Odp: tp-link 3420 z extrootem nie chce pingowac
więc dlaczego baner wyskakuje ze boot z systemu routera?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → tp-link 3420 z extrootem nie chce pingowac
Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 6 … 37 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
więc dlaczego baner wyskakuje ze boot z systemu routera?
może inaczej z poziomu www w zakładce system z extroota pamięć jast widoczna
jest jej więcej)
Jakiej zakładce www?
Witam Czarku
Temat znowu powraca brak dostępu od strony wan co zauważyłem op firstboocie i ustawieniu routera dostęp jest do pierwszego wyłączenia a z extrootem nie ma jesze mnie takie szczęscie nie spotkało co jest z tym systemem brak też jest możliwości konfiguracji przez interfejs graficzny
Po extroocie masz domyślną konfigurację. Napewno bo firstboocie nie masz dostępu przez wan.
tk wygląda moja konfiguracja i ani drgnie:
config 'defaults'
option 'syn_flood' '1'
option 'input' 'ACCEPT'
option 'output' 'ACCEPT'
option 'forward' 'REJECT'
config 'zone'
option 'name' 'lan'
option 'network' 'lan'
option 'input' 'ACCEPT'
option 'output' 'ACCEPT'
option 'forward' 'REJECT'
config 'zone'
option 'network' 'wan'
option 'name' 'wan'
option 'input' 'REJECT'
option 'output' 'ACCEPT'
option 'forward' 'REJECT'
option 'masq' '1'
option 'mtu_fix' '1'
config 'forwarding'
option 'src' 'lan'
option 'dest' 'wan'
config 'rule'
option 'src' 'wan'
option 'proto' 'udp'
option 'dest_port' '68'
option 'target' 'ACCEPT'
option 'family' 'ipv4'
config 'rule'
option 'src' 'wan'
option 'proto' 'icmp'
option 'icmp_type' 'echo-request'
option 'target' 'ACCEPT'
config 'include'
option 'path' '/etc/firewall.user'
config 'include'
option 'path' '/usr/lib/gargoyle_firewall_util/gargoyle_additions.firewall'
config 'remote_accept' 'ra_80_80'
option 'local_port' '80'
option 'remote_port' '80'
option 'proto' 'tcp'
option 'zone' 'wan'
config 'rule'
option '_name' 'www1'
option 'src' 'wan'
option 'target' 'ACCEPT'
option 'proto' 'tcp'
option 'dest_port' '80'
config 'rule'
option '_name' 'www'
option 'src' 'wan'
option 'target' 'ACCEPT'
option 'proto' 'tcp'
option 'dest_port' '8080'
config 'remote_accept' 'ra_443_443'
option 'local_port' '443'
option 'remote_port' '443'
option 'proto' 'tcp'
option 'zone' 'wan'
config 'remote_accept' 'ra_8080_8080'
option 'local_port' '8080'
option 'remote_port' '8080'
option 'proto' 'tcp'
option 'zone' 'wan'
config 'remote_accept' 'ra_22_22'
option 'local_port' '22'
option 'remote_port' '22'
option 'proto' 'tcp'
option 'zone' 'wan'
Czekaj, bo się pogubiłem. Czego oczekujesz po takiej konfiguracji?
I wywal ten option '_name' 'www1'/ option '_name' 'www' skoro przekierować z gargoyle używasz.
to jest na extroocie oczywiście a jezeli chodzi o firstboota to konfiguracja jest taka sama .Tak jak pisałem udało mi się na samym początku połączyć do pierwszego restartu potem zero
w folderze www1 jest stronka html
Może tak www1=serwera stona port=80
www = interfejs graf port=8080
A przestawiłeś ten wbudowany serwer www na 8080 i postawiłeś nowy na 80?
tak:
config server server
option web_protocol "both"
option http_port "8080"
option https_port "443"
option web_root "/www"
option default_page_file "overview.sh"
option page_not_found_file "login.sh"
option no_password 1
#option default_realm_name "Gargoyle Router Management Utility"
#option default_realm_password_file "/etc/httpd_gargoyle.password"
config 'uhttpd' 'main'
list 'listen_http' '192.168.1.1:80'
list 'listen_https' '192.168.1.1:443'
option 'home' '/www1'
option 'rfc1918_filter' '1'
option 'cert' '/etc/uhttpd.crt'
option 'key' '/etc/uhttpd.key'
option 'cgi_prefix' '/cgi-bin'
option 'script_timeout' '60'
option 'network_timeout' '30'
option 'tcp_keepalive' '1'
list 'interpreter' '.php=/usr/bin/php-cgi'
config 'cert' 'px5g'
option 'days' '730'
option 'bits' '1024'
option 'country' 'DE'
option 'state' 'Berlin'
option 'location' 'Berlin'
option 'commonname' 'OpenWrt'
I niby taka konfiguracja uhttpd działa ci z gargoyle? A co zrobiłeś httpd_gargoyle?
przez wlan i lan działa
więc co trzeba znim zrobić (httpd_gargoyle)
list 'listen_http' '192.168.1.1:80' masz a chyba list 'listen_http' '0.0.0.0:80' chcesz.
czyli zamiast ip wstawić same zera?
Bo tak to nasłuchuje tylko na lanie
czyli ze teraz powinno byc ok?
nic to nie dało
Czarku coś jeszcze jest nie tak bo nie można się zalogować od wan
A przez ssh możesz?
nie
ale od stony wlan działają adresy: 192.168.1.1
192.168.1.1:8080
192.168.9.200:8080
Od początku: ustaw domyślne opcję, w gui włącz zdalny dostęp ssh. i nic więcej nie robisz, od strony wan powinienieś dostać się do ssh. Jeżeli nie - problem masz gdzieś wcześniej. I od tego zacznij.
Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 6 … 37 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
eko.one.pl → Oprogramowanie / Software → tp-link 3420 z extrootem nie chce pingowac
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc