151

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

Mam problem chyba ucegliłem router ale nie wgrywaniem FW
Próbowałem ustawić router tak żeby łączył się do mojego wifi w domu co się udało a następnie dawał internet na porty lan
i odznaczyłem w interfejsach Vlan i straciłem komunikację z routerem

Wifi nie nadaje bo się tylko łączy z innym routerem a lan nie przysyła żadnych pakietów
Czy da się zresetować ten router do ustawień fabrycznych? Dodam że guzik reset trzymany nawet 30s nic nie daje
I komputer i router mają połączenie ale bez żadnych pakietów

Proszę o pomoc

152

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

Reset o ile jest rozpoznawany jako reset powinien pomóc. Jeżeli zmieniłeś konfigurację switcha to faktycznie nie masz jak się do niego dostać i zostaje tylko kabel szeregowy.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

153 (edytowany przez krynin 2014-01-09 21:30:32)

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

miałem już napisać już nie aktualne zadziałał tryb fail safe
Dla tych którzy kiedyś będą mieli ten sam problem

1.restart routera zasilaniem
2.Jak zacznie migać dioda SYS przytrzymujemy obydwa boczne guziki (WPS i WIFI)
3.Dioda powinna przyśpieszyć miganie to oznacza że jesteśmy w trybie fail safe i mamy dostęp przez telnet 192.168.1.1:23
4.Komendy w trybie fail safe znajdują się tutaj http://wiki.openwrt.org/doc/howto/gener … lsafe.mode

154

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

A nie port 23?

RB760iGS + RB260GS / Ryzen 5 2660 / 16G DDR4 / MiniITX - Inea 1G (https://i.imgur.com/TLbJVDw.png)
RB951-2HnD / Celeron J1900 / 4G DDR3 / MiniITX - Satpol 100M

155 (edytowany przez krynin 2014-01-09 21:31:18)

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

@zdzichu6969 Tak drobna pomyłka ale putty i tak zmienia port na 23
//Edit już poprawione

156 (edytowany przez Skajper4 2014-01-11 22:52:17)

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

Ok Bardzo dziękuję @spewak za udostępnienie paczek smile
Mam też taki problem, z prędkości 10Mb/s przez tą sieciówkę (WN-722N) przesyła się maksymalnie 6Mb/s. Zastanawia mnie ten spadek phy (czyli przewidywana szybkość wg. chwytu marketingowego). Podczas stanu idle, czyli braku ruchu jest 48-52Mb/s a podczas pobierania 1-18Mb/s (sygnał -74dBm sztywny jak kamień), czyżby karta dostawała za mało mocy, czy sterownik ją ogranicza? Obciążenie routera dochodzi maksymalnie do 2.0..

PS. Reset działa jako reset, po przytrzymaniu powyżej 10-ciu sekund router się restartuje w firstboot smile

157

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

Skajper4 napisał/a:

PS. Reset działa jako reset, po przytrzymaniu powyżej 10-ciu sekund router się restartuje w firstboot smile

Tak w trunku jest.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

158

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

Skajper4 napisał/a:

Ok Bardzo dziękuję @spewak za udostępnienie paczek smile
Mam też taki problem, z prędkości 10Mb/s przez tą sieciówkę (WN-722N) przesyła się maksymalnie 6Mb/s. Zastanawia mnie ten spadek phy (czyli przewidywana szybkość wg. chwytu marketingowego). Podczas stanu idle, czyli braku ruchu jest 48-52Mb/s a podczas pobierania 1-18Mb/s (sygnał -74dBm sztywny jak kamień), czyżby karta dostawała za mało mocy, czy sterownik ją ogranicza? Obciążenie routera dochodzi maksymalnie do 2.0..

Niestety zapewne to kwestia bebechów też wydawało mi się ze zrobię z tego routera rakietę - niestety nie za te pieniądze smile.

159 (edytowany przez Skajper4 2014-01-14 17:21:36)

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

spewak - ale to raczej wina sterownika/zasilania lub procesora ponieważ z dysku ładnie idzie kilka MB/s smile
A pieniądze żadne... 50zł w orange za nówkę, na bazarze allegro nawet taniej.

160

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

Panowie a jak dograć zawartość tego pliku? http://www.sendspace.com/file/sqeauy

161

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

Nie lepiej kompletną paczkę wgrać? http://www.sendspace.com/file/dyvzim

162

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

Wgrałem ten plik i teraz mam problem, bo przestał działać panel webowy luci... Restartowałem httpd i nie pomaga. Co mogę teraz zrobić?

163 (edytowany przez Skajper4 2014-01-14 18:57:09)

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

Nie działa w jakim sensie? Zrób Firstboot, przytrzymaj przycisk reset ponad 10 sekund aż mrygnie kontrolkami i puść i sprawdź wtedy czy bedzie na 192.168.1.1.
I przestał działać po instalacji czy coś nagrzebałeś?

164

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

Wgrałem .bin przez www i po flashowaniu nie mogłem się dostać do panelu www, dostęp przez konsolę był. Wgrałem jeszcze raz przez konsolę, ale właśnie chyba zmienił się adres na 192.168.1.1 i będę musiał po niego pojechać, bo jest daleko od mojego miejsca pobytu... Ale to zawsze tak jest, że panel www nie wstaje sam?

165

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

Jak nie ma gui w nim to nie wstaje smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

166 (edytowany przez spewak 2014-01-14 23:22:24)

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

plik openwrt-F@ST2704V2-squashfs-cfe.bin to firmware, packages.tar.bz2 to paczka z pakietami zgodnymi z firmware trzeba je rozpakować i np uzywajac serwera w sieci lokalnej udostepnić.

gui z tego co pamiętam było...

167

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

Myślałem, że firmware zawiera gui, jak również packages. Jeśli nie, to gdzie rozpakować ten plik packages.tar.bz2? W helpach jest napisane jak zainstalować pojedynczy plik ipk, to chyba można to zautomatyzować, tylko pytanie jak.

168

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

Było i jest gui. Wstaje automatycznie po instalacji. Pakiety wypakowujesz do jednego folderu i instalujesz tylko te które potrzebujesz..

169

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

No to u mnie nie wstało gui... A skąd mam wiedzieć, które pakiety mi są potrzebne? Jak to zrobić najszybciej?

170 (edytowany przez Skajper4 2014-01-15 17:53:14)

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

Widzę, że mało wiesz o OpenWRT... Wszystkie potrzebne pakiety masz zawarte już w paczce którą Ci podlinkowałem, wgraj ją jeszcze raz i upewnij się, że wgrywasz akurat tą, i bez zachowania danych. Bez paczek zawartych w tej paczce na chłopski rozum system by nie wstał. Albo by wstał bez niczego. Na co by ci było czyste jądro które nic by nie obsługiwało?

171 (edytowany przez M8R-r5l59d 2014-01-16 18:49:11)

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

Nie wiem czy mało wiem, ale mój problem powstał raczej wskutek niekompatybliności moich ustawień z poprzedniego firmwaru (również z tego wątku forum) z tym, który podesłałeś. W poprzednim wyeksportowałem swoje ustawienia i po wgraniu ich do tego firmwaru przestał działać panel www. Musiałem zrobić reset i ręcznie przepisać ustawienia. Już wszystko działa na szczęście. BTW zauważyłem, że teraz jest tylko jeden motyw graficzny panelu, czy można wrócić do tego oryginalnego? Dzięki za pomoc!

172 (edytowany przez Skajper4 2014-01-17 00:20:31)

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

I chyba był jeden.. Paczka nie była aktualizowana w żodyn sposób. Między innymi dlatego część bardziej znających się poleca zrobienie aktualizacji z wyczyszczeniem danych.

Proponuję aby tą aktualną paczkę dodać do któregoś z pierwszych postów. O wiele to ułatwi sprawę z szukaniem.

173 (edytowany przez spewak 2014-01-18 00:37:41)

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

@Skajper4 jak dodasz coś do pierwszego postu to nikt się nie pofatyguje żeby temat przeczytać tylko będzie narzekanie że to czy tamto nie działa. Prawda jest taka że prawie wszystko da się zrobić (samemu) tylko trzeba posiedzieć nad manualami .

174

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

Mam pytanie, czy mogę wgrać ten obraz stąd od nowa przez luci? Jest napisane, żeby był zgodny z sysupgrade, ale ja nie chcę aktualizować a wgrać całość od nowa.

175

Odp: Sagemcom 2704 a OpenWRT

Ja dopiero jak wgrałem ten ostatni obraz od nowa to zadziałało. Konieczne było jednak ponowne ręczne przeprowadzenie konfiguracji. Niestety zauważyłem jeden problem, mianowicie zasięg spadł, nie mam już dostępu do sieci z tych miejsc co wtedy, gdy miałem poprzedni soft...