jak jutro podjadę po kolejny taki router, tylko co zrobić żeby znowu nie popełnić błędu jak wyżej? smile
Wgram squashfs tym razem :]

31

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Jak miałeś dostęp przez failsafe to trzeba było wgrać od nowa system. Np. mój, jest nowszy.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

32 (edytowany przez denu 2013-09-13 20:54:54)

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

a w jaki sposób przetransferować obraz systemu z komputera do takiego sfejlowanego routera?

ps. próbowałem też sztuczki z tftp, ale chyba bootloader TL-WR740N nie wspiera takiej opcji.

33

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Nie, tylko przez kabel szeregowy. Większość tp-linków nie ma trybów awaryjnych w bootloaderze.

W faq masz opisane metody wgrania obrazu. A na eko.one.pl znajdziesz przy okazji omawiania mr3420 jak to zrobić przez bootloader.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

34

Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA

Dzięki za pomoc! smile Jutro zacznę od wgrania Twojego AA i mam nadzieję że tym razem się uda.