Temat: Potrzebny router xDSL z Gargulcem

Witam. Jak w temacie. Po kilku latach korzystania z usług pewnej sieci kablowej, której sygnał odbierałem z ichniego modemu przez port WAN, przyszedł czas na "chwilowe" korzystanie z usług Orange (umowa bezterminowa). Dali mi starego Liveboxa 2.0 z opcją, że mogę to zamienić na swoje urządzenie. Dla mnie najlepszy byłby jakiś TP-Link z Gargoyle: 1.10.0.3 (r49617) lub wyższym.
Opisywane w "poradniku kupującego" TP-LINK TD-W8970 i TP-LINK TD-W8980 nie występują w wyszukiwarce obrazów do pobrania.
TP-Link - fajnie by było
Gargoyle - koniecznie! (argumenty: przyzwyczajenie, radio internetowe, GUI, ...)
Ewentualnie modem DLS na USB ale szybszy niż Thomson SpeedTouch 330 lub Sagem F@ST 800 USB, które to ciągną max 8Mb/s
Livebox'a nie da się ustawić w tryb modemu jak w urządzeniu z sieci kablowej... sad
Obecna wykupiona prędkość to 20Mb/s (faktyczna to ~23Mb/s).

2 (edytowany przez 9tysiecy 2019-11-14 23:33:18)

Odp: Potrzebny router xDSL z Gargulcem

Najlepiej to kup oddzielny router DSL z trybem mostu a do niego już dowolny inny, bo z modemem to nie ma nic świeżego, a co jest to i tak nie jest idealne. I zaktualizuj to Gargoyle bo jest już 1.11, nie ma powodu do używania mocno przestarzałego 1.10

3 (edytowany przez Zuzia 2019-11-15 00:05:22)

Tak się składa, że najciekawsze routery xDSL są na Lantiq, a Cezary nie wspiera tej platformy. Co mnie w sumie nie dziwi smile
Robię obrazy OpenWrt 19.07 dla Easybox 904 xDSL z Luci i obsługą łącz ADSL/VDSL wraz z repozytorium pakietów online, jak nie znajdziesz nic ciekawego z obsługą Gargulca możesz spróbować.

4

Podsumowując - nie ma gargoyle na żadne urządzenia z xdsl, na dodatek samo gargoyle w ogóle nie wspiera/nie umie obsługi xdsl. Więc tak jak piszą przedmówcy - dwa oddzielne urządzenia lub rezygnuj z gargoyle na rzecz openwrt.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

9tysiecy napisał/a:

Najlepiej to kup oddzielny router DSL z trybem mostu a do niego już dowolny inny, bo z modemem to nie ma nic świeżego, a co jest to i tak nie jest idealne. I zaktualizuj to Gargoyle bo jest już 1.11, nie ma powodu do używania mocno przestarzałego 1.10

Poproszę o propozycję modelu. Teraz jest 20Mbs bo podobno inaczej się nie dało, ale jest opcja poprzez "zlecenie" wykonanie próby wyższej prędkości czyli 80Mbs. To w chwili gdybym korzystał z urządzeń Orange podobno wymusza wymianę Livebox 2.0 na inne urządzenie. Fajnie by było mieć swoje (jakie?) które zadziała w obu opcjach w trybie most wraz z moim routerem.
Aktualizację zrobię jak tylko uda się to zestawić.

Zuzia napisał/a:

Robię obrazy OpenWrt 19.07 dla Easybox 904 xDSL z Luci i obsługą łącz ADSL/VDSL

Jak się nie uda zestawić, przechodzę na OpenWrt smile

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi