Odp: MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA
Jeżeli na komputerze zrobisz udostępnianie internetu (ICS) to tak. Bo domyślnie windows nie robi tego, "nie przekazuje internetu" z jednego interfejsu na drugi.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA
Strony Poprzednia 1 2
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Jeżeli na komputerze zrobisz udostępnianie internetu (ICS) to tak. Bo domyślnie windows nie robi tego, "nie przekazuje internetu" z jednego interfejsu na drugi.
Dziekuje za cenne podpowiedzi w reanimowaniu router MR3220 - w koncu po wielu probach udalo sie przywrocic do ustawien fabrycznego softu.
Mam prosbe jak jest najlepszy soft do tego routera aby przerwy w dzialaniu byly jak najkrotsze? Mozna poprosic o link-a ![]()
Witam,
Podpinam się pod temat, żeby nie śmiecić, poza tym widzę że powyżej sytuacja była trochę zbliżona do mojej.
tp-link TL-WR740N v 4.26 -> wgrałem przez WWW obraz openwrt-ar71xx-generic-tl-wr740n-v4-jffs2-factory.bin
od razu po pierwszym restarcie brak komunikacji przez interfejsy, diody portów się wcale nie świecą, tylko 'power' i 'system' ciągle świecą, telnet się nie łączy.
Zresetowałem router poprzez odcięcie zasilania, przy starcie 'system' miga wolno, wcisnąłem QSS, 'system' zaczął migać szybko no i teraz mogę się zalogować telnetem do trybu failsafe jak się domyślam.
no więc wg poradnika http://eko.one.pl/?p=openwrt-failsafe
=== IMPORTANT ============================
Use 'passwd' to set your login password
this will disable telnet and enable SSH
------------------------------------------
BusyBox v1.19.4 (2013-03-14 11:28:31 UTC) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.
_______ ________ __
| |.-----.-----.-----.| | | |.----.| |_
| - || _ | -__| || | | || _|| _|
|_______|| __|_____|__|__||________||__| |____|
|__| W I R E L E S S F R E E D O M
-----------------------------------------------------
ATTITUDE ADJUSTMENT (12.09, r36088)
-----------------------------------------------------
* 1/4 oz Vodka Pour all ingredients into mixing
* 1/4 oz Gin tin with ice, strain into glass.
* 1/4 oz Amaretto
* 1/4 oz Triple sec
* 1/4 oz Peach schnapps
* 1/4 oz Sour mix
* 1 splash Cranberry juice
-----------------------------------------------------no super, to wygląda znajomo, no to jedziemy:
root@(none):/# firstboot
firstboot has already been run
jffs2 partition is mounted, only resetting files
MTD partition not found.
root@(none):/#i dalej:
root@(none):/# mount_root
Unlocking rootfs ...
root@(none):/# mtd -r erase rootfs_data
Could not open mtd device: rootfs_data
Could not open mtd device: rootfs_data
root@(none):/#może uda się wgrać nowego flasha? - pomyślałem, no to uruchamiam na PC serwer http, wrzucam tam nowy obraz openWrt tym razem oparty na systemie squash
skróciłem mu nazwę do openwrt.bin żeby się nie pomylić no i próbuję:
root@(none):/# cd tmp
root@(none):/tmp# wget http://192.168.1.2/openwrt.bin
Connecting to 192.168.1.2 (192.168.1.2:80)
wget: can't connect to remote host (192.168.1.2): Connection timed out
root@(none):/tmp#coś mojego PC nie widzi...
no to próbujemy jeszcze to:
root@(none):/overlay# cat /proc/mtd
dev: size erasesize name
mtd0: 00020000 00010000 "u-boot"
mtd1: 000f0000 00010000 "kernel"
mtd2: 002e0000 00010000 "rootfs"
mtd3: 00010000 00010000 "art"
mtd4: 003d0000 00010000 "firmware"
root@(none):/# mount -t jffs2 /dev/mtdblock2 /overlay
root@(none):/overlay# rm -rf /overlay/*
rm: can't remove '/overlay/dev': Device or resource busy
rm: can't remove '/overlay/overlay': Device or resource busy
rm: can't remove '/overlay/proc': Device or resource busy
rm: can't remove '/overlay/sys': Device or resource busy
rm: can't remove '/overlay/tmp': Device or resource busy
@(none):/overlay# rm -rf /overlay/*
/bin/ash: rm: not foundNo i teraz po restarcie pali się tylko dioda power, pozostałe nie. Brick pełną gębą, pytanie co zrobiłem źle i co zrobić dalej żeby było dobrze? ![]()
Pozdrawiam
Zamiast squashfs wgrałeś jffs, czyli cały system plików był zapisywalny. A potem radośnie go skasowałeś ręcznie poleceniem rm
.
Rozbierz, podłącz interfejs szeregowy, wgraj system przez bootloader. Tylko squashfs a nie jffs.
A tak na przyszłość napisz proszę, co mogłem zrobić przed skasowaniem systemu żeby naprawić sytuację? ![]()
Nie mam kabelka, a chyba prościej będzie jak jutro podjadę po kolejny taki router, tylko co zrobić żeby znowu nie popełnić błędu jak wyżej?
Wgram squashfs tym razem :]
Jak miałeś dostęp przez failsafe to trzeba było wgrać od nowa system. Np. mój, jest nowszy.
a w jaki sposób przetransferować obraz systemu z komputera do takiego sfejlowanego routera?
ps. próbowałem też sztuczki z tftp, ale chyba bootloader TL-WR740N nie wspiera takiej opcji.
Nie, tylko przez kabel szeregowy. Większość tp-linków nie ma trybów awaryjnych w bootloaderze.
W faq masz opisane metody wgrania obrazu. A na eko.one.pl znajdziesz przy okazji omawiania mr3420 jak to zrobić przez bootloader.
Dzięki za pomoc!
Jutro zacznę od wgrania Twojego AA i mam nadzieję że tym razem się uda.
Strony Poprzednia 1 2
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → MR-3220 chyba brick po uaktualnieniu do AA
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc