426

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Skąd znikło? Z moich obrazów?

EDIT: tak, uciekło. Będzie wraz z następnymi buildami.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

427

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Cezary napisał/a:

Nie. Zespół openwrt nie dysponuje jakaś głęboką dokumentację chipów, sterowniki powstają bo ktoś ma wiedzę jak to powinno działać lub mniej lub bardziej doświadczeniem, więc naturalne jest to że rzeczy które są w openwrt będą inne. I niekoniecznie wydajniejsze.

A co jakbym wgrał oprogramowanie od Ciebie? Jest ono lepsze? Z tego co wiem masz doświadczenie, ale może mógłbyś się pochwalić swoim doświadczeniem i osiągnięciami?

428

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Jest takie samo, to jest to samo openwrt.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

429

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Openwrt ma jakąś funkcje automatycznego zgłaszania bug-ów, crash reports do „centrali” openwrt?

430

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

efekt-melodie0w napisał/a:

Openwrt ma jakąś funkcje automatycznego zgłaszania bug-ów, crash reports do „centrali” openwrt?

Nie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

431

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Cezary napisał/a:
efekt-melodie0w napisał/a:

Openwrt ma jakąś funkcje automatycznego zgłaszania bug-ów, crash reports do „centrali” openwrt?

Nie.

To wielki błąd niestety sad

Ogólnie to muszę do nich napisać, bo mój Xiaomi AX3200 nie ma ax na 2G, ma problem z zasięgiem (słaby zasięg) i ma problem z download (łącze symetryczne 1 GB/s, download 840 a upload 940).

432

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

To będzie straszny cios dla ciebie jak sobie uświadomisz że kupiłeś router bez ax na 2.4GHz. Bo to że nazywa się ax nie oznacza z automatu że na obu zakresach to ma.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

433

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Cezary napisał/a:

To będzie straszny cios dla ciebie jak sobie uświadomisz że kupiłeś router bez ax na 2.4GHz. Bo to że nazywa się ax nie oznacza z automatu że na obu zakresach to ma.

Przecież jestem tego świadomy ???? ale mam nadzieje, że może coś na radiu 2G programiści podziałają z AX smile

434

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

To tak jak byś chciał z czarnobiałego telewizora zrobić kolorowy. Nie da się, chip nie ma wsparcia dla AX.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

435

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

To nie problem software (czyli np chip zablokowany o daną funkcję) tylko hardware. Nie ma wsparcia tak jak Cezary pisze i żaden programista nie wyczaruje tego w oprogramowaniu....
To nie to samo co wsparcie np. dla AES - jak jest, to odciąża CPU, jak nie ma to oblicza CPU...
Tutaj radio musi mieć możliwość pracy w takiej technologii. To jakbyś chciał z b zrobić g, a z g-n a z n-ac.

436 (edytowany przez mar_w 2023-10-19 15:34:55)

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

@lexmark3200
To Twoje ostatnie zdanie wygląda jak szyfr z enigmy big_smile
Musiałem się mocno skupić bo myślałem że to młodzieżowy slang typu: lol, thx, f2f, fyi, ooo

Cytując kolegę @efekt-melodia w sprawie niemocy wifi ax na openwrt:
"To wielki błąd niestety sad"
wink big_smile

Xiaomi AX3000T @ Netgear R6220
* DVBT2 - T230C *

437

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Widzę do śmiechu Wam ???? to zatem co polecacie w paśmie AX na 2G?

438

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

efekt-melodie0w napisał/a:

Widzę do śmiechu Wam ???? to zatem co polecacie w paśmie AX na 2G?

Tu masz listę wspieranych routerów które mają AX w 2.4GHz: https://openwrt.org/toh/views/toh_avail … *%7E%5D=ax

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

439

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Tak na szybko na liście nie ma Cudy WR3000 , jeszcze nie tak dawno cena byla bliżej 220PLN , teraz coś podrożały...

440

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Lista jest dynamiczna i zależy kto i co grzebie po wiki. Wprowadzą, jak się zorientują że czegoś brakuje.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

441

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Ta lista w subtargecie Filogic zatrzymala się w "średniowieczu" bo wystarczy wejść do katalogu pobierania obrazów i naszym oczom ukazuje się całe stado dobrych dzików smile

Trochę mnie dziwi że tych nowości nikt nie chce wprowadzić na listę skoro to one stają się "przyszłością świata" smile

Xiaomi AX3000T @ Netgear R6220
* DVBT2 - T230C *

442

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Jak sprawdzić w nowym wrt luci adres serwera DNS, i czy jest ustawiony na automat?

443

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

W konsoli, bo lub luci chyba tego nie wyświetla.

cat /tmp/resolv.conf.d/resolv.conf.auto

A czy masz ustawiony na automat czy nie to już zależy co masz wpisane w sekcjach wan lub lan w /etc/config/network

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

444

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Cezary napisał/a:

W konsoli, bo lub luci chyba tego nie wyświetla.

cat /tmp/resolv.conf.d/resolv.conf.auto

A czy masz ustawiony na automat czy nie to już zależy co masz wpisane w sekcjach wan lub lan w /etc/config/network

W Luci trzeba wejść w Interfejs - WAN Edytuj - ustawienia zaawansowane - użyj serwerów DNS rozgłaszanych przez peera.
Odkliknięcie tego spowoduje pokazanie się paska, w którym można wpisać DNS.

Dlaczego jak ustawiam 40MHz na 2G nie mam 40MHz tylko ciagle 20MHz?

445

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

efekt-melodie0w napisał/a:

...
...
Dlaczego jak ustawiam 40MHz na 2G nie mam 40MHz tylko ciagle 20MHz?

A czy ustawiłeś żeby nie skanował sieci ? (po angielsku i w pliku /etc/config/wireless to będzie

option noscan '1'
Xiaomi AX3000T @ Netgear R6220
* DVBT2 - T230C *

446

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

No aż trudno uwierzyć smile Do 23.05 wleciała nowa wersji uqmi która zawiera możliwość edycji profilu (czyli też zmiany m.in apn). Zgłoszony został PR do obsługi tego, na razie go nie ma, ale w końcu po tylu latach miło zobaczyć obsługę tego w uqmi.

root@MiFi:~# uqmi -d /dev/cdc-wdm0 --get-profile-settings 3gpp,1
{
    "apn": "internet",
    "pdp-type": "ipv4",
    "username": "",
    "password": "",
    "auth": "none",
    "no-roaming": false,
    "apn-disabled": false
}
Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

447

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

mar_w napisał/a:
efekt-melodie0w napisał/a:

...
...
Dlaczego jak ustawiam 40MHz na 2G nie mam 40MHz tylko ciagle 20MHz?

A czy ustawiłeś żeby nie skanował sieci ? (po angielsku i w pliku /etc/config/wireless to będzie

option noscan '1'

Jeszcze nie sprawdzałem. Wiesz może gdzie te ustawienie w Luci będzie?

448

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

W konfiguracji interfejsu, nazywa się "Wymuś tryb 40MHz".

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

449

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Cezary napisał/a:

W konfiguracji interfejsu, nazywa się "Wymuś tryb 40MHz".


Miałem to włączone i zero reakcji, dalej 20MHz

450

Odp: Zmiany w wydaniu OpenWrt 23.05

Pokaż wyniki poleceń wykonane przez ssh. tekst który wyszedł, nie obrazki.

uci show wireless
iw dev
Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.