1

Temat: Router ADB vv5822 (brand Netii)

Przy podpisaniu nowej umowy dostałe taki router jak w temacie, w sumie spełnia prawie wszystkie moje wymagania, opcji ustawień jest sporo jest też zakładka z aplikacjami (linux).

Teoretycznie z tego co rozumiem można tutaj zainstalować aplikacje z pliku,linku czy repozytorium. Tutaj pojawia się moje pytanie skąd wziąć repo które będzie zawierało apki pasujące do tego routera?

Fajnie by było zainstalować np OpenVPN którego mu brakuje, WOL którego nie znalazłem albo w końcu wrzucić mu skrypt którego używam do zdalnego wybudzania komputera przy połączeniach przychodzących.

Chciałem wbić do niego po ssh/telnet ale odrzuca połączenie.

Ktoś spotkał się z tym sprzętem i poratuje porada jak się do niego dobrać żeby go wykorzystać w trochę większym stopniu?

2 (edytowany przez Javer 2020-07-09 17:50:15)

Odp: Router ADB vv5822 (brand Netii)

Podpinam się pod temat, dziś wymienili mi czarnego netia spota na VV5822. Podobno ADB to też brand innych urządzeń.
Pytanie jak wyżej, czy da się na nim zainstalować jakieś dodatkowe pakiety, teoretycznie jest opcja instalacji jednak w sieci cisza na ten temat. Niby przyjmuje tako poprawne rozszerzenie pliki ipk, ale nie pokazuje się opcja instalacji.

Ma też funkcje postawienia VPNa po PPTP i L2TP, jednak nie udaje mi się połączyć.

Jeśli jest na nim możliwość wystawienia go publicznie to chętnie dam dostęp co by się z nim zapoznać

EDIT, udało mi się wrzucić w niego pakiet ipk, wywala błąd nieprawidłowej architektury, niestety ciężko trafić co to może być