1

Temat: Wielkość flash w TP-Link WDR3600 i WDR4300

Witajcie,

To pierwszy post na tym forum więc chciałbym się przywitać. Na wstępie chciałbym również podziękować Cezaremu za ogromny wkład w serwis oraz potężną wiedzę jaką się dzieli z ludźmi.

Piszę, bo nurtuje mnie takie zagadnienie. Mam sprzęt jaki wymieniłem w tytule, obydwa w wersji v1. Obydwa urządzenia mają
Flash: total: 640KB i wersję OpenWrt 19.07-SNAPSHOT, r11050-a8c92e9eda. Na urządzeniach chciałbym doinstalować agenta zabbix, ale niestety się nie mieści. Chciałbym uniknąć instalowania pendrive i extroot dlatego że kiedyś już taki pen mnie zawiódł i konfiguracja odbywała się na nowo. Zauważyłem, że w starych wydaniach openwrt tj. 12.09.01 wielkość flash dla WDR3600 wynosiła 4.6MB. Rozumiem, że z czasem pakiety dochodziły i flash się kurczył.
Pytanie, czy jeśli zainstaluje na świeżo OpenWrt bez Luci, czy wielkość Flash ulegnie zmianie? Czy są jakiekolwiek szanse żeby zwiększyć ilość flash na w/w routerach bez extroot? Czy pozostaje tylko extroot lub zmiana na router który ma 16MB flash?

pozdrawiam

2

Odp: Wielkość flash w TP-Link WDR3600 i WDR4300

Tak, jak zainstalujesz bez luci to będziesz miał sporo więcej wolnego miejsca.

Albo używasz bez luci, albo robisz extroota, albo wymieniasz flash na większy albo kupujesz nowy router z większym flash.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Wielkość flash w TP-Link WDR3600 i WDR4300

Cezary napisał/a:

Tak, jak zainstalujesz bez luci to będziesz miał sporo więcej wolnego miejsca.

Albo używasz bez luci, albo robisz extroota, albo wymieniasz flash na większy albo kupujesz nowy router z większym flash.

Wielkie dzięki za informację, będę szył bez Luci.